bugün

kamera birden açılınca çıkan görüntüye şükretmemdir.
içim burkuluyor.
Belki içi tertemiz ama bunu kafasına takıyor üzülüyor erkekler dalgada geçiyordur diye düşünürüm.
Önyargılar nefreti oluşturur.

Çirkin kız, kısa boylu erkek, bıyıklı kız, babet giyen erkekler, ırklar, pis kokulu insanlar.

Bunlar önyargılı sözlerden bazıları ve genelikle yapılan önyargılardır.

Mesela o çirkin kıza çirkin dedin ve yüzünü buruşturdun. Tipsiz. Tamam tipsiz olsun, pis koksun, bıyıklı olsun, diksiyonu bozuk olsun ama farkında isen hepsi dış görününmle ilişkili. inan ki o kız gerçekten iyidir, melek gibi bir kızdır.

işte siz barzo, ırkçı, kavgacı olduğunuz için iğrenç bir kişiliğiniz var. Sizin kişiliğinize tüküreyim.

Sevgilim çirkindi evet. E hafif kılları vardı, ama onu tanıdıktan sonra onun çok iyi bir kız olduğunu anladım. E sevgili olduk.

Keşke şu önyargı olmasa.

Önyargılar nefreti nefretler savaşı oluşturur.
utanıyorum lan.

yanından güzel bi kız geçse güzel kızı seçeceğim için vall bak.
Aynaya bakınca anne babasına küfür eden dürrüklerin yorum kapıştırma savaşı.

Tanım: tanımmanım yok aq insanların dış görünüşü üzerinden espiri çevirene kadar kendinize bakın.
olsun lan onun da duyguları var öyle demeyin beterin beteri vardır.
görsel
görsel
ortamda arkadaşlarla takılırken daha önceden çirkin olduğunu tescillediğimiz kız geldiğinde kızı muhattaba almayıp yüzümüzü ekşitip birbirimize bakıp üff baba çok çirkin yaa deriz. tabii ki kimsenin kalbini kırmamak için bu ayini sessizce yaparız.

huyumuz kurusun.
Nefes alıp almadığını kontrol ediyorum.