bugün

başta nete takılmak ile start alıp ardı arkası gelmeyen ve final gecesi sabahlama modu ile biten aktivitelerdir.
Yurtta yaşıyorsanız,ders çalışmaya çalışmanızın 10.dakikasında oda arkadaşlarınızla aranızda şu diyalogların geçmesi muhtemeldir:

-"Lan ben çok acıktım.Beynim sulandı."
-"Cidden yaaa.Hadi kalk bir çabuk çorba yapalım bari."
-"Sanki her gün sushi yiyoruz da bugün bir değişiklik yapalım bari a.."

Yemek yemeyle başlar,muhabbetle devam edip,uykuyla son bulur ders çalışmamak için yapılan aktiviteler.
finale sağlam çalışıp geçerim diyerek vizeleri salmak. vizelerde sıçınca zaten kalıyorum deyip finali salmak.
arkadaşlarla toplanıp içmeye gitmek.
(bkz: sözlükte yazmak)
oda da volta atmak.
entryi girmek.
her türlü sosyal paylaşım sitesinin 7 gün 24 saat kullanıcısı olmak. facebook, formspring, twitter, myspace vs. ne bulsa hesap açmak.
bugün ilk kez deneyimlediğim bir bahane olarak temizlik yapmak. bu güzel ve luzümlü işi, ders çalışmamak bahanesi olarak kullanmak hem işlevsel, hem acayip.
kedinin tuvalet kabının yerini değiştirip sonra da evin içinde oynata oynata yeni yerine alıştırmaya çalışmak, eğitmek... kendimizi eğitemedik bari kedimiz eğitimli olsun... sıçacağı deliği bir kerede bulsun!!
oje sürmek.
Saçı boyamak.
Biraz daha çalışmazsam neye benzeyeceğim merak ediyorum.
(bkz: ajitasyon)
en kanki akadaşları toplayarak birlikte ders çalışılacağına kendini inandırmadır.
(bkz: entry girmek)
tuvalete gitmek . uzun süre çıkmamak .
(bkz: arabayı alıp sahile inmek)
(bkz: uyumak)

hatta anne başınıza gelip "dersin yok mu" dediğinde "anne başım çok ağrıyor biraz uyuyayım izin verde" denerek acitasyon ile güçlendirilir.
yarın çalışırım mantalitesiyle, manitaya takılmak bunlardan biridir.
Uyumak ve başı ağrıyo olarak kalkmak.
Gazete okumak, saçlarını gece gece gereksiz olduğu halde yapmak, makyaj yapmak ve bol bol resim çekmek *
odayı toplamak.
toplama işini abartıp,hep görmezden gelinen makyaj malzemesi karmaşasına bir son vermek için,bir kutu hazırlamak,kutunun dışına -kendini derya baykal zannedip-yaratıcı uygulamalar yapıp,rezil hale getirmek.
internete girmek.
internetten çıkamamak.
internetten çıkıp,tv ye bakmak.
tekrar internete girmek.(a bunu yapmıştı zaten).
sonra entry girmek.(halen internette,bak ya).
uyuklamaya başlamak.
of çok yoruldum diyip,yatağa bakmaya başlamak.
çalışma salonundan çıkıp eve gelmek sonrada sözlüğe girmek.
uyumak, tuvalete gitmek, acıkmak,herhangi bir hastalık belirtisi ya da en iyisi akşama kadar eve gelmemek ve sonunda da uyku vaktinin gelmesi.
ayyy uykum geldi modunda 1 saat dolaştıktan sonra dayanamıyorum deyip yatmak. ha yattıktan sonra hemen uyunur mu o ayrı.
odaya kapanıp ders çalışıomuş gibi yapmak ve o sırada manitayla mesajlaşmak.
güncel Önemli Başlıklar