bugün

entry'ler (47)

paul cezanne

"dünyayı bir elmayla değiştireceğim" diyen ressam. helal olsun

türkiye deki cami sayısının yetersizliği

"bütün dünya cami olsun mu?" da denebilir

adnan oktar

aman allahım çok tatlı bişey yaa bana mı öyle geliyor baksanıza diyip dişlerini sıkan, gelen yabancı kadınlara yes yes yes I love you ve big cat woman tss diyen süper din adamı.programın yarısından fazlasını karşısındaki kadınlara çok tatlısın diyerek geçirip çok iyi program yaptığını düşündürebilen insan. vallahi tebrikler

resim ve müzik derslerinin kaldırılması

resim ve müzik kaldırıldıktan sonra yüce türk milletinin şanını anlatan kitaplar dışında kitaplar falan okumayalım bence. rus edebiyatı, felsefe ve bilim kitapları masallar falan çok gereksiz şeyler.
hatta (bkz: sanat mı ne sanatı sanat ne arar la türkiyede).

türk solunun bizleri sürekli güldürmesi

solu çok iyi bildikleri ve bu yüzden güldükleri kesindir.
(bkz: (bkz kemal kılıçdaroğlu) )

ama lakin ki öyle değildir

(bkz: kameraların karşısında çok heyecanlanıyorumda)

polise biber gazı sıkmak

isyanın doruklarına çıkılan zamanlardan biridir sanırım ama sonrası malum.
(bkz: pişman değilim bir daha olsa yine yaparım)

ceylan önkol

"7 aydır bekliyorum, kızımın nasıl öldürüldüğünü bilmiyorum. Hangi silah ya da bombayla öldürüldüğünün bir an önce açıklanmasını, hükümetten bekliyorum.

Ceylan'ın öldürüldüğü gün, büyük bir patlama sesiyle evden dışarıya fırladım. Oğlum, "Anne, kurban olayım gelme, Ceylan paramparça olmuş" dedi. Dışarı çıkınca üzerimdeki elbiseleri çıkarıp, Ceylan'ın üzerine attım; ağaçların dallarından ciğerlerini topladım.

Biz önce savcıya haber verdik, savcı 6 saat sonra "Bir battaniyeye sarıp getirin" dedi. Kendi imkânlarımızla karakola gittiğimizde askerler, sanki biz suçluymuşuz gibi silahlarını üzerimize çevirip, "Battaniyeyi açın" dediler. Bu memleketin hastanesi, doktoru yok mu ki, karakolda askerler tarafından inceleniyor Ceylan'ın cesedi?

Bu devlet, parçaladığı çocukları görmezden geliyor; onların analarını da görmüyor. Tayyip Erdoğan'ı, özellikle Doğu ve Güneydoğu'nun oyları iktidar etti, peki Erdoğan şimdi neden o bölgeyi reddediyor? Tayyip Erdoğan'dan da önce, bir anne olarak, eşi Emine Erdoğan'a sesleniyorum. O da bir annedir. Acaba, o evladının ciğerlerini yerlerden, elleriyle toplamaya dayanabilir miydi?

Biz hiçbir zaman ne askerleri, ne de gerillaları reddetmedik. Ölen bütün çocuklar bizimdir, istiyoruz ki barış olsun. Ben ölene kadar unutmayacağım. Tayyip Erdoğan da bir kere daha düşünsün, daha fazla Ceylan ölmeden, daha fazla kan dökülmeden barışı sağlasın. "

http://www.kronikmuhalif.com/default.asp?m_id=3&c_id=6520&title=%27Seni,%20Benim%20Katilim%20Yapmalar%FDna%20%DDzin%20Verme!%27

bu cümleler ceylan ın annesinin Saliha önkol'un 15 mayıstaki barış için vicdani ret buluşmasında söyledikleri.
herşey yeterince açık sanırım bir çocuğun ölümü, bir annenin yaşadıkları ve devletin ilgisi(!)...

cem uzan gibi bir liderin eksikliğini hissetmek

"eğer başa gelirse hamileliği 3 aya indirecekmiş" şeklindeki espirilerin eksikliğini hissetmektir aslında.

mustafa kemal atatürk ü sevmemek

yoktur öyle birşey. 6 yasından beri seni o tabuyla yetistiriyorlarsa, her gün andımızı istiklal marsını söyletiyorlarsa, her sene okul kitaplarında 50 sayfa o kişinin haytını anlatıyorlarsa yoktur. ha olurda büyüdüğünde birşeylerin farkına varıp sevmemeye baslamak gibi bir hata yaparsan hapse atılırsın ve istiklal marşının 5. kıtasının 2. mısrasını saniyesinde söylemen gerekir, yoksa başına geleceklere hazırlıklı olmalısın. bir de köyünde kendi dilinin konuşmanın yasaklanmasını garip karşılamamalısın, türk olmalısın. atatürk seni buralara getirdi ona minnettar olmalısın ve bu vatana borçlu olduğunuda bilmelisin.

bir ülkücüye verilebilecek tavsiyeler

empati kurmayı öğren.

hoşlanılan kızın gay olduğunu öğrenmek

kadınların gay olamayacağını öğrenmek.

üzerinde ay yıldız olan balona vurmayan ülkücü

o balonun nasıl olsa zamanla söneceğini bilmeyen ülkücüdür.

deniz baykal ı sosyalist zanneden chpli

çoğunda görülen durumdur. 25 kasım grevinde "devrimciler burada başbakan nerede?!" sloganları atan chp lilerdir.

kürtlük belirtileri

sadece nefes alıp vererek (onuda mecburen yaparlar) kafalarını inanılmaz önemli bu konulara yoran türk milliyetçilerinin belirtileri kadar ortada değildir kürtlük belirtileri.

allah a çok şükür bakireyim

ölümcül bir virüs yada aids gibi birşey oluşuyor sanırım kaybedilince. çok şükür demek lazım tabi.

dünya türk olsun

türksolu nun sitesinden alınmış bir yazı;

--spoiler--

Gazetemizin 268. sayısında başyazarımız Gökçe Fırat, bu efsane ve mitlerin Türk mitolojisiden alınmış olabileceğini, "Hayat Ağacı" ve "ok atan Na'vi kadını" benzeşmelerini kullanarak göstermeye çalışmış ve Naviler Türk olabilir mi? şeklinde bir soru ile yazısını bitirmiş... Kesin olarak Na'viler Türk'tür dememiş, filmden çıkardığı sonuçlara göre "Türk olabilirler" demiş.

--spoiler--

dünya türk olsun falan boş iş artık millet navileri tartışıyor onlarıda türk yaparsak ölsemde gam yemem.
(bkz: pes doğrusu)

evine atatürk büstü alacaklara tavsiyeler

evine atatürk büstü alacaklara tavsiyem: vazgeçsinler.

boşuna debelenmeyin hepiniz türk sünüz

boşuna debelenmeyin hepiniz faşistsiniz.

anarşi

düzensizlik veya kargaşa değildir. yönetimsizliktir, düzendir.