bugün

* her zaman devamının iyi gelmesi temennisiyle başlayan, çoğu zaman insan hayatında önemli yer kaplayan, dönüm noktası niteliği taşıyan ve bir karar aşamasından sonra gelen başlangıçlardır. *
konu ile ilgili bakınız;
evlilik, nişan, üniversite, yeni bir ilişki vb.
ayrıca şuraya da bakınız;
(bkz: ukte doldurmanın verdiği müthiş haz)
stresi bol, cesaret gerektiren fakat güzel hayallere gebe adımlamalardır.
önceleri hep sevmişimdir yeniden başlamaları. hatta ruhuma iyi geldiğine şahit oldum kaç defa..
ilk günlerin stresine bile böylelikle katlanabildim.
tanışma ya da ilk adımı atma hususunda pek girişimci bir kişiliğe sahip değilimdir. insanlar genellikle gelip benimle tanışırlar ya da zamana bırakırsın ve bir şekilde diyalog mecburiyeti doğar konuşursun. böylelikle geçen zamanda gözlem şansı elde edersin.
mesela şu an yeni bir işe başladım henüz 3 hafta oldu ve yavaş yavaş ısınıyorum ortama. belli resmiyet ifadeleri, klasikleşmiş sorular 'nerelisin, hangi üniversite mezunusun' vs vs..
iş yoğunluğuyla vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorsun ve bir bakıyorsun ki o insanlarla samimi olmuşsun farkına varmadan. "akşam birlikte bir şeyler yapalım mı" ya kadar gidiyor muhabbetler.
işte yeni başlangıçların stresli kısmını ben hep sonucu o yöne gidecekmiş gibi baştan kabulleniyorum. en azından bu yöntem bende işe yarıyor. ama tabi ki herkes için geçerli değil.. mesela şu an ofiste gıcık olduğum ve hep olacağımı bildiğim bir tip var. sadece ofis arkadaşı olarak kalacak biri. ona mesafemi hep koruyacağımdan adım kadar eminim. aşırı hırslı ve bunun uğruna başkalarını ezip geçmekten çekinmeyecek bir tip. uzak durmakta fayda var.
yeni başlangıçların duygusal zorluğundan başka benim için asıl zorluk fiziksel alışkanlıklar ve hijyen. ofis ortamı temiz mi, sigara içiliyor mu, kullandığım araç gereçler falan filan. zaten bu yüzden klavye mouse ve hesap makinemi kendim getiriyorum.
yeni ofiste temizliği yapan arkadaş bile erkek. geçen cumartesi bir temizlik yaptı artık hiçbir şeye dokunmuyorum. şükür ki yemeği ofiste yemiyoruz. su içtiğim bardağı bile evden getiriyorum artık. adamda tek bir bez var onunla her yeri siliyor artık siz düşünün gerisini. sakın masamı temizleme diye de uyardım kendisini.
neyse toparlamam gerekirse yeni başlangıçlar eskiyi aratıp aratmamasıyla orantılı olarak değerlendirilmeli. zira her zaman aradığını bulamayabiliyorsun.
Tarih 18 Haziran 2015.
Akşam saat 18.05.
Ramazanın birinci günü. iftara 2 saat 45 dakika var. Müşteride sipariş almaya çalışıyorum. Aniden çalan telefonum.
2 yıldır girmediğim banka sınavı kalmamış olmasına rağmen o ana kadar alamadığım sonuç, alındı. Şube müdürü arıyor ve şubeye çağırıyor.
Daha olayın şokunu atlatamadan sabah ilk işim var olan iş yerimdeki şirket arabası ile diğer iş görüşmesine gittim. Sözleşme imzaladım. Döndüm ve istifa ettim. işte bu benim yeni hayatım.
Yeni hedeflerim.
Yeni bir başlangıç.
Ve sonunda oldu.
bu aralar heyecanla hayatımı yeniden örmeye çalışarak başladığım eylem. 12 yıllık işimi bırakıp, annemi toprağa verip, eski yaşantımla kalan son bir iki bağımı da kopartıp (bkz: yeni başlangıçlar) için düştüm yollara, bakalım ne olacak.

yaklaşık 1 aydır ilk defa bu gün kalbimin attığını hissediyorum yeniden, umarım herşey, herkes için güzel olur.
"Hayat hicbir zaman sahnelemeyen bir oyunun tekrarından ibarettir." Aklıma geldi.
entryleri silerek bir kez daha denenebilir. ewed.
bitişlerle gelir.
Sözlük tarzı sosyal medya benim için güncel bilgiye ulaşmak, halkın ortak fikirlerini anlamak için kullandığım yorucu görsellerden uzak bilgi odaklı mecra olmasıdır. Ne var ki algı operasyonları her yeri sarmış doğruyu aramak yorucu hale gelmiştir. Umarım yeni güzel bir başlangıç olur
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar