bugün

Genelkurmay Başkanlığı, Mustafa Kemal Atatürk;ün boyunun kısa olduğu yönündeki iddialara özlük belgeleri yayınlayarak yanıt verdi. batatürkün boyunun 1.74cm olduğu açıklandı.
haber7.com adlı haber sitesinin 18 şubat 2013 tarihli haberlerine konu olmuş meseledir...

haberin ayrıntıları şöyledir;

--spoiler--
haber başlığı:Genelkurmay Başkanlığı, Mustafa Kemal Atatürk'ün boyunun kısa olduğu yönündeki iddialara özlük belgeleri yayınlayarak yanıt verdi.

Belgelere göre Atatürk'ün boyu bilinenin aksine 1.68 değil, 1.74.

Genelkurmay Başkanlığı, Mustafa Kemal Atatürk için özel bir internet sitesi hazırladı.

Sitede hayatına ilişkin bilgiler ve fotoğraflarının yanı sıra yazdığı eserler, mülakatları ve makaleleri de yer aldı.

Söz konusu sitede, Mustafa Kemal'in özlük bilgilerine de yer verildi.

Buna göre; Atatürk'ün boyu 1.74, kilosu ise 74-76 arasındaydı.

Belgelere göre Atatürk, 42 numaralı ayakkabı giyiyordu.
--spoiler--
kaynak;
http://www.haber7.com/nel...ataturkun-boyunu-acikladi
1.74'müş. bir müzede kıyafetlerini görmüştüm. demekki müze yetkililerine atatürk diye yedi cücelerin kıyafetlerini kakalamışlar.
önemli olan boyu değil işlevi sözünü doğrular.

ayrıca bir atasözü der ki; devede de boy var ama bir eşeğin ardından gider. yani boy olup akıl olmayınca ne işe yarar o boy?
asıl boy değil soy önemlidir.
Kimseyi ilgilendirmeyen'dir. Önemli olan karakter ve adamlıktır onlarda ulu önderde haddinden fazla vardır.
soy önemlidir. evet, soy.
bugün de atatürk'ü dahi ilan ettik çok şükür.
bu elbiseleri giyen kişi 1.74 ise ben de lebron james'im. (alıntı: isteataturk.com)

görsel
1.65 ile başlayıp 1.72'yi bulan boy.

Mübarek, hisse senedi gibi sürekli artıyor.
vatan hainlerini ipe dizmek için yeterli bir boydur.

adamın boyunu napayım, piçleri ipe geçirdikten sonra...
skinin boyu dert edilmesi gereken merak konusu, iyi skmis çünkü.
Boyu uzun olanın dalgası da uzun olur diye bunlar da tuzlukla peşinden koşuyor. Ne uzun takıntılı tipler var dimi?
En son, tsk 1.74 olarak açıklamış.

Var mı artıran?
(bkz: annesine küfrettirmeye meraklı yazarlar)

ka sensin, mal da sana girsin diye bir çin atasözü var konuyla alakasız ama yine de bununla bir giriş yapmak istedim.
çıkıyorum şimdi de.
zamanında atatürk iyi koymuş demek ki.hala inliyolar.

görsel
(bkz: kızıl oğuzlar)
(bkz: Peçenekler)
(bkz: yörükler)
görsel
recep tayyip erdoğan'ın yarısı kadardır.
boyundan da ziyade fikirlerinin önemli olması daha önemli bir hadisedir.
Kemalistlerin kabullenemedikleri durum . Tanrısal özellik yükledikleri Atatürk'ün en az 1.95 olması gerekirdi.Değil mi ama ? Neyse ki bu ve bunun gibi ufak tefek şeyler kemalistlere Atatürk'ün de insan olduğunu hatırlatıyor*
işleviyle sikertmiştir kendisi düşmanları. bazıların ise boy var ama işlev sıfır.
Reis yine boy atmış. *
Çomarların zekasının yetmediği durumlar.
önemli olan boy değil işlevdir cancağızım..
Mustafa Kemal demeyi benceremeyen mallara dert olmuştur. Hatırlatmakta fayda var devir döndü artık o kadar kolay değil Atatürke laf atmanız. Kanal 7 de bile gençliğe hitabe okunuyor. Reisiniz anladı Atatürk'ün değerini siz anlamadınız.