bugün

(bkz: başlık parsellemek) * *
herzamanki gibi kucuk eklentilerle onumuze sunulacagi tahmin edilen bilgisayar oyunu.
dort gozle bekledıgımız managerlık oyunu.
fanatikleriyle aralık ayında buluşacak oyun.
her sene dört gözle beklediğimiz serinin 2008 versiyonudur. oyunla ilgili yenilikler ve screenshot lar için;
http://www.sigames.com/ne...=view&article_id=1275
gavurcası zayıf olan yazarların aşağıdaki linkten yeniliklerini,hedelerini,hödelerini öğrenebileceği oyun.
fm 2007'nin devamı. cıksada oynasak dedıgımız oyun.
galatasaraylı olduğum için, yeni ve muhteşem kadrosu ile galatasarayı feci şekilde merak ettiğim oyun.
en çok bağımlılık yapan oyunlardan birinin son serisi.pek yakında piyasalarda...
türkçesi varsa eğer paraya kıyıp gözümü kapatıp orjinalini alacağım oyun.

(bkz: hayrola_gencten şok açıklamalar)
fifa manager 08 in yanında devede kulak kalacak oyun.
fm-cm tarihindeki en iyi türkiye liglerini oynayacağımız oyundur. garantisi verilmiştir şu an benim tarafımdan. "birşeyi biliyoruz da konuşuyoruz"dur.

30 eylül gününden sonra okullarda devamsızlık sayıları artacaktır. sosyal yasamdan daha once görülmemis kopmalar baslayacaktır. cm01/02'nin sahip oldugu "serinin en iyi oyunu" sıfatını bu oyun eline gecirirse kimse sasırmayacaktır.
http://www.sigames.com da demosu yayınlanmış oyundur.mutluyuz.heycanlıyız.
demosunu indirdim ve bi yarım saat kadar goz attım oyuna. ilk izlenimlerim şu yonde:

-top toplayıcı cocuklar biraz daha akıllanmış. topu efendi efendi veriyolar aut atıslarında.
-mac oncesi, devre arası ve mac sonrası team talk'lar gecen senekiyle aynı. tek fark bir macta bile takımla konusulmadıgı takdirde futbolcular trip atmakta, yeteri kadar kredi gostermiyosun hesabı.
-jose mourinho nun postalanısı oyuna yansımıs. kendisi işsiz.
-muhtemelen şampiyonlar ligi ve uefa kupası kura cekimleri gecen senekiyle aynı.
-farklı maglup olan takımın futbolcuları son 15-20 dakikada rakip takımın oyuncularına yumruk, kafa vs. atmıyor.
-hakan sukur hala emeklilik dusunmuyor.

kısacası fm 2006 ile fm 2007 arasındaki ucurumlar fm 2007 ve fm 2008 arasında yok.

tanım: fm 2007 nin kadrolar ve bi parca grafik degişiklikleriyle piyasaya surulmus hali.

edit: turkiye ligi gumbur gumbur geliyor, canavar oldu diyen her kimse fena halde taşşak gecmiş bizimle. lan her takımda en az 7 futbolcunun forma numaraları yanlıs.(gs,fb,bjk dahil) bu sezon karsıyakanın tum maclarında ilk 11 cıkan cihan yılmaz oyunda bile mevcut degil. burdan sigames'e sesleniyorum. şu oyunun turkiye sorumlusu olarak beni atayın.
demosunun çıkışı ile birlikte http://www.sigames.com'u kilitlemiş oyundur. site açılmamaktadır.
19 ekim 2007 günü piyasaya sürülecek oyundur.

before christmas diyerek gözümüzü korkutan sports interactive yine gönüllerde taht kurmuştur bu hareketi ile.
kısaca yenilikler:

-bi kere sezon başında transfer bütçenizi hedefinize göre belirleyebiliyorsunuz.
-yine sezon başlamadan -ki bana göre en güzel yenilik- sahanızın ölçülerinizi belirleyebiliyorsunuz. örneğin kanatlardan yüklenen bir taktiğe sahipseniz.. çizgileri geniş tutarak taktiğinizi uygularken rahat edersiniz..yok ben dmc lerim ile rakibe ızdırap olucam nasıl olsa bi tane atarım diyorsanız sahayı daraltıp hakikaten rakibe ızdırap olabiliyorusunuz.
-maç motorunda fazla bi yenilik göremedim sadece bir penaltı pozisyonunda oyuncularınız hakemin etrafında toplanıyorlar veya gol sevincinde yedek klubesindeki oyuncularla seviniyorlar bu güzel olmuş.
-lig haberleri ile size gelen mailler ayrılmış
-kombine bilet satışları, maçlık gelirler mail olarak ve surekli guncellenerek size geliyor buda güzel bir ayrıntı.
-team talk kısmı 07 ile aynı bu tek eksi heralde..ama ask asistan butonu eklenmiş hiç olmazsa
-skin sade ve guzel.

son olarak olmuş yine 19 ekimi bekliyoruz nefesleri tuttuk.
fm 2007nin artık yavaş yavaş bilgisayarlardan kaldırılması iyi olur çünkü 15 gün sonra fm 2008 keyfini yaşayabileceğiz...
sendit.com dan yaklaşık 25 sterline ön spiaris yapılıp alınabilecek oyun.
başlıgı görüp heyecanla tıklamak ve on dokuz ekimi gün sayarak beklemek. inşallah bu sefer yüklemek 2007 kadar zor olmaz.
ekran görüntüleriyle gaza geldiğim oyun.
bana ve bir çok fm hastasına ''lan okul bir sene daha uzayacak desene'' dedirten oyundur.
19 Ekim'de piyasaya cikacak, muhtesem serinin son oyunu. Yapimcilar iddiali, yenilikler ve mevcut ozelliklerin gozle gorulur derecede gelistirilmesi ile oyun daha da zevkli olacak gibi.

Ayrintili bilgi icin;
--spoiler--

--spoiler--
dört gözle beklediğim oyun.zira fm2007 de 2050lere gelince sıkmaya başladı oyun *.
(bkz: fm2008 deki yetenekler)