1. 1.
  (bkz: rasta)
  1 ... brksbc
 2. 2.
  gercek ve gecici olarak ikiye ayrilir. gercegini yaptirmak cok buyuk cesaret ister cunku yaptirdiktan sonra acilmasi imkansiz oldugu icin kazitmak gerekir. uzun sacta harika durur ama cok emek verip sacini uzatanlar 1-2 aylik heves icin rasta yaptirmazlar genelde
  1 ... bilmem
 3. 3.
  tarak girmeyecek şekilde rastalanmış saça verilen isim.

  bu saç modeli herkese yakışmaz, çok az temiz insana yakışır, yüzde 85'inde de bitliymiş gibi görünür.
  1 ... beyazyelkenli
 4. 4.
  sanilanin aksine, düzenli olarak yikanmis ama uzerinde hic tarak firca kullanilmamis saçların bir müddet sonra kendiliğinden aldığı saç biçimidir. her ne kadar reggea ile özdeşleşsede ilk örneklerini antik misirda vermistir.
  ... enthusiasm
 5. 5.
  bazı insanları çok karizmatik, bazılarını da fare gibi gösterir.
  ... senurita
 6. 6.
  yaygın olarak Jamaika'da kullanılan rasta türü.
  1 ... teamomamita
 7. 7.
  bir jamaikalı dışında kimseye kesinlikle yakışmayan saç modeli.
  ... kurabiye canavari vs arifbey
 8. 8.
  balmumu ya da tığ kullanılarak yapılır.
  1 -1 ... angee
 9. 9.
  Rasta diye bilinir ama yanlis bilinir. Rasta , rastafarianizm dini mensuplarin denir sac tiplerine ise dreadlock denir. Cok hos duran bir seydir. Yapilirken biraz can yakar.
  1 ... could you be loved
 10. 10.
  sahip olmak isteyenlerin karşılaştığı iki büyük sorun vardır. bir, sıkıldığınız zaman kökten kazıtmak gerekir. hadi bunu göze alsanız bile yaptırması pahalıdır*. hayır bi de bu fahiş fiyatlara rağmen bunu yapan adam size rastafari, felsefe zınk mınk derse yapıştırın zumzuğu gözüne. yok bi şişe viskiye saçınızı yapacak adam bulduysanız ne mutlu size, öpün başınıza koyun.
  ... marondo