bugün

entry'ler (79)

analitik zeka

sosyal çevrenizde sıkıntı yaratacak zeka biçimidir. çünkü çoğu insanın göremediği ayrıntıları yakalar ve çıkarımlar yaparsınız. olaya ya da kişiye bakış açınız değişir. kimsenin bunu görememesine deli olursunuz. ama yapamıyorlardır. insan ilişkilerinizi hep bu durum baltalar. iyi bir güzin abla olursunuz çünkü karşı tarafın size anlattığı olayı objektif veya çok yönlü bir şekilde yorumlarsınız. ama ilişki kurmakta zorlanırsınız çünkü kişinin vurgularından, konuşurken belki de farkında olmadan altını çizdiği cümlelerinden ve hareketlerinden yaptığınız analizler sizi ondan uzaklaştırır. öngörüleriniz kuvvetlidir. ihtimalleri sezdiğinizde soğursunuz çünkü önceki tecrübelerinizden bilirsiniz ki o ihtimaller ne yazıkki çok büyük olasılıkla doğrudur. şimdilik işin sosyal tarafını deneyimledim. iş hayatından umudum var.

22 temmuz 2004 hızlı tren faciası

9 yıl geçmiştir üzerinden. Vefat edenlerin aileleri hariç unutulmuştur. Boşuna dememişler: ateş düştüğü yeri yakar. Belki de unutturulmuştur. Dilerim ki gezi parkı olaylarıyla yaşananları unutmamaya yemin etmiş bireyler geçmişlerini de hatırlamaya çabalarlar. Pamukova tren kazası önemlidir. Çünkü AKP hükümetinin ilk büyük katliamıdır. Belki de ilk basın yasağıdır. ilk kez üstünü kapattığı olaydır. Hukuki süreci merak ediyorsanı; 1 buçuk sene önce zaman aşımına uğramıştır. Zamanın ulaştırma bakanı Binali Yıldırım hala ulaştırma bakanıdır. 41 kişinin katili aramızdadır.

sözlükteki sabancı üniversiteliler

(bkz: sahi geveze)

22 temmuz 2004 hızlı tren faciası

7 sene geçmiştir üstünden. hatta şuan tam 7 sene. hatırlanmamıştır, hiç bir haberde de geçmemiştir. oysa hayatını kaybeden 41 kişinin aileleri içlerinde hissetmişlerdir bu acıyı tekrar.
22 Temmuz 2004 19:43

ygs 2011

(bkz: aspirin değil filler)

duyulduğunda eski sevgiliyi hatırlatan parçalar

şebnem ferah - okyanus.

sonunda hassiktir denilen filmler

(bkz: gönül yarası)

ezgi sancak

bir de bu versiyonu vardır ki aman aman.
http://www.facebook.com/#...06442056069818&ref=mf

gece yatmıyorsun gündüz kalkmıyorsun

(bkz: gece yatmak sabah kalkmak bilmemek)

zil sesi yapılabilecek şarkılar

pierces - secret
girişi çok güzel tavsiye ederim.

teknosa personeli

her zaman kendi aralarında muhabbet etme ve müşterilerle ilgilenmeme yetisine sahip personeldir.

teknosa personeli

en ilgisiz personeldir. ya kasada 5 kişi dururlar etrafla ilgilenmezler ya da kasada kimse yoktur. teknosada beklemeye mahkümsunuz.

31 mayıs 2010 bob dylan istanbul konseri

bugündür evet. hatta şuandır. bilet bulamayıp gidememek çok üzücüdür.
ama ben en çok başka şehirlerden bu konser için gelenlere üzüldüm. istanbulun eğlenceli hayatıyla değil bayrak yakan canı yanmış insanlarıyla karşılaştılar. sen senelerce bu konseri bekle, o gün gelsin, onda da her yerde eylem olsun..

31 mayıs 2010 bob dylan istanbul konseri

hala deli gibi bilet aradığım konser. ya biletixin sitesinde o tükendi yazısı nasıl koyuyor insana biliyor musunuz ?

hicbiseyebosunaiclenmeyenadam

biri bu çocuğu durdursun.

twitter ın incisözlük tarafından hacklenmesi

hadi sana bana koymaz da, ünlüler o kadar followerı kaybetmeye nasıl dayanacak onu bilmiyorum.

çocukken aşık olunan ünlüler

(bkz: ricky martin)

alternatif cumhurbaşkanı adayları

(bkz: ismail yk)

ne isteniyor biz çirkinlerden

(bkz: bayan yazarlar durumdan rahatsız)

dizi karakterlerini gerçek zannetmek

kötü karakteri sokakta görünce dövmek.