bugün

entry'ler (167)

erkekler mi daha zekidir yoksa kızlar mı sorunsalı

her şeyi cinsiyetle ilişkilendirenler daha gerizekalıdır. hatta en gerizekalısıdır.

ranzanın üst katında yatmanın olumsuz yönleri

çişini yapmak için yaklaşık 2 saat düşünürsünüz. çişinizi yapmasanız uykunuz gelmez çişinizi yapmaya inip tuvalete gidip gelmeniz de yine uykunuzun kaçması demektir. he halükarda uykusuzsunuz işte.

en iyi bilim adamı hangi ülkeden çıkar sorunsalı

kesinlikle rusyadan çıkar. çünkü bizim sokaklarımızda çocuklar yere çizgi çizip seksek oynarken rusyada çocuklar sokakta sorularını yere çizip matematik sorularını hesaplıyorlar. böyle bi ülkeden çıkmayacak da bizden mi çıkacak.

özlemek

onun uzaktan bile ilgili olmadığı duygudur. hiç hissetmez böyle şeyleri eksik olmasın.

fringe

konusunu bilmediğim ama o izlediği için izlemeden sevdiğim dizi.

karısının bikini giymesine izin vermeyen adam

aynı zamanda bikini giyen kadına bakarken dibi düşen erkektir.

türk kızına kezban diyen türk erkeği

kendini dünyanın en yakışıklı erkeği sanan ama aslında 3-4 günde bir banyo yapan ayda bir dişini fırçalayan buram buram sigara ve ter kokan göbeği salmış boyu da kısa olan erkektir.

gecenin tek şarkılık özeti

(bkz: mfö - yalnızlık ömür boyu)

liseli kızlar

yaşları 14 ila 18 arasında değişen çocuklardır ve liseli erkeklerden hiçbir farkları yoktur. hayır yani liseli kızlar kelimesinin insanlara çağrıştırdıkları şeyler bakıp insanlığımdan utandım gerçekten. ne yazık ki bu iğrenç çağrışımlarını buraya döken arkadaşların da en kötü ihtimalle ya kızkardeşi ya kendi çocuğu lisede bulunacaktır. o da liseli kız olacaktır. umarım bu çağrışımlarını onlar için de kullanabilirler utanmadan. gerçi zaten utanma duygusu erdem sahibi insanlara aittir bu kadar basitleşen yaratıklara değil.

atatürk ün kanunla sevdirilemeyeceği gerçeği

kesinlikle gerçektir. tarihinden bihaber olan ve şu anda bu topraklarda yaşamasını kime borçlu olduğunu bilmeyenlere kanunla Atatürkü sevdirmeye çalışmak gereksiz uğraştır. boşa çabalamayın bırakın onlar kendi dünyalarının dışına çıkmasınlar zira varlıkları zaten zarar bir de gölge etmelerine hiç gerek yok.

müslümanların inanca saygı beklemesi

kendinden başka hiç bir inancı tanımayan hak olanın müslümanlık olduğuna kanaat getiren ve kendi dinini diğer dinlerden üstün gören, şovenist bir yapı haline getirilmiş bir dinin mensuplarının boş beklentisidir.

rte olmak

allahından bulmaktır.

sevgililer gününde sevgili ile küs olmak

her iki tarafı da masraftan kurtarır.

1 şubat 2012 i ü işletme kayıt krizi

her dönem acaba nasıl bir kaos yaratabiliriz diye düşünen bir fakültenin saçmalamasından başka bişey değil. güya amaçları öğrencilerin mağduriyetlerini ortadan kaldırmakmış bla bla bla. şimdi şurda dekanından öğretim üyelerine öğrenci işlerinden o fakülte sekreterliğine kadar aklımdan geçenleri yazmak isterdim ama kalbime gömüyorum. sonra okuldan atılırım filan neme lazım.

türk kızlarının aşırı kültürsüz olmaları

başlığı açan yazarımızın şikayet etmesini esefle kınadığımdurumdur. hearalde kendi de biraz kültürlü olsa oturup muhabbet edebileceği insanları düzgün seçerdi. neticede kendi gibileriyle karşılaşmış vesselam. fazlası bünyesine zarar.

derse motive olma yolları

16 yıllık eğitim hayatım boyunca keşfedemediğim yoldur. açıkçası o yolu bulmak için de çaba harcadığım pek söylenemez hani. her neyse ne demiş şair olmuyorsa zorlama

günü en iyi anlatan şarkı

(bkz: demet-arnavut kaldırımı)

bir mesajın iki kontör olduğu yıllar

aynı zamanda 1 kontorün 6 saniyelik bir konuşma süresinin olduğu yıllardı. telefon sahibi olmak bir lükstü, kontör yüklemek ayrı bir lükstü.

alkol diye bağıran şarkılar

(bkz: isyeeaaaaaan)

şeriat istemenin vatan hainliği olduğu ülke

şeriat istemenin Atatürk'ün 6 ilkesinden biri olan laikliğe aykırı olduğunu göz önünde bulundurursak evet vatan hainliğidir.