bugün

entry'ler (67)

samsung galaxy s

ics nin relefona uyum sağlamayacağını düşünen, ön gören, haber yapan cemmate ithafen, yok öyle bişey...
miss gibide çalışıyor.

assimil

yeni bir dil öğrenme yöntemidir kendisi, 2 ay içerisinde istediğiniz dili en az derdinizi anlatacak kadar konuşacak seviyeye getireceğini iddaa ediyor. ancak türkiye de kitaplarına ve cd'lerini bulmak oldukça zor, zira ben bulamadım memleketinden * sipariş verdim.

tanrı ya sorulabilecek sorular

sana bu görevi kim verdi açık konuş ?

üç generali açığa alan başbakan

askere memur olduğunu hatırlatarak sivil halka demokratik izlenim verme kılıfı altında, memlekete kılıfsız geçirme şeklinin on numara icrasını yapan bakandır. bu kör milletin, yapılan her şeyi darbecilere yapılıyo kardeşim diye yorumlaması da aydı bi mevzudur ki, aynı milletin yurt içinde ki darbe kelimesine olan hassasiyetini, vatanı milleti 3 kuruşa satan şeriatçı parlementerlere göstermeyişine de anlam verememekteyim.

theman

yıllar önce sağlam bir hata etmiş, hatta bunu birkaç kere üst üste tekrarlayacak kadarda fütursuzca davranmış ve sonunda ettiğini bulmuş, hakkında yazılanlar ve "temenniler tutmuş" akabinde ne önce, ne şimdi, ne de sonra mutlu olamayacak yazardır. iş koliktir, olmak zorundadır. zira hayatında başka bir şey kalmamıştır.

saygılarımla arz ederim...

ben bu yazıyı sana yazdım

çok şey yaptım bu süre zarfında, çok çalıştım, yoruldum ve çöktüm.
çok canlar sıktım, sevenlerim, nefret edenlerim oldu.
kimseyi umursamadım seni aradım,
çok kere buldum dedim, olmadı, bırakıp kaçtım,
her kaçışım gün gelir dönerim diye çekip gitmek oldu,
çok ağlayanım oldu arkamdan ister istemez, küfür edenim ve darp edenim de.

"be bu yazıyı sana yazdım" ki

ülkeme dönmeyişimin sebebi,
sensin bil istedim.

gurbetteyken özlenen şeyler

her bok özlenir gurbette, hem de ayrıldığının akşamı başlar özlemeye,
geride bıraktığı acılarını bile özler insan gurbette.
gel gör ki alışkanlıkta yapar gurbet.
ne geri döndürüp acına boğdurur, ne de kalıp özleme..

tercih etmediği bölüme yerleşen öğrenci

(bkz: ösym)

akp bir dönem daha kalırsa tartışılacak konular

anayasa ismini şerriyasa olarak değiştirelim.

kadınların dürüst erkek sevmediği gerçeği

(bkz: yemin ki öyle)

yemin ki öyle

genelde hatun kısmının lugatında bulunmakla beraber er kişininde bazı bazı kullandığı, yemin ederek doğrulama cümlesidir...
örn:
+ ....
- .......
+ doğruyu söyle bana!!!!
- yemin ki öyle

rte nin israil e son ihtarı

her zaman ki gibi, özde değil sözde kalacak ihtardır, dün adamlardan "yahudi cesaret ödülü"nü alan, bugün ordan aldığı cesaretle tv kanallarından estiriyor olmasın? sonucun neye varacağı malum; " tamam tamam hadi öpüşün de barışın, arkadaşlar arasında küslük olmaz" diyecek büyüklerimiz.

kürtler istese devlet kurar saçmalığı

amerika kendi topraklarından bir kısmını verdiği sürece olabiliritesi vardır, zira abd, kürtlerin devlet kurmasını onlardan daha çok istemektedir.

rasim ozan kütahyalı

tek yönlü düşünme kabiliyetine rağmen, her boka hakim olduğun sanan yazar müsvettesi/karalaması/eskizi vb.

arda nın kalça yapısının messi den güçlü olması

(bkz: göt üzerinden prim yapmak)

sözlük yazarlarının itirafları

kalbini kırdığım hatunların haddi hesabı yoktur, bu konuda pek bi yetenekliyimdir.

kadın programlarında umarsızca dans eden amcalar

beyin hücrelerindeki azalma nedeniyle, hızla yükselen ayar kaçıklığının dışa vurumudur. aslında, asıl önemli ayar kaçıklığı tv'deki bu programlardır.

başka sözlüklerden başlık çalmak

yaratıcılığı olmayan hatta herangi bi konuda fikir üretemeyen yazar kişisinin şeyettiğidir.

lise önünde osuruktan çıkan kavgalar

genç liselinin kanında kaynama olması neticesinde oluşan olaylara verilen genel ad.

osman baydemir

(bkz: teröristin önde gideni)