bugün

entry'ler (39)

öleceğin günkü sen e mesaj bırak

yaşayacağın hayatı sikiyim, naptın sen böyle aq.

kaygılanma çocuk

"Bazı insanlar vardır daha yaşarken unutulurlar bazıları da yıllar önce ölmelerine rağmen sonsuza dek yaşamayı başarırlar. Birinci kısımdaki insanlar milyarlarcadır. Ancak ikinci sıradaki insanların sayısı bir kaç yüzü geçmez. Birinci sıradaki isimler kendileri için yaşar kendileri için çalışır kendileri için ölürler. ikinci sıradaki isimler ise her zaman için vatanları ya da bütün insanlık adına yaşar, üretir, çalışır ve de gerektiğinde gözlerini kırpmadan ölüme bile giderler. Ey  bu satırları okuyan çocuk! Kaygılanma, herkes ölür. Kimi toprağa , kimi yüreklere gömülür. sen üzülme iyi insanların erken yaşta göçüp gitmelerine, isimleri asılıdır göklerde sonsuza kadar."

sadece 10 kasım saat 9'u 5 geçe değil; senin torunun, evladın olma şerefini ölene kadar iliklerimin en dibinde hissedeceğim atam. yattığın yerde huzurlar içinde ol.

(bkz: 10 kasım 1938)

digitürk ün herkese telif atıp fb ye atmaması

an itibari ile digiturk, maç görüntülerini kullanan tüm sosyal medya hesaplarına telif attı ve videolar kaldırıldı. tek bir video ve hesap hariç.

https://twitter.com/Fener...tatus/1174690010794274816

aleni yapıyorlar, utanmıyorlar ve çekinmiyorlar.

en büyük türk atatürk

zoruna gidenin, borusuna gitsin. en büyük türk, atatürk.

trabzonspor

başakşehir kazanma alışkanlığını kazandı yeniden. bu dar rotasyonuyla trabzon'un işi çok zor ama yenerlerse şaşırılmaz. trabzon için çöp falan yazmışlar burda. bu dar kadrosuyla ligteki her takımı hoplatama potansiyeline sahipler. avrupa kupası hedef kulvarları değil zira bu kısıtlı kadroyla çok inandırıcı bir hedef değil ama ligde çok büyük şampiyonluk adayı.

not: yarınbeşiktaşakoyacakspor

emre belözoğlu

oyundan çıkarken kaptanlık pazubandını ertuğrul'a bırakmıştır.

1 kasım 2019 galatasaray çaykur rizespor maçı

saat 20:00'da başlayacak futbol müsabakası. sonrasında hafta içi madrid deplasmanı olduğu için rotasyonlu bir kadro bekliyorum.

obradovic in balon olduğu gerçeği

fenerbahçeyle her sezon mütemadiyen en yüksek 3 bütçeden birine sahip olmasına rağmen 5 sezonda yalnızca bir kez euroleague kazanabilen koca bir balon. hayranları tarafından taktik bir deha sanılıyor. evet öyleydi, ancak artık başarılı değil. müddeti doldu. bu bütçeyle istersen 10 sezon final four yap, başarı mıdır yani? bu tip bütçelerin final four yapması için inanılmaz bir koça ihtiyacı yok zaten. idda ediyorum ergin ataman böyle bütçesi olan bir takımda 5 sezon koçluk yapsa 3 kupa getirirdi, diğer 2'ini de finalde kaybederdi. maalesef objektiflikle alakası olmayan fenerbahçe taraftarları, öyle olmayanları tenzih ediyorum, obradovic'in fenerbahçe'yle üste üste final four'lara katılmasını başarı sandı. değil efendim, değil. bu bütçede bir takım, hafif kalburüstü bir koçla da elde ederdi bu başarıları.

