bugün

entry'ler (56)

masa takvimi

31 aralıkta dünyanın sonunun geleceğini söyleyen takvimim.

ikinci pendik 1461 trabzon

üçüncü pendik vakası da olabilecek takım.

galatasaray ın 1461 ikinci golu atacak olması

daha muhtemel bir şey için dolu bkz; (bkz: ikinci pendik 1461 trabzon)

sevişirken tecavüze uğruyor gibi davranan sevgili

kızsa muhtemelen tecrübesiz erkekse komik olan insan.

ikinci pendik 1461 trabzon

galatasaray'ın bu akşam yaşadığı hezmietten sonra 1461 trabzon takımının alacağı lakaptır.

karşılıklı aşkın göreceli olması

karşılıklı aşk var mıdır sorusunun cevabıdır. çünkü hiç sevilmemiş insancıklar için karşılıklı aşk diye bir şey yoktur. o dünyada yoktur. böyle tespitler yaptırıp liseliye bağlatır belirli bir yaştan sonra bu olay.

hoşlanılan kızın kankası olmaya katlanmak

bir tek dileğim var mutlu ol yeter sahnelerinin bol bol yaşanacağı malca bir durum. bir eleman bunu yapıyorsa ya gerçekten aşık olmuştur, ya da ona azıcık ilgi gösteren bir kız karşısında quazimodo etkisini yaşamaktadır ki yazıktır. aslan gibi adamsınız lan, ezdirmeyin kendinizi!

ortak arkadaş kızın arkadaşını ayarlamaması

(bkz: arkadaş arkadaşın pezevengidir)

21 aralık 2012 de bir çağ değişecek diyenler

Kıyamet kopmayacağını bildikleri halde, bu tip saçmalıklardan bir çeşit rant yahut zihinsel haz sağlıyor oldukları için kıvıranlardır.

(bkz: binlerce dansöz var)

ortak arkadaş kızın arkadaşını ayarlamaması

ortak arkadaş kızın, er kişinin yaptığı "şu kızla aramızı yap" teklifinin sonucunda o şahsı kişiye ayarlamaya yanaşmaması yahut da ayarlamak konusunda isteksiz davranması olarak da düşünülebilecek durum. bu ya arkadaşınız olan kızın sizi çirkin bulduğunu yahut kültürsüz, sıkıcı vb bulduğunun yahut da güvenilmez bulduğunun kanıtı olabilir. Düşük bir ihtimal karşıdaki kızda da bi yamukluk olduğunu düşünüyordur. Fakat dediğimiz gibi, bu çok çok düşük bir ihtimaldir.

yalnız öleceğini bilmek

artık sevilmekten yahut sevmekten umudunu kesmiş insancağızın çirkin gerçekleri kabullenmesi. yalnızlıktan başka bir çözümü olmadığını bile bile her gün bu gerçeğe karşı çıkmaya çalışarak yaşamak fakat bu umutların yalnızca işkence olması.

korkulan şeylerin başa gelmesi

"bir şeyi eli kere söylersen olur." diyen atamızı haklı çıkartan durumlardır. yine bir atamızın kendisinden bahsettiği bahtsız bedevi de çölün ortasında takıntı halini getirdiği kutup ayısı hakkında ileri geri düşününce başına gelmeyen kalmamıştır.

tabii bir "var mısın yok musun metin" olmak yersizdir amma ve lakin saçma saçma düşünmeyinizdir. yine kreatif bir atamızın tamladığı "şom ağız" ın tamlananı olmayınızdır.

35 yaşında yalnız yaşayan kadın

mahalle baskısının tüm bedeninde hissedecek olan kadın olmasının yanısıra 35 yaşında yalnız yaşayan erkek için geçerli olan psikolojiyi ruhunda taşıyacağı da aşikar olan kişilik. belirli gün ve haftalarda ellerinde şokella kaşıklarıyla çikolata yedikleri pek sık olur bu şahısların.

35 yaşında yalnız yaşayan erkek

bir kaybeden olma ihtimali çok yüksek olan kimsecik. yaşıtlarının mutlu aile tablolarını gördükçe kendince serbset yaşadığı hayatın içine tükürecek ve pişman olacaktır.

bu durumun iki türlü sebebi olabilir. birinci sebep, tercihtir ki bu tip yalnız sahte bir mutluluk içinde olacaktır ama elbet bir vakit içindeki boşluk alarm verecektir. ikinci sebep ise, beceriksizlik, korkaklık, güvensizliktir. böyle adam ise çoktan bitip tükenmiştir, sahte mutlulukları da yaşayamaz. çünkü en nefret ettiği kişiyle, kendisiyle bir başına bırakılmıştır. bir mahkum hayatı yaşar, yaşamaya çalışır yahut öleceği vakte kadar nefes alır.

kendini bırakıp gitmeyi istemek

yaşama karşı platonik aşk duyan ve nefret ettiği kendisini öldürdükten sonra yaşama kaldığı yerden devam etmek isteyen bireyin tahayyülü.

can yücel bir yazısında çok güzel belirtmiş;

(..)
Hayatından memnun olan yok.
Kiminle konuşsam aynı şey...
Herşeyi, herkesi bırakıp gitme isteği.

Öyle "yanına almak istediği üç şey" falan yok.
Bir kendisi.
Bu yeter zaten.
Herşeyi, herkesi götürdün demektir.
Keşke kendini bırakıp gidebilse insan.
Ama olmuyor.
(...)

ve yine can baba söylemiş, bakalım ne söylemiş;

başka türlü bir şey benim istediğim
ne ağaca benzer, ne de buluta
burası gibi değil gideceğim memleket
denizi ayrı deniz,
havası ayrı hava..

bir başka yolculuk dalından düşmek yere
yaşadığından uzun

bir tatlı yolculuk dalından inmek yere
ağacın yüksekliğince
dalın yüksekliğince rüzgarda
ve bir yeni ömür
vardığın çimen yeşilliğince

nerde gördüklerim
nerde o beklediğim
rengi başka
tadı başka..

her yazarın başlık açmasına izin vermek

bir aysun kayacı hezeyanı olduğu düşünülen.

(bkz: dagdaki cobanin entrysiyle benim entrym bir mi) *

pit10

rapte mizah ve taşlamayı ustaca cümlelerle ve uyumla dile getiren başarılı rapçi. siyasi konulara değinmekten de çekinmiyor. *

beni buradan çıkarın

rap dinlemeyen bendenize rap dinletmeyi başaran şarkı. şarkı baştan aşağı taşlama dolu ve mizah unsuru gerçekten zekice kullanılmış. pit10'u tebrik etmek lazım.

"ben de dağıtsam kömür ve pirinci
olurum herhalde piyasada birinci"

how i met your mother

5. sezon harika başlamıştır ve olmamaları ne kadar özlem yaratıyor bir kez daha fark ettirmiştir. ısrarla izlenesidir. (bkz: awesome)

tara reid in yare para verip kişiye saldırması

tara reid'in yıldırım aşkına tutulması akabinde kişinin kız arkadaşına 2,5 milyon avro civarı mangır bayılıp, ardından kişinin yamacında ayılıp bayılma çabasına verilen addır. kişi yüz vermez, tek sevdicek vardır satmış olsa da o başka. bak işte görüyor musun kız milletini, 2,5 milyonu görünce nasıl da satıverdi!!