bugün

entry'ler (73)

insan ne için yaşar

Malesef daha iyi olmak için.
Bu iyilik kavramı göreceli olduğu için de ne işin yaşadığı da değişir diyebiliriz. Birine göre daha iyi olmak daha huzurlu olmaktır, kavgasız gürültüsüz. Birine göre maddi sıkıntı çekmemektir. Birine göre düzenli bir aile yaşamıdır, birine göre geceleri kılablarda gezmektir.
Herkesin iyisi farklıdır.
Herkes daha iyi olmak ister, onun için yaşar.

ideal eş adayının özellikleri

Seviyor olmanız ideal olması için yeterdir.
Zaten sevdiğiniz için onu alttan alacaksınız, kusurlarını görmezden geleceksiniz.

gintama

Çok güzeldi lan.
Fırsat olmadı bitiremedim 230. Bölüme kadar geldim.
izlerken en çok eğlendiğim yapımlardan biri kendisi.
Bana bir parfe, çikolatalı olsun.

kötü oyunculuk

izlemeye dayanamadığımdır. Çok iyi oyuncular görüyoruz tiyatrolarda, turnelerde sürünüyorlar üç kuruş için. Ama doğuştan şanslı olan güzel kızlar yakışıklı oğlanlar götürüyor işi. Haksızlık olum bu, sinir bozucu.

aşkta dertler katmer katmer

Kuzenim dinlerdi eskiden. O dinlerken duyardım. O şarkı olarak dinlerdi benimse aklıma katmer tatlısı gelirdi ağzım sulanırdı slslskfkd
Aşka mesafem bu kadar işte.

serenay sarıkaya

Bazen ben de beğenmiyorum ağız yapısını, alın yapısını falan. Ama normalde bayıla bayıla izlediğim kadın. Ses tonu, mimikleri çok güzel, samimi, on parmağında on marifet.

ders çalışmamak için yapılan aktiviteler

Youtube'dan ders çalışırken dinlemek için müzik araştırıp sonra kliplerine dalmak ve bir saatin geçmesi, bir aktivitedir.

onur isimli erkeklerin genel özellikleri

Tam mal olurlar demek için girecektim ki oytunkaran yazmış ya la. ilk defa bu adama bu kadar katılıyorum. Mal olurlar bildiğin malak olurlar.

birinden hoşlanınca ne yapıyosunuz

Kafamda ona mükemmel bir karakter oluşturuyorum ve daha çok hoşlanıyorum, daha çok. Sonra o da benden hoşlandı sanıp sevgilisinin olduğunu öğreniyorum.
Klasik aşk hayatım bu, iç karartır dikkat.

kendini yola atma isteği

Ara sıra gelen anlamsız istek.
Kendimi öldürmek istediğimden değil. Değişiklik olsun diye mi yoksa bilinçaltımda ölümü mü arzuluyorum nedir? Kendimi arabaların arasına atmak veya boşluğa bırakmak isterim bazen.

haç takan kızlar

Tv8'de sansürlenirler.
Bir de muhtemelen hristiyan ya da özentidirler.

giden arabadan inip dans etme akımı

ingilizcesi do the shiggy olan akım. Saçma bok püsür, milletin arabam var demesi için üretilen bir akımdır.

harry potter

Heği potağ!
Ben çok geç tanıştım malesef kendisiyle. Yine de mektubumu bekledim, yine de sıradan bir muggle olmadığıma inandım. Belki zaman hogwarts'ta ve burada farklı işliyordur, burada 30 yaşındayken orada 11 oluyoruzdur ha, olamaz mı?
Banane arkadaş, o mektup bir gün gelecek.

kiloluyum deyip diyet yapan bir deri bir kemik kız

Psikolojik sorunları olan kızdır. Yedikleri ve yedikten sonraki tavırları takip edilmelidir. Gizlice kusuyor falan da olabilir. Gündeme gelmiyor çok ama bu ciddi bir problem aslında.

siktir et felsefesi

Benimsemek istediğim ama ucundan kıyısından kaçırdığım felsefedir.

psikolojik sorunları olunca havalı olduğunu sanmak

Ciddi ciddi böyle bir güruh var yalnız. Özellikle liseli ergenler arasında yoğunlaşmış. Lisedeyken benim çevremde de vardı. Birbirlerine tatlı hakaret olarak şizofren derler bunlar.
Sevgilisinden ayrılınca eczaneden prozac almayı ihmal etmezler.
Etrafa soğuk bakıp siyah giyinirler falan ve herkes salaktır abi yeaa!
Doktora gitmezler ama çoğunluğu ya depresyondadır ya da anksiyete bozukluğu falan vardır.
Psikolojik rahatsızlığı olanlar gerçekten rahatsız olanlar bunu havalı sanmaz zaten. Bunun ne kadar boktan bir şey olduğunu bilirler, hatta saklamaya çalışırlar. Biri aksine sürekli söylüyorsa çok da şeapmamak gerek.

sözlük yazarlarının itirafları

Az önce anneyle uyumak başlığına entry girecektim. Sonra birileri görür de üzülür diye giremedim.
Ailesinden birini kaybetmiş herkese sabır dilerim.
Kaybetmek çok acı.

ayda iki kitap okumak

Aslında azdır, haftada bir kitaptan ayda dörde çıkarılmalıdır.
Ben de yapamıyorum ama yapılsa güzel olur. Eskiden gece yarılarına kadar okurdum, şimdi boş işlere ayırdığım vakti artırdım sanırım.

tuğçe kazaz

Başlığı görünce herhalde şamanist falan oldu sandığım ünlü kişi.

bütün hafta kitap okuyup uyumak

Yatıyorum diye ortamdan ayrılıp kitap okuyarak daha kaliteli zaman geçirmektir. Ayrıca uyumadan önce yapılan aktiviteler daha akılda kalıcıdır, okuduğunuz kitapta yazanları belki ömür boyu unutmazsınız.