bugün

ilk önce baklava sonra kolbastı derken şimdi de lahmacun.kıbrıslı rumlar, türk mutfağı yemeği olan lahmacunu ''LACHMAZOU'' diyen tanıttılar. ''LACHMAZOU'' kıbrıslı rumlar tarafından ev yapımı hamur işi olarak uluslararası gıda fuarında tanıtıldı
(bkz: karagozis)
(bkz: greek coffee)

geçmiş yüzyıllarda ortak kültürde paylaşılmış ama orijini genelde bizim olan kültür/mutfak öğelerine sahip çıkma örneklerinin bir yenisidir. hoş, o öğeler bize de yeter, onlara da , o da ayrı konu. yeter ki paylaşmayı ve şovenizmden uzak durmayı bilelim.
baklava ve iskender in ardından yine bir bizans oyunuyla karşı karşıya kaldığımız hissiyatını doğuran olay. dünyaca ünlü bir şeyimiz kaldı sahiplenmedikleri onu sahiplenmeyede cesaret edemiyorlar sanıyorum.
özeniyor gariplerim. biraz oynasınlar sıkılırlar nasılsa. sıkılırlar evet. diğeri de uyar bana gerçi.
bu zamana kadar patent alınmamasından kaynaklanan bir durumdur, boşluktan rumlar yararlanmaktadır.
bak bu ibrahim'i hasta yatağında rahatsız eder işte dediğim haberdir.

adam başından vurulmuş can çekişiyor tüm ülke yas halinde sen kalkmışsın 40 yıllık lahmacunu "lACHMAZOU" diye tanıtıp adamı hasta yatağında hepten dağlıyosun.

benim tandığım ibo en az fukuşima nükleer tesisi gibi reaksiyon gösterip patlar bu habere! benden söylemesi!
seyyar tayyar'a özenen rumlar.
yakında kıçımızdaki donu bile sahiplenmeye kalkmasından korktuğum tumların baklava ve iskenderden sonra son bombasıdır.

hee canım hee
adı neymiş rumca
(bkz: lahmacunis)
tamam rum kardeşlerimiz de yesinler yemeklerimizi de bu ne yahu, artık suyu çıktı bu işin.
meyveli ağacı taşlarlar diyeceğim ama binlerce yıldır neden beklediklerini merak ediyorum.
bu rumların sahiplenmeyi çok sevdiği her fırsatta bizim memleketin yarısını sahiplenmesinden belli. şimdi binlerce japon da öldü ne olacak bu sushi nin hali artık bir el atarlar onada.
bu işe bir dur denmezse türklüğede sahip çıkıp "asıl türk biziz" diyerek sonuçlandıracakları durum.

"ben rum olma onu diyeyim."
ibrahim tatlıses'in vurulmasıyla yüz bulmuş rumların son bombasıdır.*
rumların genel özelliğidir. Kendilerinin olmayan herşeyi sahiplenirler. lahmacunda dahildir.
kendilerinde olan eksikliği bir başkasının bilgileri kültürleri ile doldurma durumudur. ilerleyen günlerde osmanlı imparatorluğunu da bünyelerinde barındıracaklardır. yaptıkları taşıma su ile değirmen döndürmektir.
en az biz türklerin sahiplenmesi kadar absürd bi durumdur. hee ''bende kendimi arap olarak addediyorum'' derseniz orasını bilemem.
türkiye sahip cikmazsa mutlaka bir sahip cikan olacaktir. baska ülkeler her zarti zurtu patentlerken bizimkiler milletin kafasindaki kumasi, sevgilinin eskimi yeni mi olmasi, kiralik evmi satilik bakkalmi, vs. vs. sacma sapan islerle ugrasa dursun.
yakında üstte belirtildiği gibi ermeni soykırımını sahiplenmelerinin yanısıra osmanlıyıda aslında biz kurmuştuk derslerse şaşırmamalıyız.
güncel Önemli Başlıklar