2020 nba şampiyonu

şampiyonluk için çok aday var ama kesin olan bucks'ın finalde olacağı.

atatürk ün maaşı

osmanlı padişahları karın tokluğuna mı padişahlık yapıyordu? işinize gelince arabanızın arkasında osmanlı tuğrası eksik olmaz ama.

fenerbahçenin şikeci olduğu gerçeği

kendi maçlarından 1 hafta önce eski kalecisi 20. saniyede evlere şenlik kırmızı kart görür, eski kulüp asbaşkanı federasyonun başına geçince her maç lehine sayısız yanlış kararlar çıkar, şampiyonluk yolundaki rakibi galatasaray'ın lehine yanlış karar veren hakemlerin kariyerleri bitirilirken, fenerbahçe lehine hata yapan hakemler daha fazla maçla ödüllendirilir... bu liste böyle sürer gider, bizim burda tescillemeye ihtiyacımız yok uluslararası tescilli şikecidir fenerbahçe zaten. ha ama illa kanıt isteyen fbli kardeşlerim için kendi oyuncuları serhat akın'ın twitch'de yayın yaparken ifade ettiklerini bırakalım böyle:

"şampiyon olduk, soyunma odasında kutlama yapıyoruz. aziz yıldırım başkan geldi içeri. "fazla sevinmeyin, nasıl şampiyon olduğunuzu bilmiyorsunuz siz." dedi. ne demek bu şimdi?"

özür diliyorum twitch değilmiş, röportajmış.
https://twitter.com/asndl.../1016674717137240064?s=20

serkan kırıntılı nın gördüğü kırmızı kart

avrupa'da olsa interpol devreye girmişti şike soruşturması için. günahların takımı fenerbahçe. hele beyinsizin biri demiş ki "feto sayesinde 10 şampiyonluk aldınız ses etmedik". hayırdır sen de mi fetöcüydün niye ses etmedin o zaman sikik?

ekşi sözlük

(bkz: dreamland)

ekşi sözlük'teki o entry'leri ağzın sulanarak okursun, senin de bir fikrin vardır ama sen hiçbir şey yazamazsın, yazsan kimse görmez. ha, işte o an elim adres çubuğuna gidiyor; uludagsozluk.com yazıp, o konuya burda yorum yapıyorum. elden geldiği kadar tatmin ediyor bu da.

çaylakların onay süresi

ekşi sözlük'te yaklaşık 12 ay oldu, sıralama olarak 15 bin dolaylarındayım. uludağ sözlük'te hesap açıp 1 hafta sonra tekrar girdiğimde yazar olmuştum. ekşi kadar olmasa da, buraya da seçicilik bir nebze lazım. naçizane.

ozan tufan ın emekleyerek sahaya girmesi

fenerbahçe'nin sezon öncesi hazırlık maçlarında sıklıkla kullandığı taktiğin meyvelerini verdiğinin kanıtıdır.

(bkz: sadık yat yat)

ayrıca geçmiş yıllarda da kullanmış fenerbahçe bu taktiği: https://www.youtube.com/w...3uDjRqNPI&app=desktop

santiago bernabeu da galibiyet isteyen galatasaray

gerçekçidir. olumsuz bir ihtimal söz konusu değil. kazanacağız, gerekirse yeneceğiz.

mustafa kemalin ahirette nereye gideceği sorunsalı

bir insanın cennete mi cehenneme mi gideceğini bildiğini iddia edebilecek kadar "müslüman" olan aptal insan beyanı.

atatürk düşmanları

yarın 09.05'te, her yıl olduğu gibi deliye döneceklerdir, kuduz köpek gibi sağa sola saldırmaları da hiç şüphesiz kaçınılmazdır. beyinsiz birer amip oldukları gerçeği ise yazılı olmayan bir kanundur. görüldüğü yerde etkisiz hale getirilmesi şiddetle tavsiye edilir.

fatih sultan mehmetin gemileri karadan yürütmesi

dünya savaş tarihinin en ihtişamlı kararlarından biridir hiç şüphesiz ama askerlerin olası tepkisi ne olmuştur acaba?

(bkz: yok uçuralım amk)

ayak bileği dekoltesi

göğüs dekoltesinden daha göz alıcı ve estetiktir bana göre.