bugün

çok doğru önerme.

müslüman ülkede her mümin başına bir tane cami düşmeli hatta bu müminler orda yatmalı kalkmalı bi'nevi evi olmalıdır. zaten müslümanlık dediğinde bu olmalıdır. ne gerek var okul, hastane, yetimhane ve bunun gibi yerler yaptırıp çimentoyu boşa harcamaya, hem oraları yaptırmanın sevabı da yok.

yersen.
Hiç araştırma yapılmadığına ve imanı cami sayısı ile ölçecek kadar az gelişmişliğimize bakılırsa, okul sayısı yetersiz kalmıştır.
doğru bir tespittir.

bütün evlerin yıkılarak yerine cami yapılmasını öneriyorum. oy birliğiyle kabul edileceğinden eminim.

not: eksileyen arkadaşlar merak etmeyin adınıza özel cami yaptıracağım.
şeriatle yönetilen irandaki toplam cami sayısı türkiyedeki caminin sayısının 1/6 sı kadar.
cemevlerine ibadethane statüsü verilmeyen ülkemde, adım başı cami bulunmasının farkında olmayan yazar hedesi.

(bkz: gel bir tane de benim evin bahçesine yap)
--spoiler--
türkiye'de yaşamaktan utanma sebeplerinden biridir bu durum işte...
--spoiler--
*
(bkz: bir an heyecanlandın gördüm)
--spoiler--
bu kahrolası ahlaksız insanların belasını toptan verse
--spoiler--
(bkz: bela okuma çocuğum) *
(bkz: her eve bir cami)
(bkz: make cami not war)
(bkz: kişisel cami)
şöyle denilebilecek durumdur din nedir ve ne vaat eder din bir son vaat eder bir başlangıç ve olunması gereken bir durumdan bahseder peki inanç ne ister inanç anlamak sevmek sevildiğini hissetmek ister o zaman anlamak istiyorsa insan okul açılmalıdır bilgi için bilgi verecek insan lazımdır kusura bakmayın ama inancınızı evinizdede yapabilirsiniz ama eğitimi evde yapmak pek bizim ülke şartlarıza uygun değil.
yanlış hatırlamıyorsam bir yetkili türkiye de 80 bin cami olduğunu ve bunun nüfusa oranla fazlasıyla yettiğini söylemişti...
(bkz: mescidler yeter)
(bkz: allahuekber)
ibadetini evinde de yapabilirsin arkadaş. Okul ve hastane önceliklidir. Tartışılmaz...
(bkz: minareler sungumuz muminler asker)
--spoiler--
bunca okul,.. varken dindarların camilerinin azlığı neden görmezden geliniyor?
--spoiler--
hz muhammedin ilme verdiği önemi bilmeyen yazarın tepkisidir.
'ilim talebi için yola çıkan kimse dönünceye kadar allah yolundadır.'(hadis-i şerif)
ayrıca son sayımlarada göre cami sayısı okul sayısından fazladır. heralde senin evinin önüne cami dikmeyecekler değilmi. allah'a ibadet etmek isteyen 2 adım daha fazla yüreyebilir.
yeni bir vahiy gelse, cuma namazına pazartesi ve çarşamba namazı eklense, bunu bile kaldıracak kadar camimiz olduğundan saçma bir durum tespiti.
(bkz: külliye)
ibadethane, eğitimhane, hastahane...*

yeter ki bir şeylerin oluruna gidelim... tek amacımız karşıt görüşte olanı ezmek ona muhalefet etmek olmasın...
akp iktidara geldiği zaman, asker sayısı on bin azaltılıp, cami ve hoca sayısı 5000 arttırılmıştır.

artı olarak:

(bkz: kafa ütüleyen dinci zırvaları)
ilginç ama hiç bir bilimsel araştırma sonucuna dayanmayan tespittir. doğru da olabilir. Yazar tarafından hangi araştırma grubunun yaptığı çalışmanın sonucu olduğu kaynakça yazılarak belirtilmelidir.
evet doğru bir önermedir.6 kilometrede sadece 4 tanecik camiye rastlanıyor,napacağız bilemiyorum kampanya başlatmak lazım.*
illere göre değişen bi yetersizlik dir. Türkiye ' de kişi başına en çok cami kırıkkale ilindedir (bkz: diyanet işleri),en az ise istanbul-izmir -ankara illerindedir. ankara da yaşayan biri olarak bi çok yerde minare görmek çok zorken ,yavaş yavaş camiler işlevlerini yer altı mescidlerine bırakmaktadır.
her mahalleye 3 cami yetmiyor tabi ki... tarikat sığınağı apartman camileri saymıyorum bile !
bence de yetersizdir. mesela hiçbir işlevi olmayan kütüphane, okul gibi gereksiz binalar camiye dönüştürülmeli. hastanelerinde bir gereği yok. mevlit okuruz iyileşir hastalar. onlar da mescit olmalı.
her aileye bir cami olsa keşke değil mi? ailenin de bir mahremiyeti var canım... ve hatta tüm evler cami gibi dizayn edilse bundan kelli, insanlar camilerde yaşasa, akşam olunca aile reisi minaresine çıkıp ailesine ezan okusa, herkes imam olsa, herkes kapansa, hayat bayram olsa ama olan bayram da dini bayram olsa sonra da herkes cennete gitse... off amma süper olur lan...
(bkz: neye göre kime göre)
(bkz: Türkiyede namaz kılanların az olması)
güncel Önemli Başlıklar