bugün

entry'ler (36)

sözlüğe bir şeyler öğrenmek için gelen yazar dramı

(bkz: okula git)

erdoğan gibi bir milli şefin ülkesinde yaşamak

"Siz gerçekten Türk'müsünüz?" Öyle bir ülke değil öyle bir dünya yokk.
(bkz: uludağsözlüğü Ak çılar basmış kaçın)

42 numara babet giymiş kız

Bayan ayakkabıları genellikle 36-40 satıldığı için 36'dan küçük, 40'tan büyük numaralı ayakkabı arayıp bulamamaktan yakınan kızlar vardır. Özellikle 42 numaralı ayakkabı arayan kız utanç içinde mağazalara girer. Fakat aradığını bulamaz. Ya internetten tarzı olmayan bir ayakkabı sipariş eder ya da özel yaptırır ki bu daha pahalıya gelmektedir.
Bu yüzden ağlayanları bile gördüm.Allah kolaylık versin.

mini etek

vazgeçilmezdir.

ankara

içinde olunca sıkılılan, uzaklaşınca özlenen, insanları hep hüzünlü, hep mutsuz olan, geçim derdi yüzünden sosyallik adına pek bir şey olmayan,olsa da mutlu etmeyen,gri şehir olarak bilinen tatsız, tuzsuz bi şehir.

güzel yemek yapmakla öğünen erkek

Genellikle "çok güzel yemek yaparım" deyip size makarna, omlet ve menemen sergiler. "Ben de yemek yapıyorum deyince çeşit çeşit yemekler yapıyosun sanmıştım" karşılığını duyunca: "Bir de pilav yapabiliyorum işte." cevabıyla erkeklerin titizlik konusunda ve yemek yapma konusunda kadınlar kadar başarılı olamayacaklarını hiç bir zaman anlayamayan erkektir.

zor beğenen birisi ile alışverişe çıkmak

satış elemanının neler çektiğini anlamaktır. 4saatlik alışverişte sadece bir tane tshirt alıp geri de dönülebilinir, hiç bir şey almadan sinirle de. çoğu zaman o kişi kabine girer girmez satış elemanıyla arkasından konuşulur.

doğru insanı arayan insanlar

aradığı kişinin üzerinde onay işareti arayan, ince eleyip sık dokuyan, dört dörtlük insan olmadığını geç de olsa anlayan ve sonunda yalnız kalan insan tipidir.

yanlış anlaşılmış şarkı sözleri

"ya bu gece gel ya da delirecem"
doğrusu: "ya bu gece gel ya da gelir ecel"
tekerleme gibi şarkı maşallah.

(bkz: http://www.uludagsozluk.c...gece-gel-ya-da-delirecem/)

kızan babayı sarılarak yatıştıran erkek evlat

candır.

sevistikten sonra hemen yatip uyuyan erkek

(bkz: öküz)

kadınlara hoş erkeklere boş gelen şeyler

alışveriş, makyaj, estetik, aşırı duygusallık, ilgi bekleyen kadınlar, ağlamak...

kişiyi mutsuz etmek için söylenecek en ağır sözler

Senden bi bok olmaz.

otobüste telefon ile muhabbet eden kadın

insanları özel hayatıyla rahatsız eden sesli sesli konuşan ve telefonu kapatmak bilmeyen kadındır. Bunun erkek versiyonları da vardır ki kafalarını bir tane yapıştırası gelir insanın. Kimisi de tam kapattı diye sevinirsin kapatıp başka görüşme yapar. otobüsten inene kadar insanlara işkence eden görgüsüz insanlar topluluğudur.

kadına orospu demek için uydurulabilecek bahaneler

Vermediyse orospu, verdiyse yine orospu.

850 liralık işi kabul eden itü mezunu mühendis

Türkiye'nin acınası bir durumudur. Asgarinin altında çalışmayı kabul eden diğer mezunlar da vardır.

akrep burcu sekse düşkün olur diyen bayan

Bu burcun başka hiç bir özelliğini bilmemesinden ötürü yapılan yorumdur. Daha kibarca yorumu da: "Ayy çok tehlikeli burç. Akrep sokar." olur.

sinemada korku filmine girip sevişmek

-film izlicez tamam uslu durucaz bak söz
10dk sonra söz bozulur.

bitmesin diye az az yenilen şeyler

dondurma.

orantisiz zeka

fazlasıyla ince eleyen insanlar vardır nerden ne laf soksam diye çabalar. 40yılda bi güzel laf sokar ve buna orantısız zeka derler. genellikle çok zeki olduğunu zanneder. oysaki fazla twitterda ve facebookta takılmanın yan etkisidir bunlar.yaptığı göndermelerle kafayı yemiştir.