bugün

entry'ler (39)

kediler yazar olsa açacağı başlıklar

(bkz: geceye bir ciğer bırak)

ilkokul anıları

Düşüyordum sürekli. En şiddetlisi de buzda kaymaya çalışıp sırt üstü çakılmamdı. Kendimi iki saniye öncesine kadar olimpiyat madalyası almış buz patencisi zannediyordum. Düştüm işte, nerdeyse nefes alamıyorum; dolayısıyla konuşamıyorum. A benim beyinsiz arkadaşlarım da gelmiş yüzüme bakıyorlar. iyi misin diye bağırıyorlar. iyi ne kelime zevkten dört köşeyim saçmalamayın. Bir ara sakinleştiler. Böyle Yaklaşık 10 dakika bakıştık. Yüzlerindeki tüm benlerin ve siyah noktaların yerini ezberledim. En son nefesim yettiğince 'öğretmen' dedim de birisinin aklına öğretmen çağırmak geldi. Kendisi şuan oxford'da okuyor.

3 kelime ile babayı anlatmak

Getirsene.
Bulsana.
Baksana.

whatsappta resme bakayım derken yanlışlıkla aramak

Whatsappa resim de konulabilir. iyice manyadınız.

tarkan

Çocukluğu hatırlatır. Babaanne dantelleriyle donatılmış nostaljik bir evde, yemek kokuları eşliğinde sevdicekle evcilik oynarken, radyodan açılan Tarkan'ın bu romantik tabloyu tamamlamakta büyük bir payı olmuştur.

audioslave

'Be yourself' şarkısıyla keşfettiğim ve yakasını bırakmadığım ender gruplardandır.

aile baskısıyla başörtü takan kız

Aile kaş yapacağım derken göz çıkarttığının farkında değildir. Baskıya gelemeyen kızın başka yerleri açılıyor bir süre sonra. Üstü minare altı kerhane görünümünde geziyorlar. Yapmayın.

yalnızlık

Yalnızlık, diğer hiçbir duygunun gözünün yaşına bakmaz. En ağırıdır. Nasıl da güzel koyuyor piç.

kız kıza konuşulan mevzular

Yakışıklısından bir erkek ve gıcığından bir kız olması yeterlidir. Bu konular saatlerce dizginleri ele alabilir.

yazarların şu an özlemini duydukları şey

Bütün gün boş boş, özgürce takılmak. Şu sıralar bir film izlemek için zaman bulamıyorum.

ayak kokusunu engellemek için yapılması gerekenler

rica ediyorum bir de parfüm sıkıp iyice işten çıkılmaz hale getirmeyin. Otobüslerde, dolmuşlarda nereye kaçacağımı şaşırıyorum.

eski sevgiliyi unutmanın yolları

Ne kadar inkar etseniz de o yollar oluşacaktır kendiliğinden. Üzülecek ve unutulmayacak daha mühim şeyler var. Başlatmayın.

dışkı nın anüste tıkanması

Birkaç kilo çiğ köfte yiyerek anüsten bağırsağınızı dahi rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

tel takmak

Bir aydır içinde olduğum ve sempatik bulduğum durum. Tabi birkaç sorunu var. Teller sıkıştırıldıktan sonra en az 1 hafta ağzınızın tadıyla bir şey yiyemezsiniz. O dönemde favori yiyeceklerinizi gördükçe iç geçirmekle yetinirsiniz. Yasak olduğundan ötürü sevmediğiniz asitli içecekleri bile içmek istersiniz. Fakat ağrı geçtikten sonra pek problem yaratmaz. Yediklerinizin yarısını tellerin arasında saklamanız haricinde.

sözlük yazarlarının favori bim ürünleri

Pringles çakması olan, dolayısıyla bim'in 'pahalı' grubuna koyabileceğimiz cipstir.
(bkz: party)

sözlük kızlarının boyları

(bkz: sözlük kızlarını tespit etmek)

lisedeki sapık hoca

Kimyacımızdır. Derslerinde bir kızın bile ön sıralarda oturduğu görülmezdi. Teneffüslerde kız arkadaş grubu bulup muhabbet kurmaya çalışırdı. Özellikle bir kıza takıntılıydı ki, 'sen alımlı bir bayansın' demişliği vardı. Bayan. Evet. Başka bir mevzuya gireyim, ders anlatırken benzetme yaparak 'Tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bakın' demişti. Hayır atomları, bağları anlatacaksın altı üstü. Dersin ortasında nereden esiyor bu parlak fikirler? Bir de Adamın gözlerinde kayma vardı. Bir gözü sağa diğer gözü sola bakıyor gibi. Onun için avantajlı bir rahatsızlık aslında, hangi kızın neresini dikizlediğini kestiremiyorsun.

mustafa kemal atatürk uyansa ilk diyeceği laf

'' Emanetler nerede? ''

sözlük yazarlarının çizimleri

http://galeri.uludagsozluk.com/r/803391/

http://galeri.uludagsozluk.com/r/803390/

http://galeri.uludagsozluk.com/r/803388/

0.7 uçlu bir kalemin yeterli olduğu çizimlerdir. olduğu kadardır.

iki kelimesinden biri yani olan insan

iki kelimesinden biri aynen olan insan daha çekilmez konumdadır.