bugün

Pek bir gösteri manyağı olurlar.

Çuval gibi çanta taşıyıp o ceza kitabını hala ellerinde taşımanın mantığı kendilerinin "bon hokok okoyorom" havasında olduklarını gösteriyor.

Hepsi değil çünkü kırk yıllık genellemeciyim böyle şey görmedim durumuna örnek olmamak gerekiyor.

Çoğu böyledir. Hemen hemen her muhabbette konuya uygun olan bölüm derslerini örnek verirler.

- çocuğun ailesi fakir yardım edelim siz ne diyorsunuz?
+ ya canım şimdi bizim aile hukuku dersinde bununla ilgili maddeler var.
- alın bunu burdan.

Hele vize ve final dönemlerindeki gösteri manyaklığı tavan yapar.

Peşin not: hiç küfretmedim ve çok uzun oldu kusura bakmayın amina koyim.

Başlık: hiç küfür etmeyelim kampanyası.

Entry: Ben Varım amina koyim. Yok bu olmadı.
ben hukuk okuyom yha demeye meraklidirlar her bi yerde.
Hukuk okudukları için havalılardır ve sanki dünyada bir tek onlar varmış gibi yaşarlar.
Teoride Çok uygulamada az bilen kızlardır.
Otobüste şurda burda ellemeye dayamaya kalkarsanız kendinizi parmaklıkların ardında bulabilirsiniz, hak hukuk yasa bilen kızlardır aman dikkat.
okudukları hukuk, darbe, yozlaşmışlık vb. nin ürünüdür. bu yüzden uygulamalı hukukta bir boka yaramayacak yaptırımları öğreniyorlar. ondan sonra gelsin rızası vardı, tecavüzcü imam tahliyesi v. s.
malzeme çürük, o hukuk malzemesiyle başka ülkelerde ancak kapıcılık yaparlar.

ayrıca çoğu bireysel hak ve hürriyeti tınlamaz, bunlardan biri benim ta öz kardeşim olur. doğa bilimleri yanında esamesi olmayan sosyal bilimlerden biri olan hukuku en çürük malzemeyle öğrenmek hukuku öğrenmemeye eştir.

devlet niye boktan işletme mezunlarına iş veriyor da uzman fizik mezunları hukukçulardan daha aşağı görülüyor iş bulamıyor, çünkü hangi meslek devletin en çok işine yararsa o para getirir. devletin bu zamanda hukuksuzluklarını en iyi sağlama yolu yolsuz hukukçulardır. bu yüzden maaşları yüksektir.
fizik mezunları yanında geri zekalılıktan öteye geçemezler, eğer çok ezber zekilik görülüyorsa. çünkü fizikçiler kütük gibi kitaplardaki tonlarca formülü ezbere bilmeli, sorular karşısında analitik düşünebilme ve yorum yapabilme gücüne sahip olmalıdır. gerçek zekilikse budur. ama bu ülkede genelde bilimin temeline devlet ve halk düşmandır. mühendislikten daha zor olmasına rağmen bu yüzden astronomi, fizik gibi bölümler düşük puanlıdır yüksek zeka ve hafıza gerektirirlerken. ve buralara giren kişilerde puanı düşük olan, zekası da fizik ve astronomi konusunda yetersiz olan kişilerdir genelde.
Genelde zeka geriliği olan şahıslardir. Okuyan çoğu kızda bu görülür psikoloji falan okuyanlar hariç tabi.
sırf suçlu kendinden daha güzel diye müebbet verebilir bu insanlar ilerde hakim olursa tabi.
allah ın bir çene verdiği kızlardır ki sormayın.

konuş allah konuş.

bi de sevimli de değiller, sevimli olsalar amenna.
genelde zekalarından dolayı kendimi uzak tutamadığım kızlardır. çok okuyan gerçekten çok biliyor ama sevmediğim bir egoları var. bir de onlarla gezerken her an cıngar çıkartma ihtimalleri bulunmakta, çünkü gördükleri her yanlışa abartılı bir şekilde "bunu yapmaya hakkınız yok" diye bağırmaları olasıdır.
hukuk okuyan erkeklerde hatta eşcinseller de vardır. kızlarda vardır. güzel kızlarda vardır. çirkin eşcinseller de vardır. ama ne güzel insanlar var.
en kötü örneği 'işte benim stilim' nihal candan'dır.
tebessüm ettiren entrylere sahip başlık. saf mısın sözlük?
hukuk okuyan kız, hukuk okuyan erkek yani esasında hukukçunun olmadığı bir toplum düşünülebilir mi? yasama, yürütme; bunlar hasar görünce değil yargı bozulunca devlet yıkılır. her canlının hukuka ihtiyacı vardır. anne rahmine düştüğünüz andan itibaren sizin için en adil ve en iyiyi amaçlayan bu kutsal görevi icra eden hukukçular ne tanrılaştırılmaya ne de hakir görülmeyi hak eder. hukuk sizin karşınızdadır ve sizin aynanızdır. eğer hukuka olan inancınız bu denli zayıf (ki bence haris duygularla örtülü) ilahi adaletin gerçekleşmesinden medet umunuz.

