bugün

entry'ler (379)

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

emrah serbes-deliduman.

yazarların mutlu olmak için yaptığı şeyler

kahve içmek
hatta kapağında selvi boylum al yazmalım filminin afişi olan defterime yazı yazarken bir yandan da kahve içmek.

denize ilk girdiğindeki suyun buz gibi gelişi

kıbrısta denize girdiyseniz yaşayamayacağınız durumdur.

berkin elvan 16 kiloya düşmüş hangi diyetle acaba

insanı,insan olduğundan utandıracak sorudur.

fatih portakal

uzun bir aradan sonra sayesinde tekrardan ana haber bülteni izlediğim gazeteci,haberci.

soğuk havada en iyi yapılacaklar

önce kitap okumak, sonra da uyumak.

türk filmlerinin ortak özellikleri

kahramanlarının başına peş peşe kanser olmak, trafik kazası geçirmek,hapse düşmek vb olayların gelmesidir.

sözlük yazarlarının bugünkü harcama tutarları

1.95 lira.

en kötü üniversiteler

istanbul'un her hangibir caddesinde pıtrak gibi biten,dersaneden bozma binaları olan çoğu özel üniversiteler için kullanılabilecek tanım.

sevgilinin askere gitmesi

zamanın objektif bir kavram olmadığı anlaşılır.onun yanında koşar adım giden zaman,o askere gittikten sonra durur sanki.günler birbirine benzer.telefonda sesini duymak günün geri kalanının güzel geçmesi için en büyük sebeptir.sadece özlersin,dua edersin.
onu Allaha emanet ettim diyip geceleri uykuya dalarsın...

şarjı bir ay dayanan iphone

sahibinin yalnız,hatta yapayalnız olan ıphone'dur.

arabanın ön koltuğunda ceset gibi oturan kız

sevgilisine trip atan kız olabilir.

pepee denince akla ilk gelenler

gecenin 4'ünde pepeyi izleyeceğim ben diye ağlayarak uyanan yğenim.benim ona pepenin de o saatte uyumuş olduğuna inandırma çabalarım.

sözlük yazarlarının istekleri

eve gitmek.

taşa tükürerek yaş mı kuru mu yapmış nesil

90'lar çocuğudur.sokakta oynayan,oynayabilen son nesildir.oyunun ortasında komşu teyzelerden biri kek yaptım diye balkondan seslenmiştir muhtemelen.
akşam üst komşuya aile oturmasına gidilmiştir.komşuluk görmüştür,arkadaşlık görmüştür.pop müziğinin altın çağını yaşamıştır.
galatasarayın avrupadaki maçlarıyla heyecanlanmıştır.böyle bir çocukluk yaşamış son nesildir işte.

izmir

yaşamak istediğim şehir.

30 mart 2014 evet mührü sorunsalı

oy kullandıktan sonra başımı ağrıtan durum.bir miktar taşırdım ben de çünkü.sonrasında internetten araştırdım.hala oyum geçerli mi değil mi endişesi taşıyorum.

baş ağrısı

avmigran varsa sorun çözülmüştür.

rezil olduktan sonra gelen şuracıkta ölme isteği

bir çukur olsa da içine girsem, oradan hiç çıkmasam,kimselere gözükmesem isteğiyle paraleldir.

bir ilişkide en önemli şey

öncelikle sevmektir,paylaşmaktır.sonrasında ise güven.