bugün

entry'ler (122)

131 76 desibel

altını çizerek belirtmek isterim ki bjk nin kırdığı rekor 32 bin kişiyle değil ,8 bine yakın kapalı tribünüyle gerçekleşmişti. ayrıca organize değil doğaçlama bir hadiseydi. birileri gines yetkililerini ağırlayıp, onlara yemek yedirip stada davet etmemişlerdi. hani bilginiz olsun diye söylüyorum.

google ın harita servisindeki rezalet

mustafa kemal atatürk'ü sözde sahiplenme duygusuyla youtube erişimini engelleyen bir yönetimin bu konuda kılını kıpırdatmaması, asıl sorunsaldır bu döngüde. demek ki kabullenilmiş bazı şeyler. kuş uçsa haberi olan başbakanımızın, yarın öbürgün olurda bu konuyla ilgili kendisine bir soru yöneltilirse vereceği cevabı gözümde canlandırıyorumda, komik.

rumların lahmacunu da sahiplenmesi

en az biz türklerin sahiplenmesi kadar absürd bi durumdur. hee ''bende kendimi arap olarak addediyorum'' derseniz orasını bilemem.

bir lisede yaşanabilecek en dumur olaylar

okuldan atılacağı haberini alan kızın, kızlar tuvaletinde bileklerini keserek intihara kalkışması. evet o gün piçliğim tutup da ''şu kızlar tuvaletinde ne haltlar dönüyor, belkim orkid neyim görürüm'' diye düşünüp, kızlar tuvaletinin kapısını aralamasaydım, belki de o kız şu an yaşamıyor olacaktı. apar topar acile götürdükten sonra okulda bir kahraman havasıyla karşılandım. kemiksiz 3 ay da kızların idolü konumunda kaldım. tabii ertesi yıl alt sınıflara gelen yakışıklı elemanlar karizmamı piç etti.

dua nasıl edilmeli

gönülden geldiği gibi. şekillendirmeye hacet yok. dürüst ol! yeter.

mustafa kemal atatürk

vakt-i zamanında birtakım toplulukları layıkı ile sikertememiş ulu önder. hala onun sikertemediklerinin torunları ile uğraşıyoruz.

dudakların birleştiği an

ancak sevdiğiniz ile heyecanlı olacak olan andır. diğer durumlarda araçtır, ruhsuzdur.

fethullah gülen

bugün sabaha karşı feysbukta bir videosunu yayınlayıp altına not düştüğüm, ve bundan ötürü arkadaş listemde ne kadar çok fethullahçı olduğunu anladığım, anlamamı sağlayan insanımsı. bu arkadaşlarım arasından çok sevdiğim ve aynı zamanda askerlik arkadaşımda olan bir ağabeyimin attığı mesaj ise beni derinden yaralamıştır. feza çağında bilim insanları big bang deneyleri yaparken, müridleri adeta son mesih olarak addetmektedirler kendisini. yazık!

edit : imla

kesacpy arkadaşıma teşekkürü bir borç bilirim.

zaytung

''google translate'e davan açan türk kızı'' haberi ile şahsımı kahkaha krizlerine sokmuştur.

cumhuriyet halk partisi

onun bunun ağzına ( bknz isim vermeye bile lüzum görmüyorum ) sakız olmuş siyasi partidir. bu siyasi partiyi bi alim yarrağı yemiş, her daim halkların kardeşliğini savunan, chp'nin bi sistem partisi olduğundan bahseden ultra sosyalistler sevmez, bir de her daim götünü hükümete dayayan yalaka, cahil hamam böcekleri.

not : beşiktaşlıyım.

(bkz: şampiyon olamayan takımları sevmedik mi biz)

her sabah yeniden ümitlenmek

fakirin ekmeği olduğu için her sabah büyük bir iştahla yenir. ve her sabah aynı heyecanı hissedersin ümitlenirken. bize özgü birşey değil ama insanoğlu nun karekteristik özelliklerinden. istinasız herkes yaşar bu sendromu.

youtube

harikulade internet sitesi. sayesinde dı fetboy silim'im rayt hiyır rayt neav şarkısının video klibini yıllar sonra izleyebilmişimdir. bu arada yeni jeton düştü. bi ara bu zıkkım haram değil miydi la?

erbakanın cennete gidecek olması

kayıp trilyon'la nehir kıyısına çiftlik kurmuş diyorlar ama ölü yatırım be hacım tutmaz!

2 milyon insanın zamlara yeter diye bağırması

ütopik bir düşünce olsa gerek. bu koyun halka tatlı gelen birşeyler var ama idrak edebilen beri gelsin anlatsın.

kemal kılıçdaroğlu olmak

hırsız, yalancı, kaba, seviyesiz, nursuz olamamaktır. örnekleri çoğaltabiliriz.

seri eksi oy veren genç tayyipçiler rahatsız

apranax verin hepsine birer tane diş ağrısına iyi gelir.

yılmaz özdil

ara sıra entellektüel olucam diye işin bokunu çıkarmaz ise daha bir seveceğim yazardır. bir de tez haber verin spor gazetesine yazmayı bıraksın. ne kadar içi boş ve gereksiz detayların var senin öyle yahu!

türk kürt kardeştir ayrım yapan kalleştir

tamam işte cevap sloganın içinde gizli zaten. ''ayrım yapan kalleştir''. bölücü ibneler düşünsün.

championship manager 2008

cm'nin 2010 versiyonun yanında başyapıt kalan oyun. menüler basit, taktikler, antremanlar içinden çıkılması zor bir durum değil. istikrarlı bir kadro ve buna paralel olarak taktikle, çok mütevazi takımları bile zirveye çıkartabiliyorsunuz. hala oynarım, zevk alırım.

necmettin erbakan

yok bu ülkede ki müslümanlara söz hakkı tanınmasını sağlamışda bik bik bik.. ulan bu ülke'nin tamamına yakını müslüman zaten. erbakan'dan evvel tuvalete izin alarak mı gidiyordu tüm müslümanlar? te allah'ım.