entry'ler (21)

takip edilesi youtube kanalları

Genel kültür alanında paylaşım yapan bir kanal.

https://www.youtube.com/c.../UCsz9ywswFANmV7enns1B0ow

yeni atanan öğretmenlere tavsiyeler

Öğretmenler ortamını iyi gözlemleyin. Hemen herkesle arkadaş olacağım, iyi geçineceğim moduna girmeyin. Yönetmelikleri iyi bilin, haklarınız neler, sorumluluklarınız neler, kaç gün mazeret izniniz var, bu nasıl alınır, kaç gün rapor alınır gibi önemli şeyleri izin yönetmeliğinden detaylı olarak öğrenin ki idareciler sizi ezmesin. idarecilerin her dediğini yapmayın, sorumluluğunuzda olmayan işleri yapmayın, iyi niyetiniz bir süre sonra sömürülecektir.

Öğrenci konusunda ise sınıfa girdiğinizde kendinizden emin olun. Öyle hepinizle arkadaş olacağız, şöyle güzel olacak böyle güzel olacak gibi konuşmalar yapmayın. ilk derste kesinlikle gülüp eğlenip şakalar yapmayın. Aksi halde o öğrenciler mezun oluncaya kadar sizi yıpratır. Kendinizi tanıtın, kurallarınızı belirttin, onlardan ne istediğinizi söyleyin. Öğrencilerin kendilerini tanıtmalarına izin verin. ilk bir iki hafta çok samimi davranmayın, sonra davransanız da sorun olmaz. ilerde istediğiniz gibi davranırsınız ama ilk intiba için kesinlikle ciddiyet ve kurallar önemli.

nöbet hassas bir konu. Dikkat edin. zamanında gidin. uyanık olun, başınıza iş açılabilir. Sınıf defterine konu yazmayın, yıllık plandaki kazanımları yazın. şimdilik bu kadar. Soru sormak isteyen arkadaşlar mesaj atabilir. Şimdiden atananlara hayırlı olsun.

bir gecede cahil kaldık

zaten cahildin, o yüzden "bir gecede aydınlanma yolunda ilerlemeye nasıl başladım" diye düzeltilmesi gereken başlıktır.

suriyelileri istemiyoruz defolsunlar kampanyası

sonuna kadar desteklediğim kampanyadır. daha bir iki gün önce istanbul Fatih'te 16 yaşındaki bir lise öğrencisini 8 suriyeli saldırarak öldürmüştür. kendi ülkelerinden kaçıp gelen bu çöl bedevileri, benim ülkemin gençlerini katlediyor. haberlerde yabancı uyruklu kişiler diye verilerek, suriyelilerin adı bile anılmadı ki halk galyana gelmesin. bir an önce bu neydiğü belirsiz olan çöl bedevileri kendi ülkelerine gönderilsin. ülkemde bir tane bile kalsın istemiyorum.

Haber linki: https://www.habererk.com/...nWBc22sUHXMFBf-ORnjardLsI

arkadaşa borç para vermek

Aranızın bozulmasını göze almaktır.

yeni gelen yıldan güzellik bekleyen hayal insanı

Hayal kurmanın insanı mutlu ettiğinin bilincinde olan insandır. Çünkü hayal kuramadığında ölür insan.

rusya deyince akla gelenler

Sessiz sakin bir şekilde dış politikada istediği her şeyi yaptırabilen bir lidere sahip olan ülkedir. Tabi, bir de hatunlarının türk erkeklerinin rüyasını süslediği ülkedir.

erkeğin mesleğine bakan kadın

Geleceğini teminat altına almak isteyen ve duygularından ziyade mantığını devreye sokmuş kadındır.

1951 avrupa güzellik yarışması

Sanırım fazla katılımcı bulunamamış bir yarışmadır.

eşiyle beraber sevgilisinin evinde yaşayan kadın

Ağzım açık okuduğum haber. insanlığın nereye gittiğini sorgulattırmıştır.

sözlük erkeklerinden birine aşık olmam

sözlük kızlarından birinin, sözlük erkeklerinden birine karşı ilgi duyduğunu ilan etmesi durumudur. Aynı zamanda karşılıklı olduğu müddetçe herhangi bir sorun olmayan durumdur. Sosyal medya ya da gerçek dünya fark etmeksizin insanların duygularını paylaşmasını destekliyorum.

lionel messi

Birkaç sene öncesine kadar fırtına gibi esen, seyir zevki sunan topçudur. ilk parladığı yılları ve Ronaldingo gibi bir yıldızla beraber oynadığı yılları izleme fırsatına sahip olduğum için kendimi şanslı sayıyorum. Dünya futbolunu bu ikilinin sürüklediği Barcelona, o yıllarda ele geçirmişti. Karşılarında durabilecek bir takım yoktu. Ancak Ronaldingo'nun ayrılması sonrasında Messi, bir süre formunu sürdürse de bir süre sonra düşüşe geçti. Yine de böyle bir oyuncuyu izleme fırsatı bulduğum için mutluyum.

