bugün

küçüklüğümden beri aklımda tutup bir gün karşılaşırsak sormak istediğim sorular kümesi.

misal;neden ben? beni yaratmasaydın benden başka bir ben yaratır mıydın? yahut beni yaratırken tamamen benim olacağımı düşündün mü?.. hayatında hiç sıkıldığın oldu mu? sahi sen de hayat kavramı var mı?.. komik misin, espri anlayışın var mı?. şimdi bunu yazarken elbise askılığımdan eşyalarım birden düştü. senin parmağın var mı bu işte? bunları yazmam günah mı?.. sahi şu al pacinoyu iyi yapmışsın güzel de,sean pean de olmassa olurdu. onu da neden yarattın.?
Tanrım, israil için daha ne kadar bekleyeceğiz?
tanrım, neden mustafa kemal i bu kadar erken yanına aldın?
Ey yüce rabbim.. Tayyip'in bu halini, isteyerek, kontrolÃün dahilindemi yarattın? Yoksa üretim hatasımı? Yok yani rabbim ben biliyorum yanlışlıkla meydana geldiğinide. bazıları inanmıyor.. Ey yüce rabbim bunu cümle aleme izah edermisin..
(bkz: beni arayan oldu mu)
neden ben ?
(bkz: tanrıya sorulacak tek soru)
neden insanları, evreni, ahireti yarattın ?
kadına neden zar koydun?
bu megan fox olayi nedir böyle ?
hadi onu geçtik keyra agustina nedir yani insanlığın geri kalanıyla dalga geçer gibi. anlamsız sorular yöneltilebilir.
bi vedalaşıp gelebilir miyim?
tanrı kötülüğü yok etmek istiyorsa neden yapamıyor?
demekki gücü yetmiyor.
eğer yapabiliyorsa neden istemiyor?
demekki art niyetli
hem yapabiliyor hemde istiyorsa?
o halde kötülüğün kaynağı neresi?
hem istemiyor hemde yapamıyorsa?
o halde neden ona tanrı diyelim ki?

söz dizesi hakkındaki düşüncelerini öğrenebilir miyim?
sana bu görevi kim verdi açık konuş ?
böyle bir dünyayı yaratmak zorundamıydın? bu sisteme ne gerek vardı? sebep ne? neden, bilmek istiyorum?
insanların ölmelerine izin verip yenilerini yapmak yerine neden elindekileri tutmuyorsun?
Şu köşe, dönmek için iyi değil mi sence de?
hala herşey için geç mi?
her şeyi anladım da avu garıynan beni garşılaştırmasan eyiydi hayatımı mafetti ya neyse hurileri ver ödeşelim.
çocukların ölmesine neden izin veriyorsun?
sen yoksun, sen aslında yoksun demek isterdim ama bu saatten sonra daha fazla girmesin bari.

kısacası, müslümanlar "allah her şeyi affeder" diyorlar, doğru mu?

(bkz: tanrı yı gören masum ateist).
+hadi sıra bende biraz da ben oynayacağım.
-beş dakika sonra gel.
+anneeeeeeeee

seni bu şekilde indirmeyi düşünüyorum sevgili tanrı. sence plan nasıl sağlam mı ?
son yıllarda, varsa ve sesimi duyarsa düşüncesiyle "benimle alay mı ediyorsun?" diye sorduğum sorudur.
(bkz: tanrı ne ulan allah sız)
bunca şeyi yalnızlıktan ve boşluktan sıkıldığın için mi yarattın?
beni yaratmandaki amaç daşak geçmek miydi ?