bugün

entry'ler (16)

alım gücü

Alım gücünün sermayenin himayesinde olduğunu anladım.Rakamlar bir anlam ifade etmiyor.Asgari rakamlar değil asgari ürünler olması gereken.50 kilo et 2000 ekmek 300 kg fasulye 200 kg domates yani gıda giyim vb eşdeğer şeylerin hepsinin bir asgari ücret ile alınma miktarını aynı tutacak değişen fiyatları toplayıp ortalama bir rakam elde edilip her ay güncel kalması.alımm gücü düşmeyen gerçekten bir ücret

gaz fren debriyaja aynı anda basarsak ne olur

Bazı araçlarda yaparsanız motor kükrer durduğu yerde ise sadece kükrer yürürken hıza ve konuma göre değişir savrulma takla,kaza,sadece durma ama hepsinde motor kükremiş olur stop edilme haricinde.

donanımlı erkek bulmanın imkansız olması

2,5 milyon GB beyin, göz,kulak,dokunma sensörü,çok değişken hareket kabiliyeti ile dünyaya gelmiş bir çoğu ama kullanmiyorsa suç kimin. Evine en üst seviyede bilgisayar koy ama kullanmayı bilme. Aynı şey.

zengin olmanın 3 yolu

Kader Allah'ın takdiri. Başka türlü zor sadece başarılı çalışan olabilirsin yada hırsız

düzgün bir insan olmanın yazarlara kazandırdıkları

Her bireyin penceresinde bazı kelimelerin anlamları farklıdır.Düzgün insan meyhanede ki biri için beraber içtiği, camideki biri için cemaati, boğazda yalıda kahvesini içen biri için bilmemne holding sahibi olabilir.Ama o bilmemne holding sahibi çalışanı için öyle olmayabilir. Günümüzde böyle herkes için ortak bir düzgün insan tanımı alabilecek biri yoktur gibime geliyor

ekşi yazarlarının vpn kullanmama nedeni

Ekşi sözlük iyi hoş fakat beni rahatsız eden bir tavrı vardı.Vatandaşı olduğumuz ülkede herşeyi sadece bir grubun en doğru düşünebildiğini ve diğer grubun inancından tutup her konuda hatalı olduğunu savunması. Bu doğru değil, böyle olmamalı, bu yanlış tutum düzeltilmeli ve öyle ortaya çıkıp yüksek uygarlık düzeyine ortak bir paydada ilerlemeli.

yazarların hayalindeki ev

Kısmetse köyde arsama ağaç duvarlı içi yalıtımlı 3 odalı bı yer evi yapma niyetim var. Beton zeminde olacak ve birbirine bağlantıları vida ve metal kilitler ile olacak. Tek sorun ekonomi.

üstteki yazar hakkındaki fikrini söyle

Fikir ve düşüncelerini olumlu gördüm. Yurdum insanı yani.

uludağ sözlük

Kutsal değerlerimize saldırı umarım burada olmaz.

islam ın olduğu ülkeler asla gelişmez

Bu görüşe katılmıyorum. Bireysel olarak benim kendimi geliştirmeme dinim engel değildir. Ben yazılım öğrenmek istiyorum diyorsanız öğrenebilirsiniz. Bütün bireysel yükselişler toplumsal yükseliştir ve islam buna engel değildir. Asıl sorun kendimizi geliştirmemiz çalışmamız merak etmememizdir. Kahvehanelere bakın , islam bütün gün orada oturun mu diyor?

en tehlikeli kimyasal madde

En tehlikeli madde siyanür değil miydi.?

zihin teorisi

Evet bazı insanlar bunu güzel beceriyor. yanar döner fırıldak bı öyle bir böyle laflar. Karşısında ki kişiye özel yorumlar .

yeni başlangıçlar

Sözlük tarzı sosyal medya benim için güncel bilgiye ulaşmak, halkın ortak fikirlerini anlamak için kullandığım yorucu görsellerden uzak bilgi odaklı mecra olmasıdır. Ne var ki algı operasyonları her yeri sarmış doğruyu aramak yorucu hale gelmiştir. Umarım yeni güzel bir başlangıç olur

ekşi sözlük ten geldim ne yapmalıyım

Belki bir fırsattır, çok aşırı yanlı yorumlardan uzaklaşmak için.

ekşi kapanınca ekşicilerin uludağ a sığınması

Sesimiz duyulmuyor mısralarda, işte o vakit anlamını yitiriyor sığınma.

güne bir söz bırak

Aynı sorunu aynı şekilde çözemiyor san bakış açısını değiştir.