bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  alkol bağımlılığı tedavisinde kullanılan, disülfiram içeren bir ilaç.
  ... nipla
 2. 2.
  alkolle birlikte alındığında, ya da yakın zamanda alındığında disülfiram etkisi yapan ilaçtır. alkoliklere doktor verir, ve her gün bir hap yutarlar. ellerine kolonya sürmeleri bile sakıncalı hale gelir. ancak hasta bir süre sonra ilaca ara verip alkole dönebilir.

  alkoliklerin eşlerinin de gizli saklı kullandıkları ilaçtır aynı zamanda. yemeklerine biraz katarlar ve semptomlar gözüktüğünde ''artık alkol sana yaramıyor'' diyerek kocalarını içmekten vazgeçirmeye çalışırlar.*
  ancak bazı hastalarda kalp yan etkileri ölümcül olabilmekte, kişiye bilgisi dışında antabus vermek suç teşkil etmektedir.

  s:1*1
  1 ... deceku
 3. 3.
  aldehit dehidrogenaz inhibitörüdür. vücutta asetaldehit birikimine neden olur. biriken asetaldehit vücutta ne mi yapar;
  (bkz: disülfiram etkisi)
  ... cooper7
 4. 4.
  Alkol tedavisinde etkili ilactir. Fazla dozda alimi öldürücü olabilir.
  ... kum saatinin pili
 5. 5.
  gelin başı ve hanımların dikkatine kitaplarından tanıdığımız seray şahiner 'in yeni kitabı.

  "Hani kadınlar çocukları olsun diye gezmedik doktor, türbe bırakmıyorlar ya... Akılsızlar! Bırakın olmuyorsa olmuyor, ille doğurup ne diye sabinin de hayatını karartıyorsunuz?"

  Gelin Başı ve Hanımların Dikkatine kitaplarının yazarı Seray Şahiner'in kaleminden yeni bir insanlık öyküsü... Antabus, yaşadığımız şiddet ortamının kaynaklarını, bu şiddetin yarattığı insanlık hallerini anlatıyor. Bu kısa romanın anlatıcı kahramanı, işçi sınıfına mensup genç bir kadın; Leyla. Bir konfeksiyon atölyesinde çalışan Leyla, sessiz sakin, "sıradan" bir hayat kurmak ister. Fakat hayatı seçimleriyle değil, kendisine dayatılanlarla şekillenir.

  içinde bulunduğu durumdan kurtulmak için kendince yöntemler geliştirmekten vazgeçmeyen Leyla'nın anlatısını elinizden bırakamayacaksınız.
  (Tanıtım Bülteninden)

  112 sayfalık bir solukta okunası bir kitap gibi duruyor...
  ... bachelorette
 6. 6.
  2 saatte okuduğum kısa kitap. tür olarak orjinal diyebilirim fakat feminist bakış açısının her kelimesine işlemesi seray şahiner'in puanını düşürmüş..
  ... hanimordankelesigetir
 7. 7.
  Seray sahiner romanidir. Simdilerde istanbul tatbikat sahnesinde nihal yalcin tarafindan sahneleniyor. O kadar cok izlemek istiyorum ki. Umarim bi gun izleyebilirim. kadinin insan olma hakkinin eril duzen tarafindan nasil elinden alindigini anlatan kisa ve surekleyici bir roman. Romanda da dendigi gibi 3. Sayfada gormeyi bekledigimiz bir kadinin hikayesi.
  3 ... benimkalbimiyi
 8. 8.
  geçen yıl bu zamanlar istanbul tatbikat sahnesi ' nde izlediğim ve sonrasında nihal yalçın ' ın oyundaki performansıyla afife jale tiyatro ödülleri'nde en iyi kadın oyuncu rolüne layık görüldüğü olağanüstü güzellikte başarılı oyun. oyunu izlerken duygularınız o kadar iç içe geçiyor ki, bir dakika öncesinde kahkaha atarken, hemen sonrasında gözleriniz dolabiliyor. oyun, türkiye' nin diğer şehirlerinde de sahnelendi. oyunu takip edin, izleyin. ikinci kez gitmek isteyeceksiniz.
  ... klimanjaro
 9. 9.
  Nefessiz okudum diyebileceğim kitap.Öyle cümleler yakalamış ki inanılmaz etkiledi beni.Türkiye de her kadının okuması gerekenlerden.
  ... silte