bugün

gün itibariyle istanbul üniversitesi işletme fakültesi'nde yaşanan ve öğrencileri tümüyle mağdur eden olay.
şöyle ki;23-27 ocak arasında gerçekleşen bütünleme sınavlarının geç okunması veya hala okunmaması,okunan sınavların da harfinin sisteme girilmemiş olması sebebiyle yüzlerce fakülte öğrencisi kayıt işlemini yapamıyor.bütünleme sonucunda alınan notun harfi sisteme girilmezse,kayıt yenileme tarihi bugün başlamış olmasına rağmen sistem öğrencilerin kaydını yapmıyor ve yeni dönemde alması gereken dersleri göstermiyor.bu durumda seçmeli dersler alması gereken son sınıflar mağduriyete uğruyor.kaydını yapanlar zorlamayacak dersleri alıp kontenjanlarını doldururken diğerlerine en zor dersler veya muhtemelen kendi dersleriyle çakışacak seçmeli dersleri kalıyor.
erdal tekarslan döneminde denek haline gelmiş işletme öğrencilerinin yaşadığı bu durum yaşanan diğer tüm sorunlara son noktayı koydu.geçen dönem alınan kararla geçme notunun 60'a yükseltilmesi ve alttan alınan dersleri kendi grubundan alma zorunluluğu ile okul iyice çekilmez hale geldi.buna karşın yönetimin söylediği ise bu kararların tümünün amacının işletme fakültesi'nin eğitim kalitesini yükseltmekmiş.
Nokta otomasyon sisteminin evveliyatının küfürler altında kalmasına sebebiyet vermiş vak'a dır.
her dönem acaba nasıl bir kaos yaratabiliriz diye düşünen bir fakültenin saçmalamasından başka bişey değil. güya amaçları öğrencilerin mağduriyetlerini ortadan kaldırmakmış bla bla bla. şimdi şurda dekanından öğretim üyelerine öğrenci işlerinden o fakülte sekreterliğine kadar aklımdan geçenleri yazmak isterdim ama kalbime gömüyorum. sonra okuldan atılırım filan neme lazım.