bugün

entry'ler (612)

facebook twitter instagram kullanmayan erkek

Kendi halinde, gösterişten uzak, kendini bilen, birşeyleri insanların gözüne sokmanın anlamsızlığını düşünen ve kendini ispat etme çabası içerisine girmeyen kişidir ancak var mıdır ondan çok emin değilim çünkü hiç böyle bir erkekle tanışmadım. Olması ve mümkünse artması dileğiyle diyerek önümüzü açıyorum kızlar*

gece 1 de arkadaş olan kızla mesajlaşmak

Mesajlaşmak fiilini kendisiyle tanımlayan bir yazara şahit olmamızı sağlayan, paylaşılması anlamsız, başlığını açmanın ise oldukça mantıksız olduğu 'eylemdir'.

küçük şehirde yaşamak

Hayalimdir. Gerekli altyapıyı sağladığım anda kaçacağım bu boktan şehirden. Küçük, sakin, sessiz ve koşturmacanın olmadığı herhangi bir şehre gitmek, orada yaşamak en büyük hayalim. Belki de küçük şehire yerleşince misafir olarak ziyaret edersem istanbulu biraz da olsa sevimli gelebilir gözüme kim bilir.

sürekli yorgun olan insan

fibromiyaljiden muzdarip olabilir, uzmana görünmesinde fayda vardır. Zordur, halinden diğer çekenler anlar.

25 yaşını geçip sözlükte takılan tip

Azınlıkta oldukları için kalitesiz başlıklar ve forum/chat tarzı entryler oldukça çoğalmıştır. Keşke sayıları artsa da bilmemne olan/yapan kızın asıl amacı, 14 yaşındayım hayat çok zor tarzı yazılara maruz kalmak zorunda olmasak dediğim gruptur. Çoğu iş güç sahibidlr ve sözlükte hızla artan seviyesiz troller nedeniyle sözlükten soğuma aşamasında olup ayda yılda bir uğramaya mahkum kalmışlardır.

kızların öfkesini dindirmenin tek yolu

bitter fındıklı beyoğlu çikolatasıyla bütün siniri ve öfkesini alabilirsiniz.

1996 yılından hatırda kalanlar

Dedemin vefatı ve ardından daha fazla dayanamayan babaannemin vefatı, kardeşten farkı olmayan ve karşılıklı evlerde oturduğumuz kuzenimin çok uzaklara taşınması, bu sebeplerle bütün bir yıl boyunca sokağa oyun oynamaya çıkamamam. Resmen travma olmuş başlığı görünce fark ettim, aydınlandım. Teşekkürler sözlük.

mentolü patlatırken sigarayı kırmak

(bkz: umut sarıkaya tipi mutsuzluk tanımları)

Acın acımızdır sevgili yazar.

kibar kız isimleri

Kibar kız ismi nasıl olur bilemedim.
(bkz: kibariye)
(bkz: serbest çağrışım)

Edit: saniye farkı ile üstteki yazara selam ve saygılarımla.

yazarların burçları ve yükselenleri

Koç-aslan. Evet çünkü bok vardı.*

yazarların memleketi

(bkz: Sandžak)
(bkz: Novi pazar)

yazarların favori araba markası

Tartışmasız audidir. Hele ki şu reklamı unutmak mümkün değildir.
(bkz: keşke benim olsa)

https://youtu.be/KQ6tbzKftzA

dabi dabi biraderleri hatırlayan efsanevi nesil

Yanılmıyorsam beşik kertmesi isimli dizide geçen efsane ikilemeydi dabi dabi. Olgun şimşek, meltem cumbul ve erdal özyağcılar başrollerdeydi. Uzun yıllar 'dabi dabi' lafı dilimize dolanmıştı.

apple logosunu kim ısırdı

Apple logosu ısırılmamış, ısırılmış elma apple logosu olmuştur. Küçük bir ayrıntı olarak bunu buraya bırakalım.

uyuyup uyanayım çabucak yarın olsun insanı

Hala umutlu insandır. Umudu, neşesi, heyecanı henüz kaybolmamış; uğruna sonraki günü iple çektiği bir sebebi vardır. Bu heyecanını hiç kaybetmemesi, (u)mutlu kalabilmesi dileğiyle..

sabahlayan yazarlar derneği

Hergün olduğu gibi bugün de demirbaş olarak dahil olduğum gruptur. Yarın iş var artık uyumam lazım dedikçe bu dernekte yıllandım. Kendi rızamla çıkamıyorum lütfen beni kovar mısınız?

koç burcu

Kendim için yorum yapmam doğru olmaz ama bu burcun erkeği inanılmaz tatlı, sabırlı, düşünceli ve sadıktır. Birlikte zaman geçirmekten en keyif aldığım insanın burcudur. Yıllar geçer ancak dostluğu, can yoldaşlığı hiç bitmez, yanındayken zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız. Yeri gelince eğlenceli bir arkadaş yeri gelince yaslanabilecek bir omuzdur. Hep yanınızda olsundur.*

Not: Mensubu olduğum burç diye çok övmek olmaz dedim ama, bu sefer de koç burcu erkeğine güzelleme yapmışım. Bu nedenle işbu entry tamamen subjektif yorumlar içermektedir diye belirtme zorunluluğu hissettim.

yazarların memleketlerinin neleri meşhur

(bkz: erik rakısı)
(bkz: boşnak böreği)
(bkz: sarajevski rostilj)

bir insanı değiştirebileceğini sanmak

Mümkün değildir ve hatta en büyük yanılgılardan biridir. Değişmesini istediğiniz kişi sizi sevdiği için değiştiğini/değişeceğini söylese de, hatta belki bir süre öyle davransa da rol yapıyordur. Bu süreç değiştirmek isteyen için de istenen için de sancılıdır. Karşılıklı acı çekilmemesi için herkesin birbirini olduğu gibi kabul etmesi, çatışma halinde ortak müşterekte buluşulması elzemdir.

17 ağustos 2016 van patlaması

Görüntülere bakılırsa etkisi oldukça büyük olan alçakça saldırıdır. Umarım ölü ve yaralı sayısı artmaz. Artık sayılarla anılmayalım nolur bitsin bu lanet olası terör.

Ölenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum, umarım son kez..