bugün

entry'ler (25)

2016 eurovision şarkı yarışması

ilk üçün sırasıyla Bulgaristan, Ukrayna ve Ermenistan olacağı yarışma. At fava bekle.

imagined communities

şimdi bu kitap çok önemli bir noktaya değinir. milliyet dediğin şey ulus devletlerin çoğunda hayalidir. oluşturulmuştur, oluşmamıştır ve her ulus devlet hakim ulusunun tarihini ezeli ve ebedi olarak gösterir. ne kadar tanıdık değil mi?

milliyetçilik

tolstoy'un noktayı koyduğu ideolojimsi şey: milliyetçilik sevgiden değil korkudan beslenir.

uğur ışılak ın okuduğu şiir

(bkz: pompalamasyon bu benim misyon)

ratcatcher

güzel bir bağımsız sinema örneğidir. izleyin izlettirin.

sparks

https://www.youtube.com/watch?v=5HmyZ9EKskU alın gençler benden size hediye. bir morrissey bir de bu arkadaşları tek geçerim.

2007li yıllarda uludağsözlük

Eskiden buralarda bu kadar çok ergen zihniyetli (mental yaş olarak söylüyorum) insan yoktu. Edebiyatın, felsefenin, siyasetin hası yapılırdı. sağlam tartışmalar, geyikler dönerdi. bu kadar sürüyle insan da yoktu. eskiden iyiydi be arkadaş. yıllar sonra arada girip başlıklara bakınca üzüldüğüm durumdur dostlar.

suruç patlamasıyla ilgili çal keke çal sloganları

(bkz: nefret suçu) Müslümansınızdır bir de, ona göre yaşayın bari.

zerrin taşpınar

Tavra şiir kitabı nitelikli olan şair. Yıllar sonra unutmadığıma göre iyidir.

cesare prandelli

2008-2009 Jürgen Klopp ile Dortmund lig 6.sı Avrupa kupalarına bile gidemiyor.
2009-2010 Aynı takımla lig 5.si. Uefa'da gruplardan bile çıkamıyor.

Bizde sezonu bırak daha başında Ekim'de başlıyor istifa istekleri. Ne için? Ligde oynatamadığı oyuncularla Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkamadığı için. Bu kadar gelen giden oldu da ne oldu. Türkiye'de son 10 yılın en başarılı takımı Aykut Kocaman'ın Fenerbahçe'siydi. iskeletini onun kurduğu takım bu sezon bile ligde lider. Şimdi de Biliç'in Beşiktaş'ı gencecik takımıyla harika işler yapıyor.

Üç beş ayda mucize bekleyenlere duyrulur.

27 ekim 2014 kayseri erciyesspor beşiktaş maçı

yahu ne diyeceğimi bilemeyeceğim maçtır. şimdi demba ba (link var mı gardaşlar) olcan falan süper adamlar. biliç ciğerim sosyalizim falan.

sivas

kaan müjdeci'nin bir filmidir. venedik film festivalinden ödüller almıştır.

amsterdamda yapılacaklar

önce garında inersiniz. havaalanı da olabilir. Metroyla merkeze gelebilirsiniz. şöyle güzel bir kanal turu atarsınız. her taraf iç içe geçmiş kanallardan oluşur zaten. van gogh müzesine gidin. hemen yanında i amsterdam yazısı vardır, profil fotoluk. ama çok sıradanlaştı bence yapmayın. sonra rembrandt metro durağında güzel barlar vardır, takılın.

red light district i görün ama girmeyin boş yere para verirsiniz. en son 50 avroydu. muamele falan isterler 20 avro daha vermeniz gerekir. daha sakin şehirlerinde fiyat 30 avro civarındadır. ayrıca real men dont buy girls evlat.

sonra bir coffee shop a girin. bir jack ya da white widow paranız varsa amnesia alın için. sarılı bir şekilde verilir. sonra da akşama doğru bir smart shop a girin ve magic mushroom deneyin. 10 gramı geçmesin. yoksa pencereden atlarsınız durduk yere.

dumlupınar üniversitesi

temel problemi kapmüs hayatının olmayışıdır. öğrenciler şehir merkezinde yaşar.

dumlupınar üniversitesi kamu yönetimi bölümü

sağlam hocalara sahip olan bölümdür. Tabii boş hocaları da mevcut az da olsa. Şuradan kadroyu görebilirsiniz. Çok öğrenci vardır ama hoca sayısı yeterli değil ne yazık ki o yüzden test olur sınavlar. http://iibf.dpu.edu.tr/index/sayfa/262/kamu-yonetimi

alphawezen

You and me
Always traveling separately
When I try to reach you
You are miles away

Speed of light şarkısından bir parça.

morrissey

https://soundcloud.com/gu...orrissey-vain-or-glorious Morrissey'in otobiyografisinden bir parça. Fonetik dediğimiz şey budur arkadaş.

thomas bo larsen

63 doğumlu Danimarkalı aktör. Çok iyi rol keser. Büyük adamdır.

umut sarıkaya

bizim neslin röntgencisidir kendileri. 90'ların çocuklarının haleti ruhiyelerini açığa çıkarmıştır ama karikatür genellikle nesillik işlerdir, yıllar sonra kim 2000'li nesillerin röntgenini çeker bilemem.

kaan ince

Kaan ince'yi bilen bir mesai arkadaşım var. Üstlerde bir yede var ama olsun yine yazalım, aşağıdaki şiiri hatırlattı sağ olsun arkadaşım. Geçenlerde de şiire ilgi duyan bir öğrenciyle tanıştırdı beni hoca. Ben gibi zayıf, tığ-ı teber şah-ı merdan bir arkadaş. ismail Uyaroğlu'dan söz etti, "ne muhteşem adam!" dedi. Şaşırdım, garip oldum, sevindim, hemen elimdeki bütün şiir kitaplarını ona verdim. Ne güzel insanlar var diyorum bazen. O güzel atlara binip gitmezler umarım.

ANNE

hüznün damlalarıdır sevgime yağan
dolduğunda çatırdayan kalbim uçurum yarıklarıyla
dilim dilim kesilmekte gözbebeklerim
sarkarak toza bulanan
işte o zaman
ışığına dolanıp düşlerinin göğsüne yatardım
karışık sesinle kanat çırpardı sesim
elllerine erir karışırdım ıslaklığına
eğirmek isterdim kestane saçlarını iğle saçlarıma
zorlu anlarımda çıkıp gelirdin hep yanıma
eziyetle yürüdüğün yeter