bugün

(bkz: budizm)
(bkz: zerdustluk)
(bkz: satanizm)
her dinin inananları tarafından ilahi kabul edildiğini düşünürsek:
(bkz: yok öyle bişey)
islam terminolojisine göre yapılmış bir tanımdır.
(bkz: dinin ilahisi olmaz)
ateist
fethullahçılık.**
sanki ilahi olanı varmış gibi atılıp tutulan, sevilip okşanan başlık. ilahi sizler...
(bkz: deism)
(bkz: konfüçyüsçülük)
"kurtarıcı yollamadığımız kimseyi yargılamayacağız" dediği iddia edilen bir tanrı vars ortada şayet, kişi en dandik dine dahi inansa, kimsenin bir dini ilahi ya da ilahi olmayan diye ayırma ayrıcalığı yoktur.

şahsen bana bir peygamber yollandığını düşünmüyorum. çöle hiç gitmedim, musa çok kalender. isa tam dalavere.

diğer bir yandan ise tırnak içersinde verdiğim cümle, bizzat bilmem ne suresinde yazar. onu da ben söyleyecek değilim, o kadar beleşçi olmayın.
(bkz: hepsi) **
(bkz: kemalizm)
ilahi olanlara göre taraftarı çok az olan dinlerdir. hem sağda solda insanın karşısına çıkmıyor hem de reklama yapılmadığından kim nerden bilecek. anca araştırcak öğrenecek.
Tanrı (Allah) tarafından gönderilmeyen, halkı düzene sokmak için insanların uydurduğu bir şey. Felsefe yapacak olursak Kuran-ı Kerim'in Allah tarafından gönderdiğini biliyoruz, her sayfasında ondan bahsediyor çünkü, peki budistlerin taptıkları şeyin arkasında koskocaman "PHILIPS" yazdığına göre onların Tanrı'sı PHILIPS'mi olur?
mecusilik.
*budizm
*hinduizm
*konfüçyanizm
*taoizm
*mecusilik.