başlığa cevaben devam edecek olduğumda ; hukukçu kız? evet. bilinen ilk avukatlar olan ve yunan mitolojisine dayanan Zeus'un kızları litailer günahkar ruhlara kapılıp suç işleyenleri savunmuş ve mesleğin günümüz köküne sahiplik etmişlerdir. dikkat ederseniz bu tanrıçalarda hukukçu kızlar. çünkü kadın adildir, kadın merhametlidir. bunu idrak edemeyecek zihinlerse, mesleğe saygı duysun ya da duymasın, o çok kullanmadıkları beyinleriyle yapacakları bir yanlış düşecekleri bir hata sonucu şüphesiz hukuka ihtiyaç duyacaklardır. bu arkadaşlarımıza yapılan haksız bir fiil sonucu yine şüphesiz hukuka minnet etmek durumunda kalacaklardır.

tuğla gibi ceza hukuku kitabını ise "bin hikik ikiyirim" demek için değil o günkü derse kaynak götürmek amacı ile yanlarında taşımaktadırlar. çünkü onlar hamallık için değil hukuk öğrenmek için ordalar. zaten onların hukuk öğrencisi olması için kitap taşımalarına da gerek yok diksiyon düzgünlüğünden, cümle kalitesinden ve hatipliğinden bir hukukçu her zaman için liderdir. bana kıyıda köşede kalmış, üç matematik fazla çözdüğü için bu bölüme yerleşmiş bulunduğu yerden bir adım öteye gidemeyecek azınlık tiplerle gelmeyin lütfen. dolgu malzemesi her bölümde vardır.

not: rica ediyorum, böyle komik ifadelerde bulunmayınız; mazallah okurlar falan rezil oluruz.

- sevgiler.
evde kalasıca kızlardır. gerçekten benim de arkadaşlarım oldu çeneleriyle insanın başının etini yiyorlar.
eğer sayısaldan hukuka geciş yapmişlarsa aşiri alaycı olabiliyorlar. hatta bir tanesi bana ufaklıkcan, yaratık falan diyor.*

edit: al işte, bunu görünce de "çok şekersin valla bak" dedi. evet hatta çokta tatliyim dimi. *
eğer sayılı üniversitelerden birinde okuyorsa havalı olması olağan bir durumdur. ama düşük puanla gidilen kıytırık bir hukuk fakültesindeyse havası boşadır.
hastası olduğum kızlar.
Sözlükte hukuk ile ilgili başlıklar acmalarini bekleriz.
Burunları bir karış havada olan kızlardır. Hayır gören de anayasayı bastan düzenleyecekler zanneder. Bazen insanın fena halde sinirlerini yıpratıp, deli ederler. O anda şeytan kap pinpon raketini, yatır dizine Cezalandır diyor ama iyi aile çocuğuyuz iste...
Götü kalkıktır.
Hiç unutmam, üniversite'ye hazırlandığım dönemde gittiğim dershanede bir kızcağız vardı. Boğaziçi Üniversitesi işletme mi ne okuyordu neydi ama bildiğin Boğaziçi liydi işte. tanıştım kızla muhabbet falan ettim. Kız meğer okuduğu bölümü sevmiyormuş. Ulan Boğaziçi lisin bok yemeğe mi canım okulu bırakıyorsun... Biraz çalışkanlıktan oluşan idiotluk vardı kızda ama inat yaptı istanbul Üniversitesi- Hukuk bölümünü kazandı daha sonra.. Şimdi görüşmüyorum ama hayatım boyunca hiç unutmicam o kızı..
kendilerini nasa da mühendis zannederler. canlarım benim fazla bir şey değilsiniz ayrıca bana lan dedin bana kızım dedin bu bir suçtur tripleriniz yok mu beni çok güldürüyorsunuz.

sizi, bu ülkede biri kaçırsa eve hapsetse 12 gün tecavüz etse aklınıza gelebilecek her türlü pisliği yapsa tutuksuz yargılanır.

acaba böyle bir şey başınıza gelse ay lan kelimesi suç sana gününü gösteririm triplerini atabilir miydiniz.
Geleceğin avukat adaylarıdır.
Hepsinde adalet sağlama isteği vardır.