bugün

Okunası kitaplardan sadece birisidir.

(img:#761632)
mahir ünsal'ın ah muhsin ünlü şiirinden ismini ilham aldığı romanıdır.
(bkz: nah bu kadar)
daldan dala, tipten tipe, serüvenden serüvene atlayan enfes mahir ünsal eriş romanı. yaz kış, her mevsim iyi gider. sahici edebiyat tutkunlarına...
Hikayeden hikayeye atlama fikrini hiç sevmedim. insan konsantre olamıyor. Sanki, "Ben roman yazamam; romanımsı öykülerle işi kotarayım," derdi vardı bu kitapta. Beğenmedim. Halbuki öykü kitapları ne kadar samimi ve ustaca yazılmış Mahir Ünsal Eriş'in.
ilk önce çok karışık başlayan neredeyse her paragrafta farklı bir karakterden bahseden kitap.ikinci bölümde karakterler açılmaya başlıyor.mümkünse sessiz sakin bir kafayla okunmalı.
Hikayelerini çok sevdiğim mahir ünsal eriş'in romanı.
Roman dili nasıl diye merakla alıp okudum. Roman havası olmayan bir roman. Olaya giren karakterlerle olay örgüsü kaydıkça kayıyor. Birbirine bağlı olan Roman karaktercilerinin her biri kendi hikayesini anlatıp sahneden iniyor. Matruşka gibi içiçe bir örgü var.
Aslında bu yönüyle bir miktar Ayfer tunç'un Bir Deliler Evinin Yalan Yanlış Anlatılan Kısa Tarihi romanını da ufaktan andırdı. Amma velakin mahir ünsal eriş, roman kurgusunda anca Ayfer reis'in getir götürünü yapabilir. Orası ayrı.