bugün

entry'ler (241)

domuz gribi

bu hastalık ilaç firmalarının rant elde etmelerini sağlayan yegane hastalıktır gözümde. nitekim medyada yapılan haberler bunun göstergesi olsa gerek, geçenlerde gün içerisinde tüm türkiye istatistiklerine göre 3 kişi domuz gribi şüphesiyle hastaneye kaldırılmış falan da filan. Güzel kardeşim tüm türkiyede 3 kişinin gün içerisinde bir hastalıktan ölme ihtimali, bir kişinin başına saksı düşüp ölmesi ihtimaline hemen hemen yakındır.

büyük ilaç firmaları imal ettikleri aşıları bir şekilde halka arz etmek zorundalar. domuz gribi de medyada anlatıldığı kadar abartı bir hastalık değil bana göre. öyle bir anlatıyorlar ki kanser olsak bu kadar üzülmeyiz.

sözün özü domuz gribi ilaç firmalarının aşı satabilmelerini kolaylaştırmak adına medya tarafından öcü olarak gösterilen bir silüettir.

edit: doktor değilim.

ergin ataman

fanatizm adı altında bu adamı çekiştirenlerden gına geldi artık. ortaya koyulmuş güzide bir kariyeri varken neden halen kişisel özelliklerinden dolayı kendisine bok atılır anlamış değilim. açın bir adamın kariyerini okuyun. boş boş konuşuyorsunuz yeminle.

edit: herhangi bir takım tutmuyorum. güzel oyun taraftarıyım.

20 nisan 2015 fb ülker in final four a kalması

her şeyi geçtim ülke adına gelen sportif bir başarıyı bu derece kötü eleştiren bir insan topluluğu görmedim.

1. adam gelmiş burada taraftar atışması yapıyor yok efendim fransız kırmasıymış yok efendim yahudi sermayesiymiş, konu bu kadar saptırılmaz ki. ortada bir başarı var bunu takdir etmek lazım; bok atmaya gerek yok.

2. bazı arkadaşların da pek ilgisini çekmemiş galiba bu başarı. baskette final four demek futbolda şampiyonlar liginde yarı final demektir. milyonlarca paranın aklandığı futboldan nasibini alamamış ligimiz bu kadar taraftar çekmesine rağmen basketbola olan ilginin bu denli az olması ülke basketbolu adına beni üzüyor açıkçası.

3. her hangi bir basketbol klubünün taraftarı değilim.

karşıyaka eurocup'da çeyrek final oynarken karşıyakalıydım.
banvit eurocup'da yarı final oynarken banvitliydim.
fenerbahçe final four'a kalınca da fenerliyim.

tatlımar

geçen gün eskişehirde mahallemize bir şubelerini daha açtılar. fiyat/kalite açısından çok iyi bence.

ismi tatlımar olmasına rağmen içerisinde pirinç, mercimek, çiköfte, kuruyemiş dahi satılan bir markettir.

kenan sipahi

bu çocuk hakkında bu kadar az entry girilmesi beni açıkçası şaşırttı. biraz abartı olabilir ama inanılmaz bir potansiyeli olan oyuncu.

gerek hırsı gerekse kritik anlardaki tercihleriyle yaşıtlarına oranla çok üst seviyedir. umarım milli takımın oyun kurucu pozisyonuna ilaç olur. gençler avrupa şampiyonasında neden mvp seçildiğinin emareleri yavaş yavaş anlaşılıyor.

eminönü deki baklava izdihamı

bence bu iğrençlikten de öte izdihamı yapan kişilere yok şu partinin seçmeni yok bu tarikatın kolu gibi yaftalarda bulunmaktır.

bir de unutmadan yapacağınız festivale sokayım. tatlı satışı yapan firmaların dangalaklığına mı yanayım yoksa izdiham yapan insanımın
açgözlülüğüne mi?

şov yapmanın bir anlamı yok, madem tatlılarını millete ikram edeceksin. ufak ufak plastik kaplara koy. adam akıllı servisini yap benim güzel tatlı satan firmalarım.

ve benim güzel insanım sen de adam gibi sırana geç, sıran gelince baklavanı ye.

her şeyden öte bu izdihamın temel nedeni oraya tatlı tedarik eden firmaların sıfır organizasyon becerisinde olmalarıdır.
hamsi şenliğinde böyle bir olay yaşanmadı mesela.

uyumadan önce düşünülenler

acaba yarın ne bok yiyeceğim.

başkalarına bakıp haline şükretmek

başkalarına bakılıp haline şükredilmez, hamdedilir diye biliyorum.

şükretmek bir şeyi ziyadeleştirir. olaya çok farklı bir yerden girdim lakin ki böyledir.

buna ek olarak bu lafı sürekli kullananlar tarafından itici gelen bir söylemdir, yeri gelince kullansana yaff.

nescafe xpress

fiyatının karşılığını vermeyen içecektir, tamam güzel olabilir ama o kadar etmez.

