bugün

entry'ler (28)

kayahan

öyle ya da böyle şarkıları hiç değişmeyen adam. 365 gün eski şarkılarının birebir aynısı. istikrar böyle bir şey demek.

angry beavers

çizgi film izlemekten hoşlanmayan beni bile hastası eden çizgi film. aslında çizgi film de denemez, bildiğiniz film.

cumhur avcıl

kendine has bi tarzı olan baterist.

olkan serdar yıldız

eğer bu adam bahsedilen yazarsa hiç bir şey yapmasın sadece yazı yazsın. provakatif, maksatlı yazılarından bahsetmiyorum, bunlar dışında yazdığı şeyler var ki tam psikopat desen değil, sadist desen değil, absürt desen değil, hepsi birden. ayrıca içinde mantık da var acayip yazılar. yer altı edebiyatının şiddet ve mizah görmüş hali diycem, o da değil. yok o yazar değilse altaki videodaki adamsa, tamam diycem. ikisi birden olamaz ama bi tanesi yalan.

http://webtv.hurriyet.com...in-sevgilisi-oldular.aspx

izak rabin

ölümüyle israil-filistin savaşını kaosa döndüren lider.

the evolution of physics

albert einstein'le beraber yazmalarına rağmen çoğu yerde leopold infeld'in adı geçmez. einstein'e mal olan kitap yani. eee isim bu kadar büyük olunca ister istemez böyle bir durum yaşanıyor.

bana her şey yakışır

her şeyi ısrarla birleşik yazan program. hadi o da olmaz da haberde yazıda tamam deyip geçiyorsunuz da koskoca program yuh. hiç mi uyaran olmadı?

intihar çeşitleri

psikolojik açıdan da incenenen çeşitlerdir. bunun bile araştırmasını yapıyorlar. yok ilaçla intihar edenin çocukluğunda şu vardır, iple kendini asan insan için ip şunu ifade ediyordur, çatıdan atlayan böyledir, adam ölüp gidiyor ama hala sorgulanıyor.

toplumsal hipnoz

özellikle son 20 senedir bütü sosyologların dikkat çektiği konu. zaten her ay bununla ilgili 3-5 kitap çıkıyor. daha kötüsü ise, toplumsal cinnet...

counting crows

amerika'dan da arada rock grubu çıkabileceğinin kanıtı.

özge özsağman

kanalını bulmuştur. rasim ozan'l bağıra bağıra nasıl program yaptıklarını merak ediyorum açıkçası. bi denk gelemedim.

friedrich trendelenburg

ölüm sebebiyle dumur yaratan doktor. onca hastalığın tedavisini bulan adam olup da kanser çeşitlerinden en tuhafından, çene kanserinden ölmesi oldukça ilginçtir.

sokaktaki köpek kadar gururlu ol bağır yüzüme

serdar ortaç'ın hangi ruh haliyle yazdığını merak ettiğim söz. epey zor bi durumda olsa gerek.

ilahi olmayan dinler

ilahi olanlara göre taraftarı çok az olan dinlerdir. hem sağda solda insanın karşısına çıkmıyor hem de reklama yapılmadığından kim nerden bilecek. anca araştırcak öğrenecek.

türk dizilerindeki çarpık ilişkiler

asmalı konak'la başlamış olandır. perihan abla olsun süper baba olsun ikinci bahar olsun sıcak mahelle dizisi ekolü bitip, yerini ağalar zenginler çarpık ilişkiler aldı.

sony vaio tx serisi

pek tutmamış bir seridir. zaten sony'nin uzun zamandır sadece adı var. en iyi, en kaliteli deniliyor ama insanın eli almaya gitmiyor.

ursus roter

normal vodkaya göre kafa yapması zor olduğundan rusların dalga geçtiği vodkadır. su yerine bile zor içerler.

karizma nın çizildiği an

duygusal filme getiriyim de kız ağlasın teselli ederim diye düşünen erkeğin kendi ağladığı andır. bi arkadaştan biliyorum.

mahallede yapılan düğünler

lüks semtlerde sitelerde büyüyen çocukların hiç bi zaman anlayamacağı düğünler. yeğenime bahsettim, nasıl yani sokakta mı oynuyor millet diye başlayıp bi tane soru sordu.

bülent polat

ortadan kaybolmuş oyuncu. bi dönem zirvedesiniz bi dönem yoksun. bu işler böyle sanırım.