bugün

bir kanal d muhabiri.

postmodern hamit el sabah'tır kendisi.

bir haberi sunarken kafa sallaması ve el kol kullanımındaki kombine, konuşma üslubu dikkate değerdir. haberin heyecanını yansıtmak için fazla kasar.

birand söz sende.
29 mayis malum yerel secimlerin yapildigi gunde kanal d'nin secim ozel programi icin bakirkoy'e gonderdiler bu ahbabi. degisik yerlerde degisik seyler yaparken gormeye aliskiniz zaten kendisini.

ama kantarin topuzunu kacirmamak lazim. bir grup secmenin bulundugu bir cadirdan canli olarak baglanip ufak bir referandum ortami yaratan portakal herkesin kime oy verdigini sorarak "bakin ben burada farkli siyasi goruslerde farkli partilere oy veren insanlari bir arada buyuk bir ustalikla yonetiyorum" havalari atarken mikrofonu uzattigi bir beyfendinin 2007 secimlerinde chp'ye ve akp'ye oy verenlerin egitim durumlariyla ilgili olarak ysk'nin istatistiklerini okumasini engelleyerek "bunlarla nereye varmayi dusunuyorsunuz?" demesi portakal'in zamanindan once agactan dustugunu gostermektedir.

bir kere sen bir secim programi yapiyorsun. orda demokratik bir ortam yaratip kanallardaki muadillerine hava atmakla olmuyor bu isler. adam sana 2007'de chp'ye oy verenlerden universite mezunu ya da universite ogrencisi olanlarin orani %54 iken akp icin bu oran %12 diyor... sen de bununla nereye varacaksiniz diyorsun!

ben soyleyeyim; neyin ne oldugunu anlayan insanlari susturan senin gibi adamlar oldugu surece hicbir yere varamayiz!
bugun eyup sultan camiinden yayin yaparken

"eyup sultandan bahsedelim biraz. asil adi ebu el ***** yani onemli bir sahsiyet"

diyen kanal d spikeri*
pazartesi gününden itibaren best fm'de sabah 9:00 - 10:00 arası yayın yapacak olan spiker.
sabahları best fm'de zıpkın gibi program yapan radyocu.

haber okuma stili şahane. yaptığı yorumların kıçı başı oynamıyor ve her haberi ittirilmesi gereken kişiye ittiriyor. ama programın en kıyak huyu telefonlu konuklarıyla yaptığı alış veriş daha doğrusu asist gol paslaşmaları... asist gol işinde ilk 2'den çıkmaz...

mesut yar'la uyan türkiye'nin öldürülmesinden sonra açığa çıkan sabah haberleri ihtiyacımı kapatmama yardımcı oluyor.
kanal d haberce hor kullanıldıgını düşündügüm spiker..fatih mersin de orman yangını var, fatih hasan dogan öldü taziye evine git,fatih tekel işçileri eylem yapıyo git bi bak bakalım, fat,h mersin de mesir macunu senlikleri varmıs hem gelirken bize de getirirsin, fatih 1 mayıs gösterileri için taksim den bildir fatih ergenekon davası da beşiktas adliyesindeymiş...ülke bu kadar yoğun bir gündeme devam eder, kanal d haber de bir ikinci spiker bulamazsa mehmet ali birand ın dayak yiyecegi gün yaklasıyor gibi geliyor bana..

(bkz: fatih koş)

(bkz: çok üzülüyorum ben bu cocuga) *
bi istanbul aşığı olduğunu düşündüğüm sıcak kanlı, eğlenceli bi üslubu olan kanal d muhabiridir. bu adamın istanbul' un en güzel yerlerinde, en güzel manzaraları arkasına alarak masal anlatır gibi sunduğu haberler, dakikalarca haber bültenlerinin demiş başı haline gelmiş olan siyasetin kasvetli havasını, cinayetleri, tecavüz ve tacizleri, kavgaları vs. vs. dinlemekten gına gelen bünyelere ilaç gibi gelir. hele ki söz konusu bünye benim gibi bi istanbul aşığı ise. kendisini hiç bozmadan, aynı çizgide, masal tadında haberlerinin devamını diliyor, kendisine teşekkürlerimi iletiyorum...

(bkz: sağol varol fatih portakal)
(bkz: ne yapmalı) programının sunucusu.
hafta içi best fm de saat 9-10 arası(cem aslan ın gazoz ağacı programından sonra) konuşan türkiye programını sunan muhabir.
her sabah 06.55 de fox tv de çalar saat adlı haber programını yapan kafa ütüleyici, çok fazla konuşan sunucu.
samimiyetiyle ve dobralığıyla gönüllere taht kurmuştur kendileri. yanağı mıncırılasıca.
sabah haberleri için fox izleme sebebim.
izmirden transfer olmuş muhabir.
belki de ben önceden beri irfan değirmenci izlediğim ve çok sevdiğim için hep irfan değirmenci çakması gibi gördüğüm adamdır. o sabah haberlerindeki mimikler vurgular hepsi taklit hepsi itici..fox da haber izlememe sebebimdir kendisi. sevmiyorum...
fox ta sabah haberlerini sunar.yaptığı yorumlar diğer sabah haberi sunan kişilere göre çok daha dikkate değerdir.olabildiğince tarafsız olmaya çalışması da ilgi çekicidir..
kulakları bayağı büyüktür.
eski bir arkadaşım ile aynı isim ve soyisimi taşıyan kişi. yoksa o kişi bu kişi mi, hiç araştırma gereği duymadım.üzerinden nerdeyse 20 sene geçmiş ne arıycam, o beni bulsun.
her sabah kollarını yana doğru açarak önündeki kağıtları elinden düşürmeden heyecanlı bir şekilde haber sunan eleman.
Fox Tvde sabah haberleri sunmaya devam eden şahsiyet.
Gözümüz yollarda kaldı portakal bey özlettin kendini.
izleyiciyi kendisine bağlı tutabilen bir spiker.
hakan mandalina'nın halasının oğlu.

sadettin teksoy kadar seksi bir isim değil. zaten bir alex olmasını da beklemiyorduk.
(bkz: fatih portakal ın canlı yayında yaptığı gaf)
fenasi kerim adını birleşik okuyup isyan eden spiker.
an itibariyle kendisini makaraya alanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıklayan yayıncıdır. sempatisini kaybetmiştir gözümde, ota boka gençler hakkında soruşturma başlattıran devlet büyüklerinden pek bir farkı kalmamıştır.
Fox tv de sabah haberlerini sunan spiker. çok efendi adamdır, kendisine ters gelen bi durumda kim olursa olsun lafını esirgemez, içinden geldiği gibi konuşur. mesaj gönderen her insanın derdini kendi çapında aktarır izleyenlere. tavsiye edilir.

birde geçenlerde talihsiz birşey yaşamış, sanki biraz fazla reaksiyon göstermiştir.
(bkz: fenasi kerim)