bugün

entry'ler (51)

interstellar

birkaç yıl sonra üzerinde çok da durulmayacak, nolan'ın filmografisinde insomnia'dan bile sonra gelecek bir film.
bir inception değil, bir dark knight hiç değil. filmin abartılmasının yegane sebebi de nolan biraderlerin filmi olması bence.

solucan delikli, zaman yolculuklu, emmeli, gömmeli, kostümlü ne filmler var. popülaritesinden mütevellit konuşuluyor sadece.
bir de millet beğenmezsem tu kaka ilan edilirim diye bir şeyler diyemiyor.

kadıköy akasya lg imax'de seyrettim yine de beğenemedim lan!!

sabri nin karısına 890 bin euroluk araba alması

senin, benim, internet alemindeki herkesin "sabri reis" i fenomen haline getirtmesi sayesinde olmuştur. alın anasını satayım; siz adamları gündemden hiç düşürmeyin, boş işlerle ünlü yapın adamlar da kamyonla para kazansınlar.

boşuna değil bu internet fenomeni dandik ünlüler kendileri ile dalga geçilmesine ses çıkartmıyor...

sözlüğü terk etse fark edilmeyecek yazarlar

geldiği bile fark edilmeyen yazardır.

(bkz: yazık la kimin çocuğuysa)

erkeklerle mesajlaşan kızlar recm edilmelidir

(bkz: o gün ilk mesajı günahsız olanınız atsın)

bu lastikleri değiştir kışlık tak diyen kız

ana yola çıkarken "sağ serbest, devam et" diyen kızdır; candır...

flash

dc comics'in önce tv'de ardından beyazperde'de marvel'a savaş açması sonucu ortaya çıkan dizi.
şahsen ben en fazla 3. bölüme kadar dayanabildim. gotham fena gitmiyor ama...

türkiye de yaşanan ahlaki çöküntü

yaşanan her ölümü siyasete o ya da bu şekilde alet edilmesi sonucu iyice ortaya çıkmıştır...

çömelen erdoğan pençesi tekniği

kaplan pençesi tekniğinin 18. yüzyıl sorası biraz değişim göstermiş hali. rivayet olur ki çook eskiden bir shaolin rahibi halktan kendisini eleştiren birini bu teknik ile markette öldürdükten sonra yasaklanmış...

ali nesin in akp türk halkını anladı demesi

aziz nesin'in oğlu ali nesin'den enteresan bir açıklama. sanırım bu cümleden sonra Aziz nesin'in söylediği "türkiye'nin %60'ı aptaldır" söylemine de tekrar sayılması için itiraz gelir...

http://haber.gazetevatan....iklamalar/626063/1/gundem

tt arena ya fenerbahçe bayrağı dikmek

fenerbahçe camiasında bu ulvi görevi kesinlikle, sadece ve sadece rambo okan hak etmektedir. aziz başgan görün artık bu çocuğu!!

superonline ın sadece otomatik dns ile çalışması

bugün superonline internet bağlantımda sorun olmamasına rağmen internete bağlanamadığımda öğrendiğim rezil durum.

wireless ile bağlanmama rağmen masa üstü bilgisayarımla internete girememem sonucu çağrı merkezini aradım ve çıkan bant kaydı "sayın müşterimiz, eğer dns ayarlarında değişiklik yaptıysanız veya bağlantıyı etkileyen bir program kurduysanız, üzgünüz ki otomatik ayarlara dönmedikçe internet hizmetinden faydalanamayacaksınız" dedi.

yani demek istiyor ki; "internet yassah hemşerim. sen götünü yırtsan da sadece bizim istediğimiz şekilde, bizim izin verdiğimiz kadar özgürsün..."

0 850 222 0 222 çağrı merkezi numarasını çevirip ses kaydını dinleyerek güzel ve yalnız ülkem için üzülün sevgili sözlük ahalisi.

cv yazarken dikkat edilecek hususlar

"cilqin_chocuq_azrailinim16@hotmail.com" gibisinden bir maile sahipseniz sakın cv'ye yazmayın...

dns ayarını değiştirip twitter da yasağı savunmak

inanmışlığın tavan yapması. dns ayarlarını değiştirip twitter'a girerek twitter yasağının ne kadar önemli olduğunu anlatma mücadelesi.

şimdi twitter'a girenler orada at koşturuyordur. meydanı boş bırakmaya gelmez.

ünlülerin son twitter mesajları

beyinsiz adam:

--spoiler--

son twitleri atalım herkes içindekileri döksün. şu an ağlayarak msn indiriyorum :(

--spoiler--

slikon maskeli seks kaseti

bir de bunların deri maskeli, köpek tasmalı ve ağzında kırmızı toplu olanları var ama gördüğüm kadarıyla konumuz bu değil...

can bonomo

bana bir saz verin ve meczup dışında adam gibi bir tane bile şarkısı olmayan çemçük aazlı şarkıcı. ha, o iki şarkıda da replay tuşuna tecavüz ediyorum o ayrı...

uludağ sözlük

bazen gündemdeki konularla ilgili başlıkların altına ekşi sözlükte aynı başlığın en beğenilen-en çok artı oy alan tanımını kopyalayıp yapıştırıyorum; tepkiler ne olacak diye. ya hiç iplenmiyor, ya da bir iki eksi alıyor.

Demek ki neymiş? ekşi sözlük ve uludağ sözlük yazarlarının zevkleri çok farklıymış...

Bunu öğrendim elime ne geçti? hiç bir bok. hatta bir kaç eksi oy...

nuh karafatma gibi hayvanları niye kurtardı

hz. nuh'un değil Allah'ın emirlerine uyup gemiye binmelerinden kaynaklanan durumdur.

allah

(bkz: sözlük yazarlarının sorunsalının bitmemesi)

3 yıldır galatasarayın saha kapama cezası almaması

Fenerbahçe eski yöneticisi Murat Özaydınlı'nın attığı tiwit ile ortaya koyduğu durum. "adamlar olay çıkartmıyor, ceza almıyor" şeklinde yorumlanabilirken, "ulan bu nasıl iş, adamları amma kollamışlar" şeklinde de düşünülebilir.

--spoiler--

“Son 3 yılda Fenerbahçe'nin sahası 17, beşiktaş'ın 12 defa kapatılmışken galatasaray'ın kapama cezası almadığını biliyor muydunuz ?”

— murat özaydınlı (@mozaydinli) 14 Mart 2014

--spoiler--