18 yaşındaki kızla 20 yaşındaki erkek ilişkisi

aradaki yaş farkı normal karşılanabilir bir ilişkidir.
yaş farkından öte bireylerin eğitim seviyesi, gelir düzeyi ve meşrep boyutuna bakılmalıdır.

şimdi tutup da ne geliri ne meşrebi deyip aşkın kutsallığına dem vuranlar olacaktır ama durum böyle canım kardeşlerim.

arsene wenger

en beğendiğim teknik direktörlerin başında gelir.

klüp stratejisi olarak daha çok genç oyunculara yönelirler ve bunları iyi paralara diğer klüplere satarlar.

arsene wenger ve arsenal sayesinde yetişmiş oyuncular sayesinde futbol zevkimizin arttığı kanaatindeyim.

yetişdirdiği ve gelişimine yüksek ölçüde katkı sağladığı bazı oyuncular: samir nasri, fabregas, walcott, wilshere
chamberlain, ramsey, van persie ve daha niceleri.

ismail ayaz

oldukça başarılı bulduğum firmadır.

muavinleri gayet kibar ve profesyonel, en azından nasıl davranılması gerektiğini ve iş ahlakını biliyorlar.

eskişehir-istanbul seferlerimde sır benim için otogardan servis kaldırdıkları oldu, insanı özel hissettiriyor*

vatan bilgisayar

özellikle haftasonları alım yapıldığı takdirde alınacak ürünün minumum piyasa fiyatına satış yapan bir firma.

media markt, satürn yerine daha çok burayı tercih ediyorum, milliyetçi miyim lan yoksa ben.

maksat yabancıya gitmesin*

metro turizm

diyecek fazla bir şey bulamıyorum, sürekli olarak kaza yapan otobüslerin bu firmadan oluşu insanı işkillendiriyor.

muavinden bir şey istemeye insan çekiniyor sanki hayrına yapıyorlar hey allaam ya.

tenis oynamayı bilen uludağ sözlük yazarları

az biraz ben de anlarım *
amatörüm ama topu bir kaç tur dolandırabiliriz, buna inanıyorum.

tenis seven yazarlar topluluğu

tenis oynasan dahi, tenis oynayacak kişi bulmak ve kort bulmak konusunda ciddi sıkıntılar yaşayan güzide topluluktur *

mansur yavaş

dereyi görmeden paçayı sıvayan başkan adayıdır, başkan demedim efendim aday dedim lütfen.

samanyolu tv

diğer kanallarda istanbul için seçim sonuçlarında en az %10 oy farkı olmasına rağmen chp ile akp nin oylarını hemen hemen aynı gösteren kanal*
tamam haber ajansları farklı olabilir fakat bu denli bir fark düşündürücüdür.

mustafa sarıgül ün ne iş yapacağı sorunsalı

isviçre menşeili bankasında hesap bulundurma furyasına daldığı iddia edilen siyasetçi.

bill gates'in bile 67 milyar dolar serveti var edep yahu, sarıgülde 30 milyar dolar varsa 2 sarıgül 1 bill gates eder o zaman *
bu arada isviçre menşeili bankalar hesap kullanım ücreti almıyorlarmış diye duydum, milyar dolarlarınız varsa hemen bir hesap açın derim.

göstergeç

çok basite indirgenmiş, kıraathane sohbetlerinde memlekete yapılabilecek yenilikler altında siyasetten uzak en güzide amcamın bile ortaya atacağı saçma-salak bir projedir. Tamam eyvallah farzedelim ki yaptın, şehir içi ulaşımda öğrenci ve öğretmenlerden elde ettiğin finansal kaynağın yerini hangi proje ile dolduracaksın diye sormazlar mı adama.

açıkçası sarıgülün bu vaadini duyunca ev halkı* olarak koca bir 'hadi ordan be' demişliğimiz vardır. Zaten ulaşımdan gelen tüm parasal kaynak kârmış gözüyle bakıp milyar dolarlık bir kaynaktan feragat etmek ne kadar mantık dışıdır. Tamam ben de istiyorum beleş olsun diye fakat insan biraz tutarlı atar.

ayrıca öğrencilere ücretsiz olacak ulaşımdan sonra otobüs, metrobüs sıkışıklığını düşünmek bile istemiyorum.

bu ve bu gibi projelere örnekler:

*cem uzanın mazotu 1 lira yapması
*haydar başın haybeden herkese maaş vaadleri
*kılıçdaroğlunun fakirlere 600 lira maaş vaadi

arasıra bunlar neyin kafasını yaşıyor diye düşünmek lazım.