entry'ler (48)

köfteci yusuf

Hangi köfte ?

Bahsi geçen köfteci kelimesinin kökü köfte değildir.

vasat muriç

Lige sağlam giriş yapan bir balonun birkaç hafta sonra manşetlerde yer alacak hali. Neyse bu aralar iyi hakkını yemeyelim. Yakında da patlar nasılsa.

domates çorbası

Doğru ellerde yapılanı içilmelidir, çok seçici olmak lazım.
Domates çorbası, özeldir, mühimdir.
Her kim domatesi sulandırıp adına çorba derse evine ateşler düşsün, lanetler olsun.

evrim teorisi

Buradaki sorun evrim teorisinin bilimselliği ve ya ne kadar gözlemlendiği ve ya ispat edildiği vs değil.
Ortada adı üstünde bir teori var. Teori haline gelene kadar geçirilen yığınla bir süreç var. Attım tuttu teori oldu diye bir durum değil yani.

Aksine akıllı tasarımcıların, evrim karşıtlarının sosyal medya dışında yayınlanmış bir tek makalesi yok. Akıllı tasarımı anlatan bir fikir yok. Akıllı tasarım denilen hedenin, bilimin karşısında simülasyon denilen varsayımdan daha önemli bir pozisyonu yok. Akıllı tasarım ne kadar gerçekçe uçan spagetti canavarı o kadar gerçek.

Evrimse bir teori.

Aradaki fark aslında bu kadar basit.
Evrimin yanlışlanabilir olması, sizin haklı değil evrimin bilimsel olduğunu gösterir.

ahmet çakar

YouTube’da vole kanalında tatava yapan eski hakem.

Gülmekten kırmıştır, neyse yemeği boşver neyi vermicem evdekine biz bunu anlamıyoruz mu demiştir.

Ebru Polat, can yamanı görünce evdekine yemek veresim gelmiyor demiş. Yemek değildir o yemek değildir.

Adamın dibidir.

sigarayı bırakmak için gereken motivasyon

şu sıralar bende başlamak için var. bırakmayın siz de.

evet yaktım.

kürt sorununa çözüm önerileri

Çözüm önerilerine geçmeden önce, önce dememin sebebi çözümü konuşabilmek için öncelikle olması gerektiğinden.

Terörün askeri olarak yenilmesi gerekir.

Terör askeri olarak yenildiğinde, taşeron gruplar yok edildiğinde çözüm bu topraklarda uygulanabilirliği kolay bir tercihtir.

mbaye diagne

Medyanın fikirlerimiz üzerinde nasıl etkisi olduğunu gösteren golcü. Ben de herkes gibi gitmesini bekliyorum ama neden gitmesi gerektiğini bilmiyorum. Evet biraz gamsız, değişik bir karakter. Gol atıyor mu? Atıyor. Gol kralı oldu adam, iyi goller attı. Geldiğinde kral geldi dediler medyanın deli gibi övdüğü adamdı, değer miydi değmeZdi. Bu seviyenin topçusu değil diyen kaç kişi vardı.

Öyle böyle oynar takımda, 1 tane daha golcü şart ama. 33 yaşına gelmiş adamlara dünyanın parasını vermeyelim ama.

iştiraki

iştiraki çevresinden güzel bir yazı.

“insanın başına bir sıkıntı geldiği zaman bize yalvarır. Sonra katımızdan ona bir nimet verdiğimiz zaman: ‘Bu bana bilgimden dolayı verilmiştir’ der. Hayır, bir imtihandır; fakat çokları bilmezler.” [Zümer:49]

https://istiraki.blogspot...03/hayat-bir-imtihan.html

iyi parti

Sözde solcuların ciddi ciddi oy vereceği parti gibi görünüyor. Şaibeli parti.

biz geldik 1 milyonluk tuvalet 1 liraya düştü

Bugün akp li bir grup ile güzel bir kahvaltı yaptım. Sonra bu konuyu açtım. Ciddi mi yahu dedim.
Masa da ki bir grup akp li benimle beraber güldü.
Bu konuları ciddiye almayan akp liler varken, bu kadar üstüne ciddi ciddi yorum yapmamak lazım. Akp bir bütün değil, Tayyip Erdoğan da değil. Yerine göre gaz alma gaz verme yapıyor. Tuvaletten iyi gaz verme yeri olmasa gerek. Hesap kolaylığından ötürü bile altı sıfır atma işi, akp iktidarının yaptığı en iyi iştir.

türkiye işçi partisi

htkp tarafından yeniden kurulma kararı alınmış.

yani tip kurulmuyor, htkp tip oluyor. türkiye soluna bir katkısı olmayan siyasi manevra. araya barış atayı kaynatıp popiş bir hava yakalamışlar. türkiye de siyasetin çapı bu, sonra yok akp yok dolar konuşup duruyoruz. tipin kurulması ile, dolar düşecektir diye düşünüyorum.

