bugün

türkçe konuşan insanların birçoğunun çoğunlukla kullanmış olduğudur.

bir yabancı türkiye'de ''yani'' ne demek diye sormuştu oradan anlamıştım. çok duymuş demek ki.
iki kelimesinden biri 'falan' olan insandan iyidir.
Yeterince okumayan, kelime dagarcıgı sıg, yani yerine koyacak sozcuk bulamadıgı ıcın bunu sıkca kullanan ınsandır. Gununu yirmi kelimeyle geciren insanlar tanıyorum.
diğeri aynen dir.
kelime darcığı dar olan insandır. işte, yani, falan gibi kelimeler boş kelimelerdir.
sizi dinlemeyen insandir.
(bkz: fırat tanış)
(bkz: yani olmuyor)
kenan komutan 2de 2yaparak bu başlıgı aşmışdır.
dumlupinar üniversitesi dekanlarından biri bu insanlardandir.

zaten zahmet edip girdigi bir kaç dersinde dikkatimi dagitip, bir derste kaç yani dediğini saymama neden olan hocadir.
iki kelimesinden biri 'yaa' ve 'lan' olan insan ile aynıdır.
(bkz: ee yani)
kral tv de spikerdir.

ya da nişantaşlı kızdır. ya da bağcılarlıdır. yani.
(bkz: rte)
"Ama bence öyle yani" kalıbı insanıdır. Cınım.
uzman çavuş ibrahim yapardı çok. içtimaya çıktığınızda yani, biraz düzgün durun yani, tamam mı yani, komutan kızmasın sonra yani.......
iki kelimesinden biri ''hani'' olan insanın kardeşidir. Böyle insanlar karşıma çıktıkça , konuştuklarını dinlemeyi bırakıp içimden kaç defa yani , hani vs dediklerini saymaktan kendimi alamıyorum.
dile yapışan sözcüklerden biri olan ''yani '' kelimesinin hışmına uğramış olan aynı zamanda da karşısındakine de gına getirten insandır.
yani tabi sonuçta bu benim düşüncem yani.
belki de sadece o an için heyecanlanmış, bir anlığına herkes ona dönmüşken ne diyeceğini bilememiş, panik yapmıştır. olabilir yani.
muhabbet esnasında karşı tarafın söylediğin tüm fikirlere katılıyordur.

yani bu da kişiyi akılsız fikirsiz biri yapar.
iki kelimesinden biri aynen olan insan daha çekilmez konumdadır.
Yanilik cümle kuruyorsunuzdur .
Artık seninde ağzına dolanan bir kelimedir bence yani...
kendini ifade edememe durumu olup aynı zamanda anlaşılmamış konuya açıklık getirmede kullanılan ifededir.
Kesinlikle bayandır .
Bi de bunun "aynen" olanı var ki evlerden ırak.