entry'ler (29)

crypto coin news

18 dolarlık token dağıtımı yapan proje. aşağıdaki linkten kayıt olarak ağustostan sonra dağıtımı yapılacak olan 18 dolar değerinde 30 adet c3c token'a sahip olabilirsiniz. telegram hesabına sahip olmanız ve linkte bulunan gruba giriş yapmanız gerekmektedir.

https://airdropalert.com/...11-317a-a9c9-09e20407469b

airdrop

18 dolar değerinde token dağıtımı yapan crypto coin news projesi airdrop aşamasında şu an. aşağıdaki linkten kayıt olarak 18 dolarlık token kazanabilirsiniz.

https://airdropalert.com/...11-317a-a9c9-09e20407469b

polonya

özellikle bydgoszcz şehrine erasmus ile gidenlerden yardım beklediğim ülke. türk ve bulgar öğrencilere yapılan ırkçı saldırı haberini görünce tereddüt yaşadım gidip gitmeme konusunda. o kadar uğraşıp bir de ırkçılıkla uğraşacaksam siki tuttum herhalde.

kürtlerin paylaştığı efsanevi altyazılı video

türk milletinin düşmanın tanımasını sağlayacak olan video.

kürtlerin paylaştığı efsanevi altyazılı video

öncelikle link: http://www.youtube.com/watch?v=dTUbYJ5Ek90

videoda söylenenlerle altyazıda yazanlar arasında dağlar kadar farkın bulunduğu, youtube'da kürdistan adlı bir kanal tarafından paylaşılmış video. gördüğünüz gibi arkadaşlarımız her yerde mağdur. kendileri mağdur ama altyazıyı yalan yanlış çevirmekte hiçbir sıkıntı görmüyorlar, yorumlarda da görüldüğü gibi zaten etkilemek istedikleri sazan avrupalıları de yanlarına çekmişler.
insan bazen düşmanın da şereflisini istiyor.

iyi geçen bir sınavdan kötü not almak

40 beklediğim sınavdan 10 aldım, 30 alsam geçiyordum. çıldırmamak elde değil, allahım yardım et.

(bkz: makine mühendisliği)

bim vs avm marketleri

özellikle avm'lerde bulunan reel ve benzeri büyük marketlerle bim arasında yer alan ilginç farklar.
öncelikle bim'de yer alan samimiyet bu plaza marketlerinde yer almaz, herkeste kendini üstün gören bir bakış vardır, doldurduğu alışveriş arabasıyla övünen tipler yer alır bu marketlerde. elinizde bir parça ürünle bir kişinin arkasında beklediğiniz sırada kimse size öne geçmeniz konusunda teklifte bulunmaz. fakat bim'de mutlaka az sayıda ürünü bulunan kişiye öne geçmesi teklif edilir, bim samimiyettir, bim halktır. bu reel gibi plaza marketlerinde ise insanlar alışveriş arabasını doldurmayı marifet sanarak, bu durumla övünür, egosunu tatmin eder. adeta, elinde daha az ürünü bulunan insanlara hor gözle bakar kasa sırasında. plaza marketleri kapitalizmin en vahşi halini gözler önüne sererken, bim'de hepimizin komşusu yaşlı teyzelerimizi star wars havluları alırken görebiliriz. kısacası bim samimi bir arkadaşken, plaza marketleri kendini bir bok sanan gavattır.

black friday

kindle touch'ın 49.99$ olması üzerine bir çılgınlık yapıp hemen satın alayım dedim. ama o da ne foşik amazon türkiye'ye kindle yollamıyormuş. ama vazgeçmedim ve borderlinx denen aracı bir kurum ile kindle'ımı satın almış bulunmaktayım. 50$ olan alet ne kadar 66$ olarak bana patlasa da türkiye'den ucuz yine de.

orange is the new black

en iyi sezonu birinci sezondu bana göre. ama diğer sezonları da sıkılmadan izledim, izlettiriyor çünkü.

windows 10

yeni gelen sikko güncellemesini yüklediğim işletim sistemi. nasıl bir güncellemeyse amk 20 gb'lık windows.old klasörü oluşmasına sebep olmuş.

yazarların küçükken yediği dayak sebepleri

apartman kapılarındaki faturaları toplayıp, postacıya özenmiş bir şekilde başka apartmanlara dağıtmak.

4chan

biraz önce bir thread'de öğrendiğime göre türkiye'den nefret eden sivilceli ergen orospu çocuklarını barındıran platform. harita üzerinde tüm ülkeleri belli kriterlere göre işaretlemişler, çoğunun türkiye hakkında belirttiği özellik "kill it with fire". analarını mı siktik artık naptık bilmiyorum ama bir değişik yani bu orospu çocukları.

türkiye de hayat çok zor diyen suriyeli

macaristan'da bir kameraman tarafından çelme takılarak düşen suriyeli mültecinin söylediği söz.
savaştan kaçmışsın ve türkiye'ye gelmişsin, burayı beğenmiyorsun ve avrupa'ya gidiyorsun. fakat avrupa'da sana nasıl bir muamele gösteriyorlar? işte onların, o kameraman kadının yaptığı o hareketi sana türkiye'de kimse yapmazdı. tabii ki de gelsin zorla türkiye'de kalsın diye ısrar etmiyorum ama suriye'deki savaştan kaçıp ülkeme sığınan birisi bana türkiye'de hayat zor demesin.

kaynak:

toradora

insanı yalnızken üzen anime. izlerken insan kendi hayatının da bu ayarda geçmesini istiyor, hayatında birini istiyor. animedeki kızların gerçek olmasını istiyor...

türbanlıların kocaları evden gidince yaptıkları

(bkz: bunu anana sorsana delikanlı)

league of legends

gece gece yine sinirlendiren oyun. bir saate yakın bir zaman harcayıp oyunu kaybetmek ciddi anlamda koyuyor adama. ne kadar oyunu silicem artık yeter dediysek de olmuyor amına koyayım olmuyor! o bir saatte bir dizi, film izlerdim diyorum ama tabii çok geç oluyor.

ezanın apörlörle okunması yasaklanmalıdır

(bkz: apörlör)

gece yarısı çorba içmeye gitmek

bir öğrenci olarak gerçekleştirdiğim aktivite. çorbanın yanındaki ekmeğin beleş olması ve sonuç olarak çorbanın yanında doymak için ekmeğe abanmak.

başörtülülere fahişe diyen chp li seçmen

bana açıkçası kurmaca gibi gelen olay. adam sanki daha önce prova ettiği sözleri tekrarlıyor gibi hissettim.

ifitweremyhome com

kendi ülkeniz yerine başka bir ülkede yaşasaydınız bu durumun avantaj ve dezavantajlarını gösteren güzel bir site. türkiye yerine amerika'da yaşasaydım diye kıyasladım, avantaj ve dezavantajlar eşit çıktı valla ilginç...