entry'ler (383)

ben bu yazıyı kızlara yazdım

kızlarda da erkeklerdede bu yazıyı haklı çıkaracak sebebler ve görüntüler var ne yazık ki.. ama bence bir insan cinsiyeti ne olursa olsun önce insan olmalı içinde kıskançlık,haset olan ve güler yüzlülükle size psikolojik çöküntüye uğratan kısacası kendinizi iyi hissettiğiniz bir günde size alttan alttan kötülük aşılayan insanlardan acımadan vazgeçin..

her ülkücüyü mhp li sanan tip

ülkücülük, vatanın menfaatini herşeyin üzerinde tutmaktır. vatanı sevmekte ahlaktan gelir. ülkücüleri faşist olarak tanımlayan arkadaşlara sorum? bundan kaç sene önce güngörende sivillerin olduğu caddeyi yakanlarda hümanistlerdi dimi?

orta doğu teknik üniversitesi

akp yi okuldan sopayla kovup bdp yi börekler açarak bekleyen öğrencilerin okuduğu eğitim kurumu(!)

insanın canını en çok yakan şey

bir anne veya babanın evladını kaybetmesidir.

izmir halkı gericilere geçit vermedi

Haberde görülen cemaat üyelerinin gerici olarak nitelendirilmesi bize ileri gitmenin de ne demek olduğunu açıklanmasını gerektirir. kimse kimseyi din konusunda zorlayamaz bu konuda oradaki halka katılırım fakat insanlar özgürdür cüppe giymekte bir seçimdir, dövme yaptırmakta..biz hala bu durumu aşamamış ve hala birbirimize tahammül edemeyen bir toplum olarak bu görüntüler daha çok yaşanacaktır.. ayrıca broşürde yazan namaz konusu inanan bir müslümana yabancı gelmeyecek ve rahatsız etmeyecek bir hakikattir.

çocukluğunda toblerone yerine cino yiyen fakir

küçükken en sevdiğim çukulataydı. içinde portakal gibi bir tad çok seviyordum annem bakkala gönderdiğinde 5 6 tane dolduruyodum poşete. * cino yiyen çocuk ta da sosyal statü sıfatına girmiş ya pes. *

kocası ölünce karnındaki çocuğu aldıran kadın

--spoiler--
babasız bir evlat dünyaya getirmek istemeyen kadındır. çocuğun ileri ki yaşlarında üzülmemesi için mantıklı olabilcek bir eylem.
--spoiler--

babasız çoçuk dünyaya getirenlerin, babasız büyüyenlerin suçu nedir? hiçbir şey bir canlının yaşam hakkının elinden alınmasından daha üzücü olamaz.

kocası ölünce karnındaki çocuğu aldıran kadın

bu olay aslında yaşanmadan bilinmez, yorumlamak ne kadar doğru olur bilemem fakat bebeğin alınması bence doğru değil sonuçta bu adam onun eşi ve çocuğu eşinden kalıcak emanet olucaktı, ama burada bir emanete hıyanet durumu olmuş. sonuçta allahın yaşamak için hak verdiği canı sen nasıl aldırabiliyorsun? aldırmaması gerkirdi çocuğu zira hem eşini hemde bebeğini kaybetmiş şimdi.. hep diyorum nefes aldığın kadar varsın toprağın altına girdiğinde sevdiğin başkasına arkadaşların hayata koşuyor ne acı dimi aslında böyle yalan bir dünya işte..

mutsuz çocukluk

biz hayatımızada en büyük hayatı yaptığımız herşeyi yaradana bağlıyarak yapıyoruz.

neden allahım bu olmuyor? neden allahım şu olmuyor?
ben bunu mu hakediyorum? bakın peygamber efendimiz s.a.v hayatına ne zorluklarla geçmiş bir kere bile isyan etmemiş, çünkü bilirmişki allah sevdiklerini sınar, dener, bakalım ne yapacak? diye...

