bugün

evlat acısı gibi koyan durumdur. sınav o kadar iyi geçmiştir ki ek kağıt bile alıp doldurmuşsunuzdur. sınavdan çıtıktan sonra içinizde iyi geçti be mutluluğu arkadaşlarınızla güle eğlene gidersiniz taki sonuçlar açıklanınca 80-90 yerine 10-15 gibi bir notu görene kadar. sonra sorulacak tek soru kalır

-nerede hata yaptım ben?
iyi not alınca kendin aldın kötü not alınca hoca verdinin değişik versiyonudur.
kötü geçen bir sınavdan iyi not almak eyleminin ters orantı halidir.
çok güvendiğin sevgilinin, seni terk etmesi gibidir.
Hoca ile aranın iyi olmaması ile ilgili olarak veya 2+2=5 gibi anlık hatalar yapılmış olabilir.
90 a girdiğini sandığın golün tekrarını izlediğinde okadarda güzel bir gol olmadığını görmektir.

(bkz: baroninin rizeye attığı gol)
Birde yetmezmiş gibi kopya verdiğin arkadaşının senden yüksek alması ve seni geçtim hee diyip piç piç gülmesi
(bkz: evlat acısı)
(bkz: her genc öğrencinin başına gelebilecekler) yaşanmıştır.
100 beklerken 50 almak. hep başıma gelir. sanırım aşırı bilgisizlikten kaynaklanıyor.
tahsin hasoğlu' nun büte kalan adam tiplemesi.
bir üniversite birinci sınıf öğrencisi klasiğidir.
hiç unutmam lisedeyken sıra arkadaşım ve ben, inkılap dersinin yazılısında hocanın dört madde yazın dediği soruya dört madde yazmıştık ancak o soru yüzünden 5 puanımız kırılmıştı. haliyle biz de hocaya gidip sorduk. sorunun zaten 5 maddelik cevabı var ve siz 4 madde istemişsiniz, biz de 4 madde yazdık ama puanımızı kırmışsınız nasıl oldu dedik. ne dedi biliyor musunuz. aynen şöyle ''benim istediğim sizin yazmadığınız maddeydi.'' ulan biz müneccim miyiz sen dört tane istemişsin diye dört tane yazıyoruz ama sen benim istediğim sizin yazmadığınız maddeydi diyorsun diyecektim de neyse.
yüksek bekleme,
düşük alma,
kağıdına bakma,
göt oluş*,
istiklal marşı ve kapanış.

gibi bölümlerden oluşur. geçenlerde 55 alarak tattığım duygudur.
Üniversitede de bol bol yaşanan , insanın şevkini kıran , hayattan soğutan durumdur .

Hocam 22 ne amk ben 80 bekliyordum .
üniversiteyi ve üniversite hoca olgusunu anlamamışların başına gelendir.
yaşamayan kaldımı acaba bu durumu...
40 beklediğim sınavdan 10 aldım, 30 alsam geçiyordum. çıldırmamak elde değil, allahım yardım et.

(bkz: makine mühendisliği)
AA ile geçerim diye seçtiğim seçmeli dersin 20 soruluk test sınavından 31 aldım... Mühendislik horror story
aslinda mantik şudur:

tembel adamin her sinavi iyi gecer.
Finallerimin an itibarıyla açıklanması ile önce bir şok sonra bir tedirginlik sonra akla daha 2 yılın olduğu gelmesi ve bir rahatlama .
O kadar çalıştığım halde patolojiye giriş dersinden düşük aldım. ilk sınavım 84 gelmişti.
ibne bir hocanın gazabına uğrama olayıdır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar