bugün

yürümeyen bir ilişki sonunda üretilen çeşitli sebeplerdir.
sadakatsizlik yeterli bir sebeptir kanımca.
sevgili sifatini hak etmemesi.
(bkz: sözlük)
(bkz: ömrümü yedin be sözlük) *
aşkın bitmesi..
sevgiliniz olan yaratıktan sogumaya basladıysanız asla gercekten sevmemissinizdir bu düsünceyi kendi içinizde sindirmeniz gerekmektedir.
bu sebeplerin en saçmasi "eski tadi kalmadi" olsa gerek.Sakiz mi lan bu?!

Başladin mi sonuna kadar sevecek insan bulmak zor bu devirde.

(bkz: gercek ask)
sevgilinizin arkadaşınıza aşık olması.
(bkz: ah ulan be sozluk)
ölüm .
(bkz: bitmeyen aşklar)
ayrı dünyaların insanı olduğunuzun farkına varmak...*
öpüşmeyi bilmemesi.
başka sevgili bulmayı kolaylaştıran nedenlerdir.
(bkz: sevgilinin yanında osurmak)
dogum gününüzü unutması.
yaşamı ve yaşam alanını birlikte paylaşamamak.. ( sadakat saygı ve emek sarfetmenin vermiş olduğu mutluluktan haberinin olmaması fazlasıyla yeterli bir sebep)
(bkz: sebepsiz sebepler)
(bkz: sürekli cinsellikten bahsetmek)*
bir kaç yıl önceydi. hoşlandığım bir kız vardı. iyi güzel bir kaç hafta geçti. derken bi gün bi cafedeyiz*. bir şey söyledi. yanılmıyorsam osmanlı tarihi hakkında, yada arnavutluk hakkında*. ben de onun iddia etmediği gibi olduğunu söyledim. yok öyle oldu olmadı oldu olmadı derken bana sen her şeyi bildiğini zannediyorsun tarzında bir şeyler daha söyledi. üslubu değişti.* bir dakika içinde resmen kavga ediyorduk. ikinci dakikada garson yanımıza gelip lütfen biraz daha sessiz olurmusunuz dedi. 5 dakikanın sonuda;

- bir daha beni arama...
- rüyanda görürsün...aradığımı ancak.

şimdi hesapladım üzerinden 2 yıl 2 ay geçmiş. ne ben onu aradım ne o beni. ama hala tam anlamış değilim. şimdi ben balkan savaşı yüzünden mi ayrıldım?... ***
seviyeli giden ilişkinin seviyesinin düşmesi yada sevgililerin arasında elektriklerin herhangi bir sebepten dolayı kesilmesi.
(bkz: öss)
kimi zaman bir bira...
ağzınızdan havaya doğru atıp yarım vole vurduğunuz sakızın sevgilinin saçına yapışması
cinsel uyumsuzluk
dünyanın gerçeğini değiştiremeyeceğini anlamanız.
umduğum dağlara karlar mı yağdı
içinde bu kadar öfke mi vardı
ben demiştim demeyi
ezberledim gitmeyi
insan sevdiğine böyle yapar mı **
ilk ve tek şey yalan.