bugün

entry'ler (25)

volkswagen

das auto.

volkswagen scirocco

das auto.

şimdi boşuna bakma saate zaman geç oldu

Ceza'nın yerli plaka albümünde 3.sırada bulunan Sezen Aksu'yla düet yaptığı Gelsin Hayat Bildiği Gibi şarkısında geçen bir cümle.

şarkının sözleri şöyledir;

birer birer kayıp giderde her bir sevilen, yenisi gelmez, eline geçmez hele ki değeri hiç bilinmeyen, yürekte varsa sevgiden de ötesi,
sen ağlasan da boş, ışıkta yaksan nafile, odan karanlık hep loş, hayatın emri hep koş, bayağı bir bekledim boş,
yaşantım sanki bir savaş ve hoşta bazen, ama ateş kesildiğinde ve de sular durulduğunda, yoksa hep gülerdi insan, hep kalırdı masum, saygıda bir kusur ettiğinde minnetinde değeri yok, kafalarda hesaplar yapılır ve mesafeler konur, fakat bu kalp unutmaz, unutamaz ki zaten, her kalp yıkılır ancak yenisi bulunamaz bir mesken, her anım birini özler, rüyada yolunu gözlediğim, düşünceler ve benliğimle canlanır tüm hatıralarım, bitince yalnızım, gözümü açtığımda kalmışım yanımda ailem ve birde arkadaşlarım.

gelsin hayat bildiği gibi gelsin, işimiz bu yaşamak,
unuttum bildiğimi doğarken, umudum ölmeden hatırlamak.

şimdi boşuna bakma saate zaman geç oldu, dün annem elimi tutarken bugün 29'da doldu, vakit can almaz ancak can yakar,
fakat bir bekle bak, knock out olursan çok sakat, mücadeleyle geçen hayatta son round, kazanmak herkes ister,
ne istediğini bilmektir önemlisi var mı listen, hayallerin, hırsın, cesaretin, sabır selametimse intikam felaketimdir,
ne mektebimde vardı huzurum, ne vardı evde, çıkıp bir başıma ağlamaktı belki caddelerde, hayallerin kurulduğu ve düşlerin yok olmadığı, bu gözlerinse dolduğu, zamanın donduğu bir yerdeyim, düşünceler dumanlı dağlar aynı, gözse puslu, bir bakmışım mesafeler uzun ve tozlu, benimse yol yürür gider bir seyyah olurum, ne paranın bir değeri vardır aslında, ne de şerefle onurun.

ameleydim eskiden şafak sökerdi her gün işe giderken, cebimde yoktu bir kuruş ve üsküdar'ımın her bir yeri yokuş,
her gün yeni bir suç, ittiler fakat ben olmadım tuş, kanatlı doğmamış kuş, vakit hiç geçmemişti, ben hep aynı yerde saydım,
ekmekle vardı kavgam daha bir sertti günler, ve geçmişeydi saygım, gelecekti kaygım, kelebekti kalbim,
akar giderdim olsa bile bir derdim hep gülerdim, ve ağladığımı görebilen bir annem birde ben, inceden bir perde vardı gözlerimde,
göz görür fakat dilim susardı, ayaklarım, elim, kolumda bağlı, hayat bu dile kolay velakin her bir yerine ağrı,
ve kimi zaman düşündüm, aslında hiç üşenmedim ben hep düşündüm, hayata karşı dört silahşör hep güler sanmıştım,
bu öyle lanet olası toz bir pembe ki bir baktım her şey ciddi ve hemen uyandım...

testere yi televizyondan izlemek

filme ve kendi zamanına yazık etmektir.
televizyondan izleyen ben testereyi izledim demesin.

gök gürültüsü

23 haziran 2010, 15:25
ne güzel bir şeydir, hadi şimdi hadi şimdi diye beklediğimdir. *

rakun cafe

(bkz: rakun)

rasta

sırf farklı görünmek için yaptıranlarda komik durur.**
(bkz: dreadlock)

rakun

kadıköy caferağa mahallesi moda caddesi ressam şeref akdik sokakta bulunan, hoş vakit geçirilicebilecek, gün içinde canlı müzikle eğlenilebilecek*, dekorasyonda kırmızının hakim olduğu rahat, sevimli, kapısı aynalı kafenin adı.**
(bkz: rakun cafe)

bu arada amatör gruplar da sahne alabiliyorlar.

yahya kemal in eserlerinde istanbul teması

2009-2010 eğitim ve öğretim yılı 12.sınıf edebiyat dersi dönem ödevi konularından birisidir.

metal ve rap dinleyenlerin cahil olduğu gerçeği

yoktur böyle bir gerçek.

(bkz: bu dahil bütün genellemeler yanlıştır)
(bkz: friedrich nietzsche)

wase

resul bilgin'dir. uzun boyludur, yakışıklıdır, graffiti sanatçısıdır.
sarıldığında şefkat verir. konuşurken göz teması kurar, değerlidir.
yaşadığı evi kıskandığımdır. *

"1986 yılında izmit'te doğdu. Ortaokul son sınıftayken hocalarının da desteği ile resim okumaya karar verdi. Güzel sanatlar lisesi sınavına girdi ve kazandı.

2003-2004 yılları arasında kara kalem resimden çok boyalara yöneldi ancak aradığı şeyi tuvalin üstüne bulamadı.

Önceden beri hip hop kültürü ve rap müzik hayranı olan Resul Bilgin, fırçalarla duvarlara resim yapmaya bu dönemde başladı.

Şu anki grup arkadaşı "Set" ile lise son sınıfta tanışan Bilgin, o dönem graffiti ile daha yakından ilgilenmeye başlamıştı ve sprey boya hâkimiyetini kazanmaya çalışıyordu.

Graffiti ile ilgilenen arkadaşları Set, Spook ve Dark ile birlikte "Style of izmit - Soi Street" adında bir grup kurdular.

Grup ile birlikte Türkiye'nin hemen hemen her yerinde graffiti yaptılar. Amaçları graffitinin suç değil, sanat olduğunu kanıtlamaktı.

Türkiye'de graffitinin tanınması ve yaygınlaşması için yaptıkları çalışmalarla bir ilk olmanın gurunu taşıyan Bilgin, halen Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'ndeki eğitimine devam ediyor."

http://www.soistreet.com/

kısmen uzmantv.com dan alıntıdır.

subway

ray-ban wayfarer serisinin yeni sezon ürününün ismi; subway.

can bonomo

takip edilesi insan.

http://www.canbonomo.com

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

bu ne biçim bahane
yine düştün petrolün peşine
bu ne biçim felsefe
yine sıçtın insanın içine

özgürlüğün ülkesi!
adaletin temsilcisi!
teröristlerden kurtar bizi!

bu kadar cana değer mi
bu kadar acı diner mi söyle!
bu adamlar siner mi
kafadan seni siler mi söyle!

özgürlüğün ülkesi
adaletin temsilcisi
teröristlerden kurtar bizi!

(bkz: duman)
(bkz: özgürlüğün ülkesi)

sibel

buluttan ayrılmış ama yere düşmemiş yağmur damlasına denirmiş.
güzel addır, kulağa da hoş gelir.

19 senedir böyle seslenirler bana bir kere bile sıkılmadım adımdan.

ilköğretim sekize gitmek

en masum güvenilir dostları bulursunuz, bir süre sonra koparsınız, liseye gecer 2 yıl sonra buluşma planlarsınız, eskileri konuşur çok eğlenirsiniz, 2 gün sonra eski masum güvenilir dostlar ilan-ı aşk ederler.
off *

gözüme bir şey kaçtı

- neden ağlıyorsun yahu?

+ ağlamıyorum, yalan kaçtı gözüme.

- hadi ordan ağlıyorsun işte,

+ sanane bundan, git başımdan!

kaykay yapan gençler

genelde güzel havalarda, beşiktaş barbaros bulvarında bulunan gençler.
kayarlarken atlayıp zıplarlarken kaykay tekerleğinden çıkan ses çok hoşuma gider, gecerken 5-10dk oturup dinlemişliğim vardır, olacaktır da.

iss

halen insan kaynakları departmanında stajyerlik yaptığım temizlik ve güvenlik şirketi.

http://www.tr.issworld.com/Pages/Frontpage.aspx
http://www.secretcv.com/uye_firma.php?id=3476

twist

farklı tasarımları mevcuttur, yalnız elbiseleri ayrı güzeldir.