bugün

entry'ler (134)

mount and blade ii bannerlord

Gel artık gönlümün efendisi.

mount and blade 2 bannerlord

Gelmeden ön siparişle alacağım.

Oyun çıksın bi fanlar daha nice modlar çıkartırlar.

Ülkemizin Gururu Mount & Blade II: Bannerlord'dan gelen yeni notlar şu şekilde;

- Karakter animasyonları son hallerine kavuşmuş değiller

- Tek kişilik oyun modunda kalıcı ölümü kapatmak henüz mümkün değil

- Oyuncular ve yapay zeka için henüz stamina benzeri bir kaynak sistemi bulunmuyor

- Senaryo modu için co-op modunun eklenmesi düşük bir ihtimal

- Oyunun oynanabilir hale gelmesi için henüz kesin bir tarih verilemiyor, herhangi bir tarih vermek için biraz erken olduğu söyleniyor

Bu da demek oluyor ki beklediğimiz gibi 2017in ilk çeyreğinde oyun çıkmayacak gibi

tayyip erdoğan ı sevmeyip ülkesinde yaşamak

Bu ülke 1920'den beri milletindir. Bunu söyleyen 1920'de kalmıştır. O arkadaşlara 2017deki modern Türkiye'den selamlarımı iletiyorum.

tayyip erdoğan ı sevmeyip ülkesinde yaşamak

Tayyip Beyler ülkenin tapusunu üzerine mi yaptılar. Ülke milletindir iktidar ise milletin seçtiği paralı elemanlardır. Sırf ben ona oy vermedim diye çekip gidecek değilim. Ve böyle düşünenlere malesef acıyorum.

2017in ilk çeyreğinde çıkacak denilen oyun. Çıksa da alsak dedirten oyun. Ben yoruldum hayat dedirten oyun.
Çık artık ismail abi bile gemiyi benim seni beklediğim kadar beklemedi.

dizilab

Game of thrones yasağını delmiş izleyicinin kıymetini bilen biricik sitedir kendisi.

osmanlı padişahları cinayetleri sıralı tam liste

3. Ahmet 19 kardeşini öldürüyor oğlu da 1. Ahmet oluyor 3.mehmet olmasın o 4.murad annesini işkenceyle öldürüyor ama 4.murad öldükten sonra 4. Mehmetin saltanatını da görüyor ve nice yanlışlar dolu

çerkeslerin hiç devlet kuramaması

Sind ve metotlar tarihsel devletleri ve atalarıdır. Tarihi abhaz krallığını da unutmamak lazım. Orta cağ da da kabardia ve çerkesya gibi devletleri vardır. Ayrıca 2. Memluk devrinde çerkezler yönetmiştir. Hititlerinfe çerkez olduğu konusunda önemli kanıtlar var. Ayrıca su anda abhazya gibi bağımsız. Adigey, kabardey,karaçay çerkez gibi özerk devletleri var. Ayrıca diğer devletleri de türkiye cumhuriyeti devletidir.

leyla ile mecnun

Türk televizyon tarihinde yapılmış en iyi komedi dizisi.Zaten bunu da imdb deki yeri kanıtlamaktadır.

leyla ile mecnun

Leyla ile mecnun a dizi demek haksızlık olur.Bu başka bir şeydir. Tv eşi benzeri olmayan bir şey. Beni sadece güldürmekle bırakmayıp arabeksi sevdiğin naçizane absürt .....

orhan ölmez

Leyla-aaa çocuk ölecek onun altında orhan abi Allah aşkına
Koruma - Orhan ölmez
Orhan Ölmez- efendim abi

izlemeyenler bilmez ama adını görünce bu LM repliği geldi aklıma.

alarmdan 5 dakika önce uyanmak

Bugün yaşadığım durumdur.

uludağ sözlük yazarlarından dizi tavsiyeleri

Black Sails
Vikings
Game Of Thrones .

çerkeslerin türkleri sevmemesi

Benim etrafımdaki çoğu çerkez milliyetçidir. içlerinde aynı anda hem çerkez milliyetçiliği hemde türk milliyetçiliğini taşırlar. Göğüslerinde rozet tasimalarinda sorun nedir anlamadım. Bu ülkede hiç bir bölücü eyleme karışmamışlardır.

Çerkezler kendinden kat ve kat üstün olan cihan devleti osmanlının bile gücünü kabullendiği carlık rusyasina 150 yıl dayanmıştır.Osmanlı rus çerkez savaşında cerkeslere destek vermediği için pişman olmuştur. Nitekim savaştan sonra ruslar doğuda erzurum batıda yesilkoye kadar ilerlemislerdir. Yukarıdaki arkadaş türkler ne yaptı demiş asıl çerkezler ne yaptı. Çerkez düşmanı olan biri bursa karacabey e gelip herhangi birine Gavur dere hikayesi nedir diye sorsun bakalim çerkezlerin türk düşmanı mi değil mi olduklarını öğrensinler. Ya da meclisin henüz batıda askeri gücü yokken yunanın kimin durdurduğunu hatırlasınlar.

Çerkezlerin büyük çoğunluğu çerkez olmaktan mutlu ve ırkını içerdiği adetler,gelenekler dolaysıyla birazcık daha üstün tutuyor.Ama bu ırkçılık,türkü sevmeme gibi algılanmasın.Örnek verecek olursam benim büyüdüğüm köyün üçte biri çerkez,üçte biri laz, üçte biri de yörüktür.Hepsi kendini diğerinden az da olsa üstün tutar.Çünkü 3 ırkın da diğerlerinde olmayan adetleri vardır.Mesela yörükte akrabalık ön plandadır.Çerkez de büyüğe saygı ön plandadır.Lazlarda ise kadına saygı ön plandadır.Yani köyümde 3 farklı kültür var.Hepsinin düğünü ayrı güzellikte oluyor.Hepsi kendi ırkını üstün tutuyor çünkü büyüdüğü, bildiği, en önemlisi damarlarında akan asil kan taşır hepsi.Ve köyde dostça da geçinmektedirler.Sevmeme olayına gelirsek bu sevmeme kendilerine Türkçülüğü zorla dayatanlaradır.Ethem Bey gibi bir kahramanını kötüleyip hain ilan edenlere karşıdır.Bu millet 150 yıl rus askeri gücüne dayanmış en sonunda da onurlu bir şekilde yenik düşmüştür.Niçin savaşmışlardır.Onurları ve soyları için.Belki onuru için savaşmasa dinini ırkını satsalardı şu anda kendilerine ait bir devletleri olacaktı.Nitekim Rus çerkez savası başlamadan önce 2 milyona yakın bir çerkez nüfusu vardı.Lütfen bunun gibi beyannatlara inanmayın.Bir savaş çıksa cepheye ilk atılacaklar çerkezlerdir.Kurtuluş savaşında olduğu gibi.Çünkü burası çerkezlerin baba vatanı son vatanıdır.

apşiş

Onun biraz daha uzatılmış şekli.

mehmet çelebi

Türlü entrikayla ve iç savaşla geçmiş ve Osmanlıyı 2 bölünmekten kurtarmış yüce zat.En son abisine başkaldırmasaydı Osmanlı Edirne sultanlığı ve Bursa Sultanlığı olarak 2ye ayrılacaktı.