bugün

yazarların herhangi bir ülkeyi dolaşma fırsatı olsa seçecekleri ülkedir.

ben fransayı seçerdim sanırım.
bosna olsun bizim olsun derim bosna hersek'e +1 eklerim.
Türkiye dışında herhangi bir yer. Orta asya cumhuriyetleri de olabilir, nasıl olsa siyasi, ekonomik ve politik anlamda parmakla gösterilecek hiç bir farkımız kalmadı. Torpil, haraç ve yolsuzluk hamdolsun son hızla elimizde.
iskoçya. kıta avrupası ve abd hariç alternatiflerim mevcut tabii.
ispanya.
Japonya ve italya'dır.
türkiye.
ingiltere olurdu.
Gezmek için çok yaşamak için yok öyle bir ülke. Çünkü ülkemi seviyorum.
irlanda.

ama iskoçya'ya geri dönsem de olur..
Hindistan. Muhteşem bir dili var. Bir de bu koduumun budistleriyle bohem hayatı yaşamak istediğimden.
italyadır.
Hollanda..
denizin masmavi oldugu, dibinin gorulebildigi ve kadinlarinin sirf tip var diye yavsak erkeklere bakmadigi bir ulkeye isterim.
norveç.
Pandispanyaya gidelim.
iskandinav ülkeleri ya da mısır.
kanada.
almanya, japonya, italya.
Yeni Zelanda

Mümkünse böyle kasaba olsun sahile yakın olsun birde 1954 model Chevrolet Silverado ohhh mis.
hindistan,güney kore,filipinler.
Kanada,finlandiya veya norveç.
türkiyem güzel bana karadenizin yeşili yeter . mardinin o uçsuz bucaksiz ovalarini izlemek yeter ban elimde bir bardak cay ve sigarayla istanbul bogazinda bir bankta oturum deniz kokusunu almak yeter bana. türkiyem yeter bana.
españa *.*
Doğu türkistan. Evet hep gitmek görmek istediğim yerlerin başında gelir. Kızıl çin piçinden arındırılsada kolayca gitsek güzel olurdu. Dünyada güzel yerler var her kıta başka başka. Ama gitmeye gerek duymadığım bi tek avrupa ülkeleri. Misal avustralyaya gidip eşsiz coğrafyası ve kanguruları görebilirsiniz. Kangurular çoğu insanın aslan sırtlan vs. Daha çok görmek isteyecegi hayvandır şüphesiz. Sonra amerikanın nerdeyse tamamı gökdelenlerden oluşan büyük eyaletleri.