bugün

entry'ler (46)

bakire olmayan gelinler siyah gelinlik giysin

Siyah gelinlik sevenleri tereddütte bırakacak olan öngörü.

uzaylıların amerika işgali sırasında türkiye

filmlarde görürüz; uzaylılar new york başta olmak üzere amerika' yı sürekli işgal ederler. bazen bu bütün dünyaya sarkar. ama hiçbir zaman türkiye' de neler olduğunu göremeyiz ve az da olsa merak ederiz.
ilk aklıma gelen: istanbul' un yarısının trafikte olacağı...
cidden o anlarda neler oluyor bu ülkede? bize de bir süper kahraman lazım. gazman ya da pepe yeterli değil. başka şeyler lazım. başbakan ve polis gazları da yetmez. cevap vermeliyiz amerika' ya...

sony xperia z1 compact

gün itibariyle altı yıllık motorola telefonumu emekliye ayırıp yeni denizlere yelken açma amacıyla aldığım telefon. iyi mi ettim, yok sa kötü mü göreceğiz.

şu hayattaki en güzel şey

şu hayattaki en güzel şey ailenin seninle gurur duymasıdır. her şey ve herkes bir tarafa aile başka bir şey. aileniz başta olmak üzere sevdiklerinize küçük hediyeler alın.

günün sözü

hayat yaz yağmuru kadar kısadır, şemsiyesiz dolaş.

telefon alacak kişiye tavsiyeler

ihtiyacım olan tavsiye.
bir senedir karar aşamasındayım ama hala karar veremedim. hala 6 sene önce aldığım motorola' yı kullanıyorum. her gün yeni bir telefon çıkıyor. aldıktan sonra pişman olacağım için bir telefona 2000 tl vermek de istemiyorum. zaten o kadar param yok. standart 1000 tl civarı kafidir.
Not: ben bu vergileri ve vergileri koyanların...

en iyi güne başlama şarkıları

güne iyi başlamak isteyenlere önerim; tabi ki de big lebowski filmiyle aklımıza yerleşen,
- the man in me.

nihat hatipoğlu

ramazan ayı boyunca türkiye' yi atv ekranına kitleyen, güzel konuşan, iyi kötü her soruya mutlaka cevabı olan gerçek hocadır. ama bir ayda 600 bin lira kazandığı bilinir. reyting oranlarına bakılınca yine de abartı olsa da tamam kazansın bir şey demek istemiyorum ama o programın çekim ekibinde sabahtan akşama kadar çalışan insanların ortalama 1,5 - 2 bin kazandığını varsayarsak 600 bin lira yine de çok şaşırtıcı ve üzücü. bu 600 bin lirayı 12 aya bölersek aylık kazancı 50 bin lira oluyor. gerçekten şaşırtıcı...

st hilarion kalesi

bilindiği üzere girne sınırları içerisinde bulunan ve manzarası görülmeye değer olan efsane kalelerden biridir. bir rivayete göre walt disney' in sembolü olan kalenin st hilarion kalesinden esinlenilerek yapıldığı söylenir.

fargo

1996 yılında Coen Kardeşler Fargo isimli efsane bir film çektiler. En sevdiğim filmlerdendir. Neyse...
Bu sene de aynı isimde bir dizi çekiliyor. Acaba bir bağlantısı var mı diye merak ediyordum.
Çünkü dizinin afişi bile filmin afişine benziyor.
Dizinin başında aynı filmdeki gibi gerçek olaydan esinlenildiği, sadece ölenlere saygıdan dolayı isimler değiştirildiği yazıyor.
Ama dizide olayların 2006 yılında gerçekleştiği söylenmiş. Coenler ise filmi 1996 yılında çekti.
Beynim sulandı da.

benzema nın isviçre maçı sonundaki golü

5-2' lik fransa galibiyetiyle biten isviçre maçının son düdüğü çalınırken yaşanan garip durum. Sayılması gereken gol.

hiyerarşi

askeriyeyi türkiye sinema sektörü takip eder.

sinir bozan hocalar

sınavına iyice çalışmışsın... tamam basit bir ders ama krediyi etkiliyor yine de. sorular önüne gelir ve hemen 20 puan yazan son soruyu görürsün. şöyle bir başını kaldırırsın herkesin o şaşırtmacalı soruda tıkandığını görürsün ve gülümsersin. "biliyorum lan ben bunu" dediğin an hoca ön sıradaki çocuğun kağıdına bakar ve " ıhhh yanlış " der. yanındakine geçer ona da "yok seninki de yanlış"... sonra sınıfa dönerek "arkadaşlar bu son soruyu hepiniz yanlış yazıyorsunuz. iyi düşünün; hani mussolini dönemi falan...
o an ayağa kalkıp ananın a.. diye bağırasın gelir...

sözlük yazarlarının ilk entry leri

çaylaklıkla başlanan sözlük yazarlığı maceralarının ilk adımı.

kösem sultan

Tims yapımın muhteşem yüzyıldan sonra çekeceği dizi. Konusu da ismi gibi kösem sultan.

sinematografi

Blain Brown' ın yazdığı, basit ama istenilen her şeyin bulunabileceği, ilgilenen kişilerin de elinde bulundurması gereken bir kitap.

muhteşem üçlü

gökdeniz,
fatih tekke,
yattara.

anlaşılmayan filmler

basitçe anlatmak gerekirse; insanlar bazı filmlere " noluyo lan bitti mi şimdi?" derler. işte bu filmler genel olarak modern anlatı yapısına sahip olan filmlerdir.
kısaca filmin başı sonu belli değildir. daha doğrusu bu filmlerde her şey açıkça verilmez. akıllarda hep bir soru işareti kalır. biraz beyin yorar, bazen de sinir bozar. ama daha çok sinir bozan şey ise bu filmlere saçma sapan festival filmleri denmesidir.

kadıköy ü diğerlerinden ayıran özellikler

"kadıköy'ün ayrı bir havası vardır" der istanbul'da yaşayanlar. sakinliğinden, temizliğinden, insanların kalitesinden vb. olduğu söylenir. ama bence en büyük özelliği moda' dır.

ailenin senin hakkındaki düşünceleri

bir ailenin evlatları hakkındaki olumlu ya da olumsuz düşünceler bütünüdür. şahsen ben kendi açımdan gerçekten bilmiyorum ki bu da olumsuz düşünceler içerisinde olduklarını gösterir. ben olsam demeli evlat.