bugün

ertuğrul sağlam'ın kurduğu enteresan cümle. artık camiada baskı ne kadar çoksa ertuğrul da kendisini mesih sanmaya başlamış. umarız en kısa zamnda akıl sağlığı yerine gelir de daha mantıklı cümleler kuraya başlar. yoksa bu haliyle durumu pek parlak gözükmüyor.

http://www.milliyet.com.t...07/09/26/son/sonspo11.asp
mantıklı konuşan güzel insan,

"Burası benim bildiğim bir camia. Ayrıca benim futbola başladığım günden itibaren felsefem; yapabileceğinin en fazlasını yapıp kendi başarımı başkasının başarısızlığı üzerine kurmadan, elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Ondan sonrası Allah'a kalmış. Burada başarılı olmak için bütün şartları kendi güçümüzün yettiği şekilde bir araya getirmeye çalışıyoruz. Sonuçlarını hep beraber göreceğiz. Benim antrenörlükte dördüncü senem. Bir çok antrenör buralara gelmek için 15 yıl 20 yıl bekliyor. Biz üç yılda, belki başka insanların çok çabuk dediği bir sürede buraya geldik. Beni üç yılda buraya getiren Allah, buradan da geri göndermeyecektir. Bundan adım gibi eminim."
(bkz: ne desin mahmut mu getirdi desin)
(bkz: allah kelimesini duyunca zıplayan tip)
sözlükteki yazarların gazetecilik potansiyellerinin yüksek olduğunu gösteren başlık. yazarların röportajın içindeki bir cümleyi çekip onu başlık yapması gazetecileri aratmamaktadır.
(bkz: beni buraya leylekler getirdi)
tamamen doğru olmayan ama doğruluk payı da olan cümledir. her şey allah'ın izniyle olur orası tamam ama, ertuğrul sağlam'ın oraya gelmesindeki en büyük pay tigana'nın kürdanınındır. tigana o kürdanla uğraştığı kadar beşiktaşla uğraşsaydı şu an hala beşiktaşın başındaydı. ertuğrul'da kayserispor da.
abdullah gülün çankayadaki ilk mesajıdır.
(bkz: allah söyletti)
orucun kimin başına vurduğunu gösteren başlık oldu bu. ne ateistliğimiz kalmış ne de allah lafını duyunca zıplamamız. zekayı okuyup anlamak yerine bok atmak için kullanan sivri zekalı arkadaşlara bir öneri. sakın ha sakın hakan şükür'e laf söylemeyin. çünkü kendisi "beni eleştireni allah çarpar" gibi bir laf etmişti.

futbol denen oyunda yetenekleri kısıtlı olan adamların olayı dine getirmeleri ve bir anda kendilerine koruma kalkanı olarak dini hissiyatı kullanmalarından daha acaip olan bir şey varsa o da bu konuşmaları mihenk taşı alıp sağa sola saldıranlar olsa gerek.

allah akıl fikir versin ne diyim daha.