bugün

travestiler daha zekidir. çık işin içinden şimdi.
erkekler daha zekidir. ama daha çok işlerine geldiği için safa yatarlar. hatta kendi arkadaşlarına bile.
sorunsal falan değildir, tartışılması bile gereksiz düşüncedir.

filozoflara, bilim adamlarına, dünyaya yön veren insanların cinsiyete göre oranlarına baktığımızda gerçek gün gibi ortadadır.

edit: şimdi görüyorum ki bir çok laf söylenmiş, tartışılmış falan. ne dedim ben? gereksiz. o yüzden cevap vermiyorum.

he canım he zekisiniz siz. eksile eksile sonuç belki değişir.
çok gezen bilir. alışılagelmiş erkekler zekidir, kızlar çalışkandır tabusuda popüleritesini koruyor.
kadin kutsaldir. zeki olmasa bile kutsaldir.
tarihe damga vurmuş bilim insanlarına baktığımızda karşımıza hep erkekler çıktığı için, fazla sorunsal olmayan olaydır. hatta ''bilimadamı'' sözü ''bilim insanı'' sözünden önce gelmektedir, haksız mıyım ?

kadınlar da fevkalede zekidir, buna lafım yok. ama şeytanlıkta.
çocuk mucitlerin sayısının bile kadın mucitlerden fazla olması konuyu kapatmaya yeter.

ama zeka farkı kadının daha fazla çalışmasıyla kapandığını fakültemdeki gözlemlerle rapor ederim.*
zekanın katmanları çeşitleri hesaba katıldığında çok iddialı olan sorudur.

(bkz: Sözel Zeka)
(bkz: Matematiksel Zeka)
(bkz: Görsel Zeka)
(bkz: Bedensel Zeka)
(bkz: Müziksel Zeka)
(bkz: Sosyal Zeka)
(bkz: içsel Zeka)
fiziksel olarak erkek beyni kadın beyninden %10 daha büyüktür. bu erkeklerin daha akıllı oldukları anlamına gelmiyor. tıpkı iriyarı bir erkeğin, iriyarı olmayan bir erkeğe göre daha akıllı olmaması gibi * kadın beyni ile erkek beyni kendi aralarında bazı boyutlarda üstünlük sağlamış olsalar bile, kesin bir üstünlük kuramıyor. üstünlüklerden çok bazı yapısal farklılıklardır göze çarpan. toplama bakıldığında iki beyin arasında farklılıklardan çok daha fazla benzerlikler vardır.
bütünlüğü ilgilendiren sorunsallarda yada sorunlarda yada iddaalarda artık her neyse;kesin sonuç için tek tek bilinmedikten sonra bu tip konular kendi içinde geberir gider.

bu konu şunada benzer örnekle:

fb=35 milyon
gs=25 milyon taraftarı var!demekle aynıdır.saydınmı,tek tek gezdinmi bre kafir? denip olay kapatılır.
yaratan herkesi esit yaratmistir boyle bir sorunun cevabi aslinda mumkun degildir.
Sosyal zekaları konusunda kadınlar kesinlikle daha üstündür daha konuşkan ve girişken olurlar. Ama eğer kariyer ders başarılarında da erkekler daha zekilerdir. ilişkilerde hangi taraf aşık değilse o daha zekidir.
--spoiler--
saçı uzun olanın aklı kısa olur.
--spoiler--

sözünü sarf eden atalarımızın bir bildiği olsa gerek.

Edit: sanki atasözünü ben söyledim arkadaş!
toplumsal baskıdan ötürü kızlar uslu durmaya erkeklerse haylazlık yapmaya alıştıkları için kızlar dersleri umursarken erkekler dersleri umursamıyor... ancak unutmamak gerekir ki istisnalar kaideyi bozmaz...!
atlar daha zekidir. şeklinde cevaplanabilecek deli saçması karşılaştırma. *
genel olarak düşündüğümüzde, tarihe, doğanın kanunlarına ve yaşam şekillerine baktığımızda kesinlikle erkekler daha zekidir. lakin erkeklerin en büyük zaafı kadınlar olduğu için, bir erkek bir kadın karşısında zeki değildir. dolayısıyla kadınlar daha zekidir. şu an ne dedim bilmiyorum. eheh.
olmayan sorunsaldır.

sorunsal değil ki olum bu. bildiğin soru cümlesi. her boka sorunsal kelimesini kullanıyosunuz.

ben bi küçük su dökeyim sorunsalı. al amk .
bana bir tane mucit kadın söyleyin diyeceğim karşılaştırma.
atatürk ilköğretim okulu 5a sınıfından ünlü halk ozanı kübra'nın bir eseriyle yanıtlamak istediğim sorunsaldır.

domatesin çekirdeği
kırmızı,kırmızı
domatesin çekirdeği
kırmızı kırmızı
erkekler bu dünyanın
şapşalı şapşalı
açık ara erkektir. çünkü zekilik sadece bir kavram değildir.

girişkenlik, medeni cesaret, karizma, patavatsızlık * gibi kavramların birleşiminden olur.

ama kadın bünyesinde yaradılış olarak bu gibi kavram az ya da kibarlığı ve duygusallığı bu gibi kavramları diğer durumları bir nebzede olsa egale eder.

he şeytan gibi kızlar yok mu ? en başta benim yakın arkadaşım var. allah onu benle düşman etmesin...
yanlış yanıtladınız. doğru cevap şu idi.
... sapsarı.
... şapşalı.

tanım: sorunsal falan değildir. yine saçma bir genellemedir.
http://galeri.uludagsozlu...r-m%C4%B1-sorunsal%C4%B1/
(beyin bedeva)
olmayan sorunsaldır. düşünce tarzları farklıdır. zekiilik değişmez.
ergen lafı. pek bi anlamı yok.

bugünün ergeni geleceğimizdir, lafının bizi yavaş yavaş korkutmaya başladığı kesindir. bu tür saptamalar yüzünden.

hangi erkek, hangi kız?...neye göre kime göre?..hangi konuda zeka?..

genelleme bu, düpedüz genelleme.

genellemeler uyuşmama noktaları fazlaca olacağından yanlıştır. mutlaka akıllı kadın ve akıllı erkek vardır. aptal erkek, aptal kadın da vardır.
isviçreli bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre;
kadınların beyni 1250 gram, erkeklerin beyni ise 1450 gramdır.
bu sözden sonra erkekler alkışlar tutar, kızlar bozulur. "biz sizden akıllıyız" muhabbetleri döner, Fakat bu erkeklerin daha akıllı olduğu anlamına gelmemektedir çünkü yapılan aynı araştırmaya göre de, öküzlerin beyni 4.5 kilogramdır.
güncel Önemli Başlıklar