bugün

entry'ler (8)

kitap bastırmak

ücretsiz kitap yayınlıyoruz diye reklam yapanlar sizden illa para istiyorlar arkadaşlar. ilk olarak onlardan uzak durun. gerçekten ücretsiz kitap yayınlayan yayınevlerine kitap kabul ettirmek için ise en az 1 yıl dönüş yapmalarını beklemek gerekiyor. maalesef 1 yıl sonra da yüzde 99 ihtimalle kitabınızın yüzüne bile bakmadan red cevabı veriyorlar. kitap bastırmak isteyenlerin izlemeleri gereken kestirme yol belli oysaki. basamak olarak kullanabilecekleri, gerçekten bu işi çok iyi yapan, hedeflerine ulaşmasını sağlayacak bir yayınevi seçmek. O kadar çok araştırma yaptım ki bu konuda. Onun için rahatlıkla yazabiliyorum, ikinci adam yayınları adlı yayınevi ile çalışırsanız kariyeriniz için çok önemli bir adım atmış olursunuz. kitap bastırmak için bu yayınevi ile çalışan çok sayıda yazar kısa sürede çok iyi yerlere gelebildiler çünkü.

sitelerini buradan inceleyebilirsiniz.

https://ikinciadamyayinlari.com.tr/

kivi

buzdolabına koymamak lazım. oda sıcaklığında bekletilmeli.

unorthodox

new york'un göbeğinde bile cehalet içinde yaşamayı becerebilen bir cemaatin varlığıyla şaşırtan dizi.

lübnan

hıristiyanların kendi içinde 10 küsür mezhepe bölündüğü ülke.

homeland

gerçek hayatta cia'in asla yapmayacağı bazı hataları barındırıyor. örneğin el kaide tutsağı tom'un eşiyle irtibat kurup, eşin hayatta, bize yardımcı ol beraber yakalayalım demesi gibi. güzel dizi ama mükemmel bir dizi değil. çok daha iyileri var.

tedros adhanom ghebreyesus

ne tıp eğitimi var, ne de doğru düzgün ingilizce konuşabiliyor. üstelik kendi ülkesinde şaibeli bir isim olarak biliniyor.

breaking bad

gelmiş geçmiş en iyi dizi olduğuna yönelik iddiaların gerçeklik payı yüksektir.

talat aydemir

iki defa darbeye kalkışıp ikisinde de başarısız olan albay. soğuk bir kış günü harp okulu talebelerini de işin içine katarak darbeye kalkışıyor. darbe girişimi başarısız oluyor fakat ismet inönü tarafından affa uğrayıp emekli ediliyor. aylar sonra, emekli olduğu halde ordudaki ilişkilerini kullanarak bir daha darbe yapmaya kalkışınca idam ediliyor.