bugün

Karizmatik olurlar.

(bkz: sabri sarıoğlu)

Gulmeyin cok pis doverim...
mantık hatasıdır. 4 nesil önce soyadı aldığı düşünülürse torununun torunu ile bitmesi gerekir.
Zengin olurlar.
tarihi çok eskilere dayanır.
(bkz: osmanoğlu)
eskiden bazı arkadaşlar vardı genelde bulgaristan göçmenlerinde çok olur. ali alioğlu, hasan hasanoğlu, mehmet mehmetoğlu, ahmet ahmetoğlu, naim süleymanoğlu gibi.
Kostas Kaimakoglou.
genellikle dededen yüklü bir miras kalmış insanlardır, çoğu arsa işi müteahhitlik ile uğraşırlar.
bir kavga çıksa bütün sülalesini toplayıp beni dövecek gibi bir his uyandırır insanın içinde.
bazıları gaydir.
şahsıma itici gelen soyadı çeşidine sahip insanoğludur.
Bana çok cool gelen insanlardır. Hele ki şöyle Çetinoğlu veya kanoğlu tarzı soyadları süper. inşaat firması kursun yapıştırsın tırların arkasına valla.
Genelde zengindirler.
genelde selanik taraflarinda yasayan ve mübadele döneminde türkiye den gönderilmis vatandaslarimizin bircogunun soyadi böyle biter.
Birde oğulları ile bitenler var ki onlardan korkacan aga. Tehlikeli adamlardir. Kavga falan cikarsa bütün oğulları toplu girer.
Hacıoğulları
Kasapoğullari
Dulkadirogullari... vs.
arapçada kullanılan ibn ekinin aktarımından kaynaklı soy isimlerdir. 1934 yılında çıkarılan soyadı kanunu öncesinde toplumda genellikle bu şekilde hitaplar kullanıldığı için, kanunla birlikte insanlar bunu resmi boyuta taşımışlar ve aldıkları oğlu ibaresini sülale isimlerinin arkasına yerleştirmişlerdir.
kesinlikle hepsi zengindir. şimdiye kadar hiç şaşmadı.
Hepsi Sıkıntılı tiplerdir.
genelde türk kökenli değillerdir.
Biri de benimdir.
ilkokuldaki arkadaşımının soyadı ''hacıosmanoğlu'' idi. kendisi rize'liydi, durumları nasıl bilmiyorum.
Genelde zengin olup ülkenin kaymağını yerler. Evet.