bu güzel insanlar aynı zamanda uykularında yürüyebilir, mantıklı gibi görünen tamamen bilinç dışı hareketler yapabilirler, askerden yeni gelenlerinde hazırola geçme durumu bile gözlenmiştir. *
aynı odada kalındığı takdirde inanılmaz rahatsın eden insanlardır. bunun nedeni de saçma sapan şeyler söyleyip, "acaba rüya mı görüo ki, bilinçaltı ne garip bişey lan" gibi saçma düşüncelere sevketmesidir insanı. uyumaya çalışan bünye ister istemez düşünür söyledikleri hakkında.
aynı odada uyumaya kalktığınızda sizi uyutmayan insanlardır.
(bkz: jazzy)
uykusunda konuşmayan insan yoktur. sadece fazla ya da az konuşan insan vardır.
kafa karıştırır uykusunda uyuyan insanlar. Konuşurlar konuşurlar ama gerçek mi yoksa uykusunda mı konuşuyo anlayamazsın.

-cebimden 20 milyon al taymaskh
+abi ciddi misin
-horrr
+alsana lan
-uyuyo musun uyanık mısın
+horrr.. 5.kolordu ne alemde?
Sabah kalktığında yanında uyanın ev yada oda arkadaşının gün içinde tüm yaptıklarını bilmesidir. Zaman zaman alay konusuna dönüşebilir. (bkz: #4296587)
transparan insanlardır onlar. gizleyecekleri hiçbir şey yoktur. bu insanlar sevgililerini aldatamaz, kaçamak yapamaz, fbi da çalışamaz efendim. bir işe yaramaz açıkçası. yakın gitsin bunları.
geveze insanlardır.
uykusu ağır olup, çişi gelse bile uyanmayıp sabaha kadar sıkan garip insan tipi.
yanında uyumaya çalışanı, sabaha kadar uyutmayacak olan zat-ı muhterem.
yurt ortamında acayip makara konusu olacak olan insanlardır.
yabanci bir insanla uyuyorsaniz kendisi kalkar ingilizce konusmaya baslar. korkarsiniz. o guler. garip garip bakarsiniz ona. o da kaldirir kafasini gozleri hafif aciktir birseyler daha soyler ve uyumaya devam eder. siz yanindan kalkar gider baska yerde uyursunuz. kosa kosa sozluge gelirsiniz.
(bkz: bu da boyle bir anim olsun)*
kardeşim yan odamda yalnızca uyuyor ama o olduğunu bilmesem içeride savaş var zannederim. oynuyor abuk subuk savaş oyunlarını ondan sonra uykusunda yok silahı değiştir yok cepheyi değiştir.
uykuda konuşmak tehlikelidir.

- durup dururken bilinçsizce küfür edebilirler.

- sapıkça şeyler anlatabilirler.

- sır olarak kalması gereken şeyleri söyleyebilirler.

- hele konuşulanlara karşılık veriyorsa alay konusu olabilirler.
bu kişiler çekinik karakterlidirler. şöyleki gündüz çekingenlikten konuşamadıklarını gece uykusunda dile getirirler. anlatırlar anlatırlar... soru sormayı denerseniz, siz siz olun denemeyin, hemen uyanırlar.
askerde koğuş nöbeti tutmuş olanlara aşina insanlardır. Kimileri gerçekten sorularınıza cevap da verir.
Uykusunda konuşan nedir ki. uykusunda ağlayanını bile gördüm.
(bkz: sayıklamak)
oda arkadaşımın ta kendisidir. hem korkutur hem güldürür. an itibarıyla "hıhı tabii töbe estafurullah çok sakin bir geleceğim var o yüzden" cümleleri beni epey güldürmüştür. hangi bilincin altıdır bu anlayamadım.