bugün

entry'ler (34)

padişahın cariyeye seni sikerim demesi

eyleme geçirilen küfür.

kalbin bir köşesinde saklanan kişi

yarım kalmış bir ilişkiden ukte olarak kalmıştır o kişi. aşkından ölmezsin belki ama yine de ya bir gün ona çok aşık olsaydım dersin. belki sadece umuttur yalnızlığına. belki de aşktır benim tanımlama hatamdır...

yirmilik diş

4-5 gündür yine ben buradayım demeye başlamış, yetmemiş her iki taraftan şişmiş, özellikle yemek yerken gece uyurken sabah kalkarken küfür etmeme sebep gereksiz azı dişidir.
arkadaş tavsiyesiyle arveles adında bir ağrı kesiciyle günün yarısını geçirir oldum. Tavsiye edilir fakat kalıcı çözüm bir diş hekimindedir.

doğum günü çocuğu

efendim gün itibariyle benim o.

kafayı sıkan taç

kızların büyük dertlerinden biridir. öyle noktalara baskı yapar ki; bütün gün takılırsa, günün sonunda konuşma veya yürüme yetisini kaybedebilir insan...

rte nin kılıçdaroğlu ndan daha fazla rezil olması

Mümkündür. Kemal Kılıçdaroğlu'nun sevimliliğine sevimlilik katan hareketlerdir bunlar. Bundan zevk alan AKP'lilere ise yeni oyuncak çıktı.

sözlük yazarlarının doğum günleri

Kutlanır.Kutlanılacaksa 10.04.1988 *

kürt sözlük

olup olmadığını kafaya takıp google'a yazdığım ve hiç bir sonuç alamadığım sözcük öbeği *

üniversite öğrencilerine sorulan kıl sorular

mahalle teyzesi: ne okuyosun sen guzuuum?
ben: uluslararası ilişkiler okuyorum teyze.
m.t. : ne olcan sen ondan çıkınca?
b. : işte dış işleri bakanlığı olabilir, elçilik, konsolosluk olabilir teyze öyle bir yerlere gireceğim
m.t. : .?!.?!.?!
b. : bankaya da girebilirim belki teyze (üzülme sen manasında)
m.t. : heee. örtmen çıkamiycanmı ?
b. : yok olmaz teyze o
m.t. : neyse olsun gızım, kocan çalışsın zaten sen çocuklara bakarsın...
b. : .?!.?!.?!

dastaprimecatelnosti

gün itibariyle iyiki doğmuştur. *

avmde tanıtım elemanı bayanı tavlamak

o bayana bağlıdır, eğer ilişkiye açıksa ilgi çekici bir tanışma serüveni olabilir ama hali hazırda bir sevgilisi varsa, bayan için eziyet olur.
ben, kendimden bir örnekle betimlemek isterim:
bir sucuk sosis markası tanıtımı yaparken gelen genç müşteriler benim işi bırakmayı düşünmeme sebep olurlardı,
ters cevap verememek bazen çok can sıkabilir.
o yüzden erkekler bu eylemi yapmadan önce bayandan gelen elektriğe dikkat etmelidir...

2011 in ilk entry sini girme çabası

yeni yılın ilk entry'sine 3 saat geç kalmış yazarın söyleyemeyecekleridir.
rakı güzeldir,hoştur...

küçükken mutlu olunan olaylar

bayram sabahı büyük bir heyecanla bayramlığımı giymek,ataride annemden gizli devamlı oynamaya çalıştığım super mario,sokağa çıkıp akşam annem seslenene kadar oyunlar oynamak...

3 kız bir araya geldiğinde konuşulan 3 mühim şey

-erkeklerin kızlarla ilgili saçma genellemeleri.
-erkeklerin ettikleri.
-erkeklerin yaptıkları..

bihter

final bölümünde ''beni beni bihter'ini'' diye iğrenç bir vurgulama yapmış dizi karakteridir.

şems i tebrizi

mevlana'nın can dostudur, bir çok eserinin eser olmasını sağlayandır.

kimilerine göre aşığıdır... bilemeyiz, onun varlığından emin olamadığımız gibi. zaten çirkin gelir, inanamayız böyle bir şeye.
Kimya'yla evlidir. (Kimya, bazı eserlere göre mevlâna’nın ikinci eşi kerra hatun’un ilk evliliğinden olan kızı olarak kurgulanmış, kimisinde de mevlâna’nın terbiyesinde büyütülmesi için yakınları tarafından taşradan getirilerek mevlâna’nın eğitimine verilmiş ve evlatlık olarak büyütülmüş kabiliyetli bir kız olarak yansıtılmıştır.)

hakkında okunabilecek kitaplardan bazıları, Elif Şafak'ın ''Aşk''; Saide Kuds'un ''Kimya Hatun''; Ahmet Ümit'in "Bab-ı Esrar"..

av mevsimi

güzel bir yavuz turgul filmidir. özellikle şener şen ve cem yılmaz için gittim diyebilirim.

yinede eksikleri göze çarpabilir.
--spoiler--
çetin tekindor'un, filmin son sahnelerinde cinayeti anlatırken girdiği duygu amatörceydi.

cem yılmaz'ın ölümü... ve yaptığı son hareketi gereksizdi, onun o hareketinden nasıl cinayeti çözebildiler bilmiyorum

bence havada kaldı.
--spoiler--
her yorum farklı olabilir. izleyip görmek en iyisidir.

erkeklere özenen kız modeli

kızlara özenen erkek modelinden daha normal karşılanabilir.

üniversiteye gidip eyleme katılmadan mezun olmak

Kıbrıs'ta üniversite okuyanların sol sağ fark etmeksizin eyleme katılmadan mezun olması buna örnektir.

Zira Kıbrıs'ın zemini buna müsait değildir.

osurayım derken sıçmak

freni patlamış kamyona benzer.
utandırır.