otostopla 81 il gezdim diye milleti kekleyen kız

fotoğraflarına bakıldığında yalnız olmadığı anlaşılabilecek kızdır. Aynı zamanda yapmış olduğu profesyonel makyajla da kendini ele vermektedir. Nitekim, gezginler makyajlarına o kadar dikkat edemezler, hele ki otostop çekerek dolaşan birine göre çok özentili makyajı vardır.

soyadı oğlu ile biten insanlar

arapçada kullanılan ibn ekinin aktarımından kaynaklı soy isimlerdir. 1934 yılında çıkarılan soyadı kanunu öncesinde toplumda genellikle bu şekilde hitaplar kullanıldığı için, kanunla birlikte insanlar bunu resmi boyuta taşımışlar ve aldıkları oğlu ibaresini sülale isimlerinin arkasına yerleştirmişlerdir.

türkiye

Asya, Afrika ve Avrupa arasında sıkışmış ülkedir. Ne kadar Avrupalı olmaya çabalasak da Afrika ve Asyalılar tarafından arkamızdan tutulup bırakılmayan bir kadere sahiptir. Bu yönüyle Sisifos'un kaderini paylaşır. Nitekim, Sisifos da Tanrıların onu cezalandırmasıyla sürekli bir taşı tepeye çıkarmakla cezalandırılmıştı. Ancak tam tepeye varmışken, taş tekrar yuvarlanıyor ve sisifos onu tekrar çıkarıyordu. Bu sonsuz bir döngü şeklinde devam ediyordu. Biz de ne zaman kendimizi kurtarmak istesek, bir anda kendimizi dipte buluyoruz.

huawei

iki yıldır kullandığım ve son derece memnun olduğum telefonumun markasıdır. Fiyat ve kalite yönünden karşılaştırıldığında rakiplerine göre hala uygun olan markadır. Ancak benim aldığım dönemdeki fiyatıyla şimdiki fiyatı arasında baya bir fark olmuştur. Ülkemizin ekonomik olarak yaşadığı çalkantılar neticesinde doların bir anda fırlaması huawei fiyatlarında da kendini göstermiştir.

joker

toplumda görmezden gelinen kişilerin dramını çok güzel yansıtan bir film. Joker'in toplum tarafından görmezden gelinmesi, her ortamda aşağılanması ve dalga geçilmesi onu psikolojik bunalıma itmiş ve bunun neticesinde de sona gelmiştir. Bu noktadan sonra ise artık yaptığı hiçbir şey onu etkilememiş ve kendisini bu hale getirenlerin cezalarını çekmeleri gerektiğine karar vererek, uygulamaya geçmiştir.

türk kızları güzelliklerini nerden alır

Türk kızlarının güzelliklerini annelerinden mi babalarından mı yoksa içtikleri sudan, yedikleri yemekten mi aldıklarının belli olmadığı durumdur. Ancak sosyal medyadaki kızlarımızın instagram filtrelerinden güzelliklerini aldıklarını düşünüyorum. Bu sayede hepsi çok güzel, hepsi çok çekici ve hepsi birbirinin kopyası gibidir. instagramdan filtrelerin kaldırılmasını, ak koyun kara koyun ortaya çıkmasını istiyorum.

suriyeliyim ve gitmek istemiyorum

Ülkemde bulunan suriyelilerin, ülkemi terk etmemek için söyleyegeldikleri ifadedir. Onlar elbette kendileri gitmeyecekler, onları ülkeye kim soktuysa, yine onlar geri gönderecektir. Ben çöl bedevilerine sonsuza kadar bakmak zorunda değilim. Onlar yüzünden ülkenin kaynaklarının boşa harcanmasını da istemiyorum. 40 milyar dolar onlara harcanırken, aynı zamanda afrin ve zeytindalı harekatlarına harcanan paralar hesaba bile katılmamıştır. Bugün ülkeye 100 milyar dolardan fazla zarar vermiş durumdalar. Bunlar derhal gönderilmelidir. Ben ülkemde suriyeli istemiyorum, onların kültürsüzlüklerini görmek istemiyorum. Yemeden içmeden çocuk yapan bu çöl bedevileri bir an önce geldikleri yere gönderilmelidir. Bunun için gerekiyorsa suriye yönetimi ile anlaşılmalıdır.

annenin ilkokul mezunu cahil biri olması

Annenin eğitim düzeyinin ilkokul olduğu durumdur. Bu durum kişinin kendini geliştirmesi önünde o kadar büyük bir engel değildir. Günümüzde çocuk sadece anne veya babanın yönlendirmesinde ya da eğitiminde değildir. Aslında bu önceleri de böyledir. Buna en güzel örnek, Nikola Tesla'dır. Annesi eğitim almamasına rağmen, Tesla üzerinde en fazla etkiye sahip olan kişi olmuştur.