kız kardeşi başka bir erkekle öpüşürken yakalamak

kız kardeşine hallenen ibişkolardan birinin açtığı başlık. ahlakını siktiğim. başka bir erkek ne lan. kimden başka bir erkek ?

alexis tsiprasın yunan milliyetçisi olduğu gerçeği

avrupa solu genel anlamda milliyetçidir.

kadınlar için sevişebilmek radikal bir haktır

aslında yazı çok basit, durduğu yerden de anlamlı. beyler falan diyor ama muhatabı erkekler değil.
erkeklerin sikinin çetelesini de tutmuş gibi görünüyor, ama o kısmı da göstermelik.
her şeyin kutuplaştığı bir dünya da, kadın mücadelesinin yekpare gitmesi beklenemez. kimsenin amınıza kilit vurduğu yok hanımlar deyip sertleştim bende. yazarın anlayacağı dilden cümleler kurmak zor olmasa gerek.

32 yıllık hayatımın yaklaşık 15 yılında her 8 marta katılan bir erkek olarak, bu tarz dövizlerle karşılaşmadım. zaten yazar ile farklı meydanlarda geziyoruz. neden bu kadar eril bir dille kadınların 50 tonunu anlatma ihtiyacı duymuş ola ki?

bizimkisi kendi çapında bir emek günü kutlamak. sizin am göt meme veririm her istediğime gününüzle bir alakası yok ki. 50 kişi çıkıyoruz, 8 mart kızıldır kızıl kalacak diyoruz evime dönüyoruz. binler değiliz. 8 kişi ile 8 mart kutladığımı bilirim 5i erkek. zaten biz kadınlar günü kutlamıyoruz ki? ölülerimiz var, ölmekten beter olanlarımız var. anıyoruz. bir mücadele tarihi var, onun sahiplendiğimiz kısımları var hatırlıyoruz.

nedir bu devrim kelimesi ile alıp veremediğiniz.

yazar, hepimize öğretme misyonu taşıyor. tanıyorum bu yazarı. magazinsel olaylardan prim yapmaya çalışmışlığı var. bu yazısında kadınların amından prim yapmaya çalışmış.

devrimci erkeklerin çok eksiklikleri var. binlerce yıllık feodal alışkanlık, kana karışmış gene işlemiş. yok sayılamaz. kadınların eksiği yok mu? onların geni çok mu temiz. bu yüzden kadınlardan öğrenmiyoruz, paylaşıyoruz, bir birimize öğretiyoruz. öğretmeye, öğrenmeye çalışıyoruz.

sokakta ki pezevenkle aynı dili kullanınca, daha kadın olduğunu sanmaya gerek yok. o pezevenkte, sende tarihten silineceksiniz.
sikiyle, amıyla değil, emeğiyle, vicdanıyla yaşayanlar yazacak tarihi.

bu dil öfkeyle falan yoğrulmamış arkadaş, sana da iyi gelmesin. dünyayı erkeklerin elinden alıp, bu yazar gibi kadınların eline vermeyeceğiz. diyalektik hokkabazlık, bilimi halt edemeyecek.

edit: 2014 yılıydı yanılmıyorsam, kaldıraç okurlarıyla birlikte, bu vibratörcülerle karşılaşmıştık. bayrak sopasını götüme sokmak isteyen bir feministle karşılaşmıştım. emeğin yiyorsa gel sok demiştim. ilginç insanlar. son görüşmemiz o zaman oldu kendileriyle.

22 mart 2018 büyük troll soykırımı ikinci dalga

hesap açıp, tekrar yazar olmak o kadar kolay ki. maalesef kalıcı bir çözüm değil.
tez ola kelleleri vurula!

sözlüğe kız düşürmek için gelen yazar

Sözlük kızı düşmez, eğer biri düşmüş gibi yapıyorsa bu tanınmıyor olmanın verdiği rahatlıkladır. Bazen bildiğin duyguyu bilmediğin birine anlatmak istersin. Yargılanmadan, yargılansanda bi tarafına takmadan. Sizde kız düşürdüm sanın ulan kız sizi düşürmüş. Sözlüğe kızlara düşmek için gelen erkek olarak revize edilsin.

kürt baba kız diyalogları

şu iğrenç ırkçıların anneleri demek ki eşek, babası eşek sikiyor, ortaya bu itler çıkıyor. beyinsiz mahluklar.

çay vs kahve

Çay, kahveyle karşılaştırılamaz. Çay ottur kahve meyvedir. Çay ingilizdir kahve Türktür. Kıçı kırıktır çayın, kahve madonnadır.

vücut geliştiren erkek iticiliği

aynada ki kas yansımasına tav olan kızlar var. vucut geliştiren erkek çekiciliği denen bir şey bar.