bugün

entry'ler (97)

işler güçler

erolle ibrahim karakterleri diziyi bir kademe daha yükseltmiştir. "ibrahim kendine gel" lafı dillere pelesenk olmuştur.

yazarların baştan sona izlediği diziler

(bkz: lost)
(bkz: prison break)
(bkz: lost room)
(bkz: Avatar)
(bkz: The Pasific)
(bkz: Flashforward)
(bkz: Fringe)
(bkz: House M D)
(bkz: Lie To Me)
(bkz: Blue Mountain State)
(bkz: Alcatraz)
(bkz: kurtlar vadisi)

baya varmış.

rus kızları

bugün eminönü-cevizlibağ tramvayında yanına oturduğum kızdır. inmesi gerektiği için kalktım, geçtikten sonra "i'm sorry" dedi. bu mütevazılığı kezbanuslarda bulamayız. onlarda "kalkacaksın tabee .s.s.s" havaları vardır.

dikkat; türk kızları demedim, kezbanlar dedim.

duman konserinde bira içmek

genelde dışarıdan getirilip içilir, konser alanında sadece redbull bulabilirsiniz.

türkiye de olmaması gereken şeyler

cahil insanlar.

excalibur

the big bang theory'de duyduktan sonra google yazıp arattırdığım kılıçtır.

lacoste de 5798 tl ye satılan bisiklet

lacoste hastalarının alabileceği bisiklettir. pahalı falan dinlemez alırlar. ayrıca pabuçları eriyor mu acaba diye kendi kendime sormadım değil.

tv kanallarının 4 3 formatında yayın yapması

aslında 16:9'un tüplü tv'lerde sorun oluşturmaması gerekir. zira trt1, ntvspor ve hatırlayamadığım birkaç kanal daha 16:9 yayın yapmaktadır, bu kanallar da tüplü tv'lerde izlenebilmektedir. ayrıca bütün kanalların geniş yayına geçmesi lcd satışını da artırabilir, ekonomi canlanır, türkiye büyür. (bkz: butterfly effect)

duyması zevk veren ingilizce cümleler

"what the hell is wrong with you?" favorimdir.

15 şubat 2013 urallara meteor düşmesi

ilginç bir doğa olayıdır. 2013 felaketlerler yılı dedilerdi de inanmamıştık.

ali ayşe yi seviyor

aile ile izlenebilecek güzel bir komedi dizisi. bir yapımda hakan yılmaz olur da o yapım güzel olmaz mı? gerçekten yahşi cazibe'nin yokluğunu aratmıyor. kadrosu da son zamanlarda başka yerde göremeyeceğimiz cinsten. salih kalyon her zamanki gibi döktürüyor. nur erkul'daki tatlılıktan bahsetmeyeceğim zaten. ben leyla ile mecnun'u da izliyorum ama bir orhan gencebay çalındı diye bunun çakmasıdır demiyorum. önyargılı olmadan oturup izleyin ondan sonra konuşalım.

seksenler

son dönemlerin yerinde komedi dizilerindendir. sıcak, içten oyunculuk ve sağlam oyuncu kadrosuyla uzun süre ekranlardan düşmeyeceğe benziyor.

şoray uzun

istanbul üniversitesinde bizleri kahkahaya boğan duayen sanatçı. bir insanın muhabbeti bu kadar mı içten olur. ekranlardan hiç düşmesin.

aras kargo

alıcı ödemeli kargo gönderilebilmesi için bin dereden su getirilmesi gereken kargo. büyük desilileri imkanı yok gönderemezsiniz de, küçüklerde bile yok efendim karşı taraf biliyor mu, bi sorun çıkmaz dimi, kesin alacak dimi gibisinden sorularla karşılaşabilirsiniz. zorunlu olmadıkça gitmem.

şanlıurfada mor tülbent takılması

henüz anlamlandıramadığım olaydır. gelenek mi, yoksa bir aşireti mi simgeliyor bilen bu tarafa gelsin.

christian schmid

rapidshare'in yaratıcısı. 2010 yılında şirketin yönetimini, şirketin ceo'su olan bobby chang'e bırakmıştır.

28 ekim 2010 istanbul iett ulaşım zammı

yeni trenlerin, otobüslerin parasının nasıl çıkarılacağını düşünenlere cevap niteliğindeki zamdır. büyük üstad levent kırca'nın deyimiyle (bkz: zamınıza koyuyoruz).

sadece su veren otomat

bugün okulda karşılaştığım durumdur. 3ü 1 arada butonuna basıp 1 lirasını deliğe bırakan mağdur, yaklaşık 10 saniye sonra bardağı almak için elini uzattığında sahne içler acısıdır. 1 liraya sadece su almanın verdiği buruk tebessümle otomata tekrar yaklaşır ve bardağın geldiği o boşluğa bir süre bakar. "acaba yanlış mı bastım" tepkisini verir ama otomatta su seçeneği yok. malum 3ü 1 aradanın malzemesi tükenmiş, şahıs 3ün 1ini almıştır. kantinimin gözünü seveyim, otomat da neymiş.

not: bu kişi ben değilim.

köşedeki simitçilerin mit elemanı olma ihtimali

altgeçitte büyüteç satanların mitçi olma ihtimali eminim daha yüksektir. insan hangi mantığa hizmet ederek büyüteç satar? (bkz: inanılmaz mantık hatası)

türban sorununu referanduma götürmek

bu ülkede bir referandumun maliyetini bilmeyenlerin söylemidir. 2010 anayasa referandumuna, parti mitingleri dahil harcanan para 254 milyon tl. oldu kardeşim, meclis çalışmasın her şeyi referanduma götürün, her şeyi biz seçelim. çok eğitimliyiz ya biz. buraya harcanan parayla önce; türkiye, "oecd" ülkeleri arasında eğitim düzeyi en düşük üçüncü ülkedir yaftasını bir kaldırın. ondan sonra referandumlarda daha sağlıklı kararlar alınacağından hiç şüpheniz olmasın.