hangimizi hayatı 4/4 lük biri çıksın söylesin benimki 4/4 lük diye, hayır! herkes birşeyle elbet sınanıyor bu dünyada önemli olan bunu anlamak ve sabretmek sabır cennetin anahtarı değil midir? allah duyar herşeyi sana katında hazineler saçar sen bilemezsin ancak gözlerini kapayıp ebedi dünyada görürsün görürsünde keşke daha acı çekseymişim fani dünyamda dersin bu yüzden pes etmek olmaz.

hz muhammed deveye binermiş biz de mi binelim

deveye binmeden önce peygamber efendimiz s.a.v den almamız gereken çok daha önemli özellikler var, mesela güzel ahlak.. sonra deveye de binersin orası kolay...

kavga ederken ağzında sigara olan insan

bu ne böyle allah aşkına.. dalgamı geçiyorlar?

milletvekilliği öyle kolay bir iş midir?

ama adamlar haklı yol geçen hanına dönen bir hükümette.. 'bdp' lilerin milletvekili olduğu bir hükümette, inci sözlüğün olmasının hiçbir günahı yok.

dursun ali erzincanlı

özellikle 'adın geçer'şiirini peygamber efendimiz s.a.v için yazmış olduğu ve de insanı çok etkileyen bir şiir. çok sevdiğim bir üstatdır.

aldatılan kadının aldatma hakkı

kısasa kısas demek.. eğerki kadın aldatıldığında aynı ayıpı karşındakine yapıyorsa özünde bunu yapandan hiç bir farkı olmayan bir insan olduğunu ispatlar...

böyle bir hak kimsede yoktur, hem bir kere aldatınca ne oluyor? zaten adam seni aldatmış seni saysaydı bu adam zaten sana bunu yapmazdı.. bu yüzden kendini onun gibi küçültmeye gerek yok.

11833

bence çok güzel bir reklam ben gülüyorum hep çıkınca hele gömleği harika. *

bu ülke senin değil mi

bu konuyu açmadan önce düşündüm, fakat doğru bir karar verdiğime inanıyorum. konu biziz, konu sen, konu bir başkası ama bu toprakta yaşıyan bu ülkenin insanı...

son günlerde başlıklara baktığımda bir başbakan nefretliği.. kızına yapılan hakaretler ben hiçbir partiyi tutmuyorum tamamıyle tarafsız yazıyorum bu insan senin ülkenin başbakanı değil mi? dikdatörlükle mi geldi buralara? hayır. senin ülken getirdi onu buraya o zaman hakaret etmeye hakkın yok. eleştirmeye hakkın olabilir ama hakarete yok ozaman onu buraya getiren halkı eleştir.. akp li filan değilim sadece bunlar gözlemlediklerim kemal kılıçdaroğlu içinde bunlar olsaydı o zamanda yazardım.

iktidar olmuş bir başbakan demekki halk onu seçmiş o yönetiyor bir başkası seçilseydi eğer bir başkası gelecekti. akpli olan şakirt oluyor, chp li olan laik kemalist. kim belirledi bu kanunları? kime göre neye göre? biz zaten içimizde çoktan ayrılmışız bile yanyana yürümemiz gerekirken karşı karşıya gelmişiz bile.. kısadan hisse sevmesende o senin başbakanın. varmı bu ülkeyi terk etmeye gücün ? varsa et o zaman.. ama susmasını azıcık saygılı olmasını bil bence.. ben yakıştıramıyorum siz yakıştırıyorsanız buyrun devam edin.

atatürkçüyüm erdoğan a şarkı söylemem

başbakan erdoğanında çok umrundaydı.

bir sanatçı nasıl oluyorda toplam içi bölünmeye destek veriyor. her akpli atatürk'ü sevmiyormu? bir kısım iftiradır bu. candan erçetine bir önerim erdoğandan önce savaronaya yada hükümetteki pkklılara yabsın nazını sözde atatürkçülük herkesde var çok gördük bunları..

çoğu türk kadının aldatılmayı hakediyor olması

polemik oluşturmak için açılmış bir başlık olduğu yüz metre öteden anlaşılıyor.. gelelim konuya, bu haksızca bir idaadır, madem erkek aradığını eşinde bulamıyor, adam gibi konuşur. kadın kendine çeki düzen verir, he olmadı tutsun temizlikçi karısıda kaşına gözünü boyamaya vakit bulsun topladığı gene kocasının arkası..

türk kadınının bakımsız olduğundan bahsedilmiş. acaba hangi topraklarda yaşıyor? benim hergün sokakta gördüğüm makyajı yerinde, bakımlı kadınlar venezuella topraklarındanmı buraya geldi? türbanlılarımız bile artık kendine bakıyor. yok böyle bir dünya..

aldatmak çok ayrı bir konu ona bakarsanız her türk kadını hayalinde elinde gül, keman çalan romantik erkek ister. bunu yapamayan erkeklerde var o zaman kadında gidip kemancıylamı aldatsın kocasını bu nasıl mantık? bu doğru değildir. evliliğinde aradığını bulamayan gider, boşanır. hiçbir neden nikahlı eşini heleki çoçuğunun annesini aldatmaya haklı çıkaran neden değildir. *

tekstilde çalışan kadınların genelde kaşar olması

'siz nasıl bir insansınız? ' demek isterdimde karşımda bunu muattab alacak insan göremiyorum. o tekstilde çalışan kadınlar analarına, babalarına bakıyorlar ekmeklerini taştan çıkarıyorlar. nasıl bir terbiyeki 'kaşar' diye tabir edilen daha anlam olarak ne denmeye çalışıldığı anlaşılmayan çirkin bir tabir bu kadınlara yakıştırılıyor. yazık gerçekten yazık.

hayatı ıskalayıp kariyer yapmış kadın

evlenip çoçuk sahibi olmak gerçekten çok zor..

ama meslek sahibi olup kariyer yabmak kolay canım herkes yapar. (zihniyete bak)

o yüzden yurdun dört bir kesiminde kadın şiddet görüp maddi olanaksızlıktan boşanamıyor dimi? biz bu tür zihniyetler olduğu sürece çok ağlayan kadın görürüz bu memlekette.. okumak gelecektir, ışıktır. dışarıda kız çoçukları okumak için derenin içinden geçip okula gidiyor.. insanlar eğitim için servetini bağışlıyor.. ''haydi kızlar okula diyor'' neden?
yirmisinde eline havlu kenarı verip kocaya verilmesin kendi ayakları üzerinde dursun diye..

bütün gün çamaşır yıka, bulaşık yıka, çocuk bak ne güzel hayat dimi? akşamada kocanı bekle kaprisini nazını dök. yapıcak başka bir amacı yokki..

aklı olan her kız çoçcuğu okusun, kariyerini yapsın sonra evlilik daha kolay zaten vasıfsız ev kızı olmasınlar. çıtalarını yüksek tutsunlar tutsunlarkı ezilmesinler erkeğe karşı. yarın birgün kocaları başka kadına onu tercih ettiğinde yada şiddet uyguladığında çaresizlikten dayanmak zorunda kalmasınlar o adamlara...

turan dursunun yalanları

--spoiler--
ulan sizin zaten bu konulara karışmaya kalibreniz yetmez.
abi evlerinden ve nur cemaati şarlatanlarından duyduğunuz birkaç kıçı kırık saçmalıkla din istismarı yapmaktan başka ne yeteneğiniz var?
--spoiler--

bizim yaradana saygımız var. işin özü ki.. müslümana münakaşa yakışmaz..

sen birgün toprak olucaksın, bundan kacış yok. istediğin kadar inkar et ! bu gerçekle yüzleşiceksin. sen gidersin bu dünyadan ama inanç hep kalır. inanalara birşey olmaz olan sana olur.. ilk başta etrafına bakıp görüceksin,anlıcaksın neden geldiğini? sen başıboş bir varlık değilsin allahta bunu idrak edicek